Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fejlődik visszafele a...

Miért fejlődik visszafele a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Lassan 6 hónapos bichon. Már egész szépen haladt, több hétig nem volt baleset, egyre később keltett reggel. Erre pár hete megint elkezdett bepisilni (2-4 órával séta után) és korábban kelteni -ma már 4 kor.

Nem dolgozok, úgyhogy eddig 4-5 óránként volt séta -most is.

Az egyedüli dolog ami történt, hogy pár hete belázasodtam és nem sétákra, csak pisilni/ kakilni vittem le pár napig, de ugyanannyiszor. Emiatt a szoba kennellel se volt energiám foglalkozni, így olyan 1 hétig az ágyon a lábamnál aludt éjjel. Kb ekkor kezdett bepisilni. Egyébként mindent ugyanúgy csinálunk mint eddig, de szerintem ezeknek se kellett volna ilyen visszalépést okozniuk. Miben kéne változtatni?


2019. márc. 26. 04:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Serdül, plusz az ágyban alvás miatt kicsit felborultak az értelmezésében a birtokviszonyok. 100% hogy emiatt van.


Jelölj ki a házban tiltott helyeket, illetve korlátozásokat. Pl ágyra nem mehet fel, vagy konyhába nem mehet be. Gyakorolj vele ezt megerősítő feladatokat, pl ha átlépi a konyha küszöbét, küld vissza, és állítsd meg a küszöbnél.

A séták után ne engedd be a lakásba. Kösd ki 5 percre az ajtó elé, és hagyd ott. Utána menj ki, engedd el, nyisd ki az ajtót, és tiltsd meg neki, hogy bemenjen. Ahányszor bemegy, annyiszor fegyelmezd, küld ki, és várakoztasd az ajtónál. Amikor teljesen feladta, lefeküdt, és felfogta, hogy nem mehet be, akkor hívd be.

Le kell tisztázni, hogy a ház a tiéd, amit megosztasz vele , mert így döntöttél.


Ne tévesszen meg a mérete, a kutya, az kutya. Ők ebben élnek, hierarchia, terület birtoklása, tárgyak birtoklása.

Az ágyra magától felmehetett, vagy minden egyes esetben megengedted neki?

Ha magától felmehetett, akkor azon is gyakorolni kell, el kell érned, hogy fizikai behatás nélkül, pusztán egy domináns fellépéssel, testbeszéddel, le tudd küldeni az ágyról.

Az ilyenek miatt van egyébként az a tévhit az emberekben, hogy a kis termetű kutyák idegbetegek, stb. Mert az emberek nem veszik komolyan egy kis szobakutya következetes nevelését.

Pedig pont ugyanúgy kell kezelni szabályok terén, mint ha egy dobermann lenne, a különbség csak annyi, hogy egy bichon ritkábban akaratos, érzékenyebb, tehát nem kell olyan intenzíven nevelni, alkalomadtán fegyelmezni.


Pl egy féléves bichonnál ezt a problémát kb 3 nap alatt nagyjából rendbe lehet rakni, legalábbis azt elérni, hogy felfogja a birtokviszonyokat. Utána már csak egy gyengébb napi szintű szabályozás kell, és abba fog maradni a bevizelés.

2019. márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mindig én engedtem meg neki, hogy feljöjjön az ágyra. Van egy bőrönd amit ha az ágy lábához teszek akkor jöhet csak fel.


Az ajtóval mondjuk nem értem el sikereket, mert egyből rohan ha menni akarok valahova - de szerencsére csak hiszti, pár perc alatt feladja és lefekszik


Az egyik szobából van kitiltva, meg etetésnél addig nem ehet, sőt csak engem nézhet amíg meg nem engedem neki.


Szerencsére engedetlen még nem lett, megcsinálja amit mondok neki.

2019. márc. 26. 08:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!