Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri ez a hám?

Megéri ez a hám?

Figyelt kérdés
[link]
2019. máj. 14. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem. Minek egy ekkora kutyára hám, miért nem jó a nyakörv? Nyáron csak melegíti.
2019. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogyhogy ekkora kutyára? 23kg-os kutya nem annyira pici azért:D

Nyakörvet is használunk, de szeretném kímélni a gerincét amennyire csak lehet, mert betegség miatt volt röntgenezve és nem éppen a legtökéletesebb a gerince.

A nyaras dologban viszont igazad lehet, IDC powerhámunk van ettől a márkától az alá is be szokott pálni a szőrét.

2019. máj. 14. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

A nyakánál van gond a gerincével?

Ha normálisan tud viselkedni a kutya nyakörvben, akkor minek a hám?

Ha ragaszkodsz a hámhoz, minél keskenyebb és könnyebb anyagú kell.

2019. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Futáshoz is jobb a hám a nyakörvnél, nagytestű kutyáknál is, nem a kutya méretétől függ, hogy hám vagy nyakörv. A kérdező indoka is érthető.


Kérdező, nem ismerem az alábbi hámot, így erről nem tudok véleményt. Nyárra valóban célszerű valami jobban szellőző kialakításút keresni. Átmeneti időre ez is jó lehet. Az én kutyámnak az easy walk hám bevált, de neki nincs gerincproblémája, így nem tudom, nektek megfelelne-e.

2019. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem szoktunk pórázt használni, szófogadó. Most kisvárosban élünk, itt nem zavar senkit, viszont a későbbiekben valószínűleg Pesten fogunk lakni, ott nyilván fogunk használni, főleg hogy 2-3 hetente hazajövünk majd tömegközlekedéssel. Már idősebb (9 éves lesz) kutyusról van szó.

Nyárra ezt a hámot néztem: [link]

2019. máj. 14. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Abszolút nem éri meg. Az összes K9 hám brutálisan túl van árazva. Ugyanazt tudják mint bármely másik hám, csak 3x annyiért. Egy klasszikus hám is megteszi nektek, ugyanúgy kiméli a nyakat és a gerincet. Pl a Trixie márkából már 3 ezerért megkapod a nagyobb méretet és elég megbízhatóak. Mi 3 éve hordjuk minden egyes nap, de csak a cimkéje kopott le.
2019. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

20 rongy egy hámért?! O.o

Ja, a kínai meg legyártja 500 forintért...


4-5 ezernél többet nem érdemes kiadni egy hámért.

2019. máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!