Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy cavalier spániel mennyit...

Egy cavalier spániel mennyit bír ki egyedül?

Figyelt kérdés
Egy ilyen kutyust szeretnék majd. Most kezdek rá félre rakni :D. 8 hetesen kerülne hozzám kb. (Ha ez lehetseges, mert nm nagyon lehet tudni, hogy mikor születik alom.) és akkor figyelnék rá, sokszor vinném sétálni. Ha vége a szünetnek addigra már 5 hónapos lenne. Reggel 7 kor indulok suliba és délután háromkor jövök. Annyi idősen már kibírná, hogy ne ugasson, vagy ne érezze rosszul magát? Reggel levinném egy nagy sétára és mikor hazaérek utána is és persze este. Szóval a sétvával szerintem nem lenne gond, mert napi háromszor vinném, de nem tudom, hogy az elég-e neki. Mármint, hogy ugye ha reggel elmegyek és délután jövök akkor 8 óráig egyedül lenne és az nem sok neki?
2019. febr. 10. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

5 hónapos kutya még baba, szerintem sok lenne neki a 8 óra egyedül. Na meg eleve szoktatás kérdése, tehát egyik napról a másikra úgysem bír ki hirtelen ennyit, a 8 órás egyedülléthez meg pisi-visszatartáshoz szoktatás meg eleve nem 2 nap.

Szerintem 5 hónaposan ezt még nem fogja tudni kivitelezni.

Na meg eleve eléggé beteges fajta, szóval simán benne van a pakliban, hogy még a gyógyszereit is gyakrabban kell adni 8 óránál ahhoz, hogy életben maradjon...

2019. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rendes kennelből veszel, akkor ugyis csak nyolc hetesen adják oda. Ne aggódj, más se vesz ki a munkahelyéről szabadnapot ha kutyusa lesz. Minden csak szoktatás kérdése, más kutyája is kibírja addig.
2019. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, persze jó helyről venném a szőlőhegyi bitangűző kennelből tervezem venni :D. Úgy gondoltam, hogy 8 hetesen elhoznám akkor már két hónapos lenne és 3 hónap a nyáriszünet így 5 hónapos lenne mire kezdődne a suli. Nyári szünetben pedig odafigyelnék arra, hogy úgy szoktassam, hogy kibírja.
2019. febr. 11. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért az nem sanszos hogy pont úgy születnek, hogy neked épp kijön a nyáriszünetre :)
2019. febr. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
40%

Ne aggódj, kibírja :) nekünk 2 cavink van, átalusszák az egész napot, ha egyedül maradnak. Pisi-kakit visszatartják probléma nélkül:)

Lassacskán szoktasd az egyedülléthez, az első nap pár percre hagyd magára, aztán fokozatosan mindig több időre. Az elején még lehet, hogy nem tudja majd visszatartani a szükségleteit, a mi kutyáink rászoktak a pelusra és arra pisiltek, ha kellett, de idővel már nem is lett rá szükség. :)

Ha reggel elvégzi a dolgát, délutánig nem lesz vele gond. :)

2019. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!