Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mióta lett szokás a kutyák...

Mióta lett szokás a kutyák ivartalanítás? A 80-as években szerintem még nem volt az.

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 23:29
1 2
 1/14 anonim válasza:
93%

Fejlődött az állatorvostudomány, jelen álláspont szerint az állatok életét meghosszabítja, számos betegséget ki lehet zárni vele. Ez főleg a szuka kutyák esetében jelentős. A viselkedésre is hatással van, az ivartalanított kutyák esetében a hormonhatás megszünte után többnyire csökken pl. az állandó szökési vágy is. Valamint tele vannak az állatmenhelyek/állatotthonok gazdi nélküli kutyákkal, és sok a kóbor kutya is.

Manapság a kutyákat is inkább társként tartják, nem pedig csak kidobják az udvaron láncra verve.

2019. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

A 80-as években nem volt az. De a 80-as években az AIDS-et sem tudták, hogy hogyan fertőz. Nem a 30-40 évvel ezelőtti orvosi, jóléti és állat/gyerektartási állapotokat kellene alapul venni.

Nem személyeskedés, de nem vall sok intelligenciára, ha valaki csak a viszonylag régmúlthoz tud csak viszonyítani.

2019. febr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen körökben. Ahol a munka számít, ott most sem feltétlenül szokás, a fajta és a munka halálát jelentené, ha például a legjobban terelő kutyának nem lehetnének kölykei. De vannak azok, akiknek csak azért kell a kutya, mert kell a kertbe, na ők nem nagyon fognak az ivartalanítással foglalkozni. Aztán van az, aki társállatként tartja. Foglalkozik a kutyával, költ is rá, az ivartalanítás pedig pont egy olyan dolog, ami egyre inkább rutin, neki is megfizethető és az élete is kényelmesebb lesz tőle. Mert egy városban tartott tüzelő szuka elég sok kant oda tud vonzani a környékről... és ezt évi kétszer, 3 hétig.
2019. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez az. Nem a pénzt sajnálom rá, hanem a kutyát nem akarom szétvágatni.
2019. febr. 5. 13:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azóta lett szokás, amióta csökken az a szokás, hogy a nem kívánt kölyköket földhöz csapdossuk, vízbe fojtjuk stb. Meg amióta egyre több helyen fontos, hogy a kutya minél tovább éljen, egészséges legyen. Régen mint haszonállat funkcionált, ha elpusztult méhgyulladásban például, szereztek egy másikat és kész.

Tehát az ivartalanít, aki szeretne ezzel a rutinműtéttel megelőzni jó pár veszélyes, vagy halálos betegséget, illetve nem akar felesleges szaporulatot sem.

2019. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

A 80-as években a határokat megnyitni semvilt szokás, a gyerekeket veréssel nevelni volt szokás, nem volt szokás az egészséges és elégséges élelmiszer, étterem, autó stb sem.


Ennyi erőből akkor ne is netezz, hát hiszen az sem volt szokás!

2019. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szokás volt sok helyen, csak nem beszéltek róla. Ld. pl. a miskárolás kifejezés (kb. XVII. századtól vannak bizonyított írásos magyar nyelvű említései). Igaz akkor főleg a hízó sertést /mind a kocákat, mind a kanokat/, bikákat (abból lett az ökör) "miskárolták" ivartalanították. Meg közben a nem kivánt szaporulat miatt a macskákat, kutyákat is (erről kevésbé beszéltek). Aztán szép lassan "kihalt" ez a "mesterség" (miskároló, én még beszéltem olyan idős emberrel aki saját maga miskárolta a sertéseit, kutyáját, bár ő csak kanokat és csak néhány napos korig, nem részletezem az elbeszélését mert nem 18+-os ez a kategória) és egyre inkább vették át az állatorvosok ezt a szerepet, és egyre inkább lett a közbeszéd tárgya. Aztán volt egy vissza esés (mint mindenben) a 80-as évek végén, 90-es évek elején (rendszerváltás) de ez megint más (ma már "történelmi" "politikai" "gazdasági" okok miatt, akik benne éltünk még nem történelem, a mai fiataloknak meg töri órán tétel).
2019. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Régebben is volt ivartalanítás, csak nem volt internet például, hogy ennyit tudjunk beszélni róla.

Most olvasom a Tövismadarakat, az 1. és 2. világháborúk idején játszódik, már abban is említik.

2019. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még szokás volt kutyát láncon tartani, agyonszaporítani, bár sok helyen még ma is.


Akkor még kapott a gyerek körmöst, akkor még nem volt 4k, akkor még nem volt szó az iskolákban a drog,alkohol, fiatalkori terhesség megelőzéséről, akkor még nem volt Facebook, akkor még nem voltunk EU tagok se. Akkor még a könyvtárba mentél, ha tudni akartál valamit, akkor még senkit nem aggasztott a hajléktalanok helyzete (kevés kivétellel) akkor még nem a méreg volt a megoldás ha nem szerettél egy kutyát.

Akkor még nem létezett féreghajtó, veszettség elleni kötelező védőoltás, lyme kór elleni oltás, akkor még nem voltak speciális állatfelszerelések, az állatorvoslás is gyerekcipőben járt. Akkor még nem izgatott senkit hogy Muci néni 30 kilós kistestű terrierje milyen szívbetegségben fog meghalni 5 évesen, mert olyan kövér hogy csoda hogy nem gurul. Akkor még nem léteztek designer keverékek, nem volt divat állatok kihasználásából megélni, de nem is érdekelt senkit ha lelőttek pár kutyát


Egész egyszerűen egy TELJESEN más világ volt, más normákkal, más tudással.

2019. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
A kutyát nem fogják szétvágni szuka esetében is lesz egy 5 cm-es seb. Mellesleg a tenyésztők (az igazi tenyésztők) mind ivartalanítanak, pont azért, hogy a kutya egészséges legyen.
2019. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!