Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű felnőtt kutyát is...

Nagytestű felnőtt kutyát is napi kétszer kell etetni?

Figyelt kérdés

Egy 4-5 éves kutyát is? Én régóta csak napi egyszer adok,amikor kölyök volt akkor napi 3-szor kapott.

Akik nyerssel etetnek vagy táppal akkor is csak egyszer adnak?


2019. febr. 11. 18:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%
Kibírják a nagytestűek napi egyszeri etetéssel is. Ami miatt érdemes megfontolni a két részletben etetést, az, hogy úgy a gyomorcsavarodásnak kisebb az esélye.
2019. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A kutyának nagy méretű tágulékony gyomra van. Arra van "kitalálva", hogy egyszerre nagy mennyiségű ételt befogadjon. A farkas, ha vadászott magának, akkor bezabált, majd volt, hogy 3-4 napig nem evett. Sőt ha szoptató anya van, akkor ő nem vadászik, a falkatagok telieszik magukat, "hazavoszik" és kihányják, hogy az anya is ehessen.

Alapvetően felnőtt kutyát napi 1x etetünk. De nagytestűeknél a gyomorcsavarodás elkerülése miatt 2x ajánlott. Plusz egyénileg is változhat, az én kutyám pl savat hány, ha napi 1x kap enni.

2019. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
A farkasnak lófasz köze nincs a háziasított kutyához, de ne zavarjon cirka 1% más semmi. Totál másképp élnek már réges-régóta. Ezen az alapon te meg élj és hasonlítsd össze magadat az ősember életmódjával: semmi értelme.
2019. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hát benned nincs sok értelem az biztos:D
2019. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne 2 részre elosztani a napi adagját!

Főleg, mivel ilyen nagytestű kutyáról beszélünk, ha egyszerre adsz neki oda olyan hatalmas mennyiségű kaját, akkor nagyon könnyen gyomorcsavarodást kaphat.

Nem tudom mivel etetsz, de tápnál itt legalább 750 grammról beszélünk akkor.

Ez rengeteg neki egyszerre.

2019. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem a válaszokat. Mint írtam, most ép két jó másfél éves német juhászom van. Doki szerint és szerintem is tökéletes súlyban vannak.

Kaja, wolf of wilderness folyamatosan előttük. Olyat még nem láttam, hogy 10-15 szemnél többet megettek volna egyszerre.

Sokszor, csak 4-5 szemet elropogtatnak és irány játszani, vagy aludni. Eszükbe sincs túlenni magukat. Volt már jó pár kutyám, de egyik sem kezdett el hízni, soha nem ették tele magukat. A macskám ugyan ez, folyamatosan előtte a kaja és nincs meghízva.

2019. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én mindenhol napi 2x-i etetést olvastam, mérettől függetlenül.

Nekem kistestűm van, egyszerre nem enné meg az adagolás szerinti napi adagját (persze az én kajámat bármilyen mennyiségben lenyúlná előlem, ha hagynám), két részre elosztva pont jó.

Egyik nagynénémnek 12 éves nagytestű kutyája van, ő egyszerre kiteszi neki a napi adagot, aztán a kutya úgy jár rá, ahogy épp akar, egész nap bármikor, ő sem eszi meg egyszerre.

2019. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
16-os: Ezek a te kutyáid. Az enyémek (szintén kb. német juhász méret) addig esznek, amíg van az edényükben. Sőt, ha az egyik valamiért otthagyja a tálat, a másik az övét is megeszi. Az idősebb kutyánk előtt fiatal korában mindig volt étel, ennek az lett az eredménye, hogy az orvos figyelmeztetett, hogy kövér. Azóta adagolva kapja az ételt, bár van, hogy néha kicsit többet vagy kevesebbet. De más is mesélte már, hogy a kuvasznál működött az, hogy mindig annyit evett, amennyit kellett, de szetternél nem.
2019. febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
És? Nagyapám kövér volt és sokáig élt. Aki elhiszi az ilyen badarságokat, hogy se cigi, se pia az egy egy ostoba ember zéró tudással
2019. febr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nekünk kaukázusi juhászunk van,még nagyobb is a fajtáján belül.
2019. febr. 12. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!