Elvetélhet egy szuka kutya? FONTOS! Bővebben lennt!
Akkor az állatorvosod s.o.s-ben adja vissza a diplomáját vagy kiló huszas kezdősebességgel iratkozzon be továbbképzésre, mert a Magyar Állatorvosi Kamarának homlokegyenest más ezzel kapcsolatban az álláspontja, de győződj meg róla magad:
Bár szerintem itt egyáltalán nem arról van szó, hogy ezzel ő ne lenne tisztában, hanem arról, hogy rohadtul pénzéhes és így csinálja magának a munkát. Mert mennyivel többet tud keresni 2 alom oltásával, féreghajtásával, a szülés alatt fellépő esetleges szövődmények kezelésével, mint egy egyszeri vartalanítással, nemde?
Idézet belőle:
"A Magyar Állatorvosi Kamara Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának állásfoglalása az ivartalanítás kérdésében (A Cerberos Állatvédő Egyesület MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)
Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk.
Válasz: Nem.
Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer
elleniük?
Válasz: Nem."
Minél előbb válts orvost!
A kutyának nem lesz hosszabb élete az ellésektől(amibe ugye bele is halhat),a gazdátlan kutyák számát meg nem kéne szaporítanod(most ne gyere azzal,hogy mindnek lesz gazdája,mert ez egyszerűen nem igaz,ilyen almokból származó kutyáktól hemzsegnek a menhelyek).
Te is,a kutya is jobban jártok,ha egy NORMÁLIS állatorvossal ivartalaníttatod.
Pl.az én előző bullterrierem ivartalanítva lett,17 évig élt,sokszorosan túlélte az összes testvérét,fajta és kortársát,pedig volt azok között,aki szaporítva is lett.
Szintén ivartalanított Arcocska foxikeverékem 15 évig élt.Kortársai nagy részét szintén túlélte.
Mostani kutyám 2 éves múlt,fajtatiszta bullterrier,6 hónaposan,első tüzelés előtt lett ivartalanítva,nincs semmi baja.
Ismerős border collie 8 éves,a napokban el kell altatni emlőrák miatt(ebből fejlődtek ki az áttétek).Nem lett ivartalanítva,egyszer ellett.
Szerinted?Ezek után is azt mondod,igaza van a pancser állatorvosodnak?
Nem a párosodás és ellés semmi pozitívat nem ad a kutya életéhez. Se lelkileg, se fizikailag. Az ivartalanítás annál inkább segít:
különböző szakemberek véleményei, ennyien csak nem tévedhetnek:
"Az ivartalanításon átesett kutya nem szenved többé a tüzelés kellemetlenségeitől vagy az álvemhességek tüneteitől. Sőt, a műtét után csökken a halálos kimenetelű emlő- és méhrákos megbetegedések esélye is. A kutyán kívül a gazda is megszabadul számos kellemetlenségtől és aggodalomtól.
A súlygyarapodástól nem kell tartani. Persze, ehhez elengedhetetlen, hogy kutyánkat megfelelő táplálékkal etessük, rendszeresen futtassuk. A műtét után nem ritka, hogy a kutya a korábban megszokottnál kevesebbet eszik."
"A szukák nagy része 6 és 9 havonta tüzel. Egy átlagos tüzelési idő 13-21 nap között van, a legtöbb szukának hasi fájdalmai is vannak, és leverté válik. Ha csak nem lesz vemhes, a tüzelési időszakot álvemhesség követi, amikor a vemhesség, az anyaság és a nyugtalanság jelei mutatkoznak. Az ivartalanítással, amit altatásban végeznek, mindezekez a problémákat el lehet kerülni, és a kutya megbízhatóbb lesz."
" * A tüzelés és a vele járó kellemetlenségek megszűnnek
* Megelőzhető a nem kívánt vemhesség , ugyanis ez még a legnagyobb odafigyelés mellett is bekövetkezhet, és a születendő kiskutyák elhelyezése rendszerint komoly problémát jelent
* A méh gyulladásos és daganatos betegségei megelőzhetőek
* Az emlődaganat kialakulásának kockázata nagymértékben csökkenthető a kutya fiatal korban történő ivartalanításával."
" * Megakadályozza a nem kívánt vemhességet.
* Csökkenti a mellrák kialakulásának esélyét - különösen, ha az ivartalanítás a kutya első tüzelési periódusa előtt történik, ez esetben a megbetegedés esélye szinte nulla. Másként a mellrák esélye sok fajtánál 25 %-os, vagy annál nagyobb.
* Megelőzi a méhet megtámadó fertőzés (pyometra) kialakulását - ez nagyon gyakori a nem ivartalanított kutyáknál. Ez a súlyos fertőzés vérmérgezéshez, sőt a kutya halálához is vezethet, ha nem kezelik. Az ivartalanítás teljes mértékben megelőzi a betegséget, mert nincs méh, ami megfertőződhet.
* Kényelem és higiénia - A nem ivartalanított kutyák körülbelül 8 havonta menstruálnak, ilyenkor vért veszítenek, ami jellegzetes szaggal és foltokkal jár, amely vonzza a kan kutyákat. Az ivartalanítás mindezt megelőzi."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!