Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie! Szaporító esetleg...

Westie! Szaporító esetleg tenyésztő vagy? Válaszolnál pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Egy tantárgyam keretében kellett választanom egy témát, ahol megfogalmazható két külön szemlélet. Én a Westie-t választottam, mint témát. Először is kéne írnom magáról a Westieről. Neten sok mindent találtam, de azoktól akik Westievel foglalkoznak, biztos többet tudhatnék meg.

Aztán gondoltam jönne a köv részbe a tartása, ki hogy tartja, mivel eteti, milyen időközönként viszi kozmetikába. Tulajdonképpen mindent, ami a kutyával jár.

Tapasztalt allergiákról, betegségekről stb....

És kérnék mindenkit, tegye hozzá hogy szaporító-e vagy hivatalos tenyésztő.

Hány kutyátok van, hány fiú, hány lány.

Mióta foglalkoztok kutyákkal. Esetleg másik fajtát is tenyésztetek-e.

Nagyon szépen köszönöm előre is annak aki válaszol erre a sok kérdésemre.


2010. jún. 30. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
ja, majd a szaporítók leírják ide, hogy hello én szaporító vagyok :D
2010. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt ne írják le. De ha nem gond, azért a többi kérdésemre örülnék ha válaszolnának. Köszönöm szépen előre is.
2010. jún. 30. 11:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
esetleg próbáld meg westis fórumon a gazdikat kérdezni, szerintem ők is tisztában vannak a fajta jelleggel tartásával, etetésével, betegségeivel stb.
2010. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Hát nekem is westiem van, de csak egy szuka és nemvagyok tenyésztő, de egyszer majd szeretném hogy legyenek kiskutyái. Mégcsak egyszer volt kozmetikusnál, de ahogy látom, 3havonta kell hordani. Molly ( igyhovják:D) nem allergiás semmire. Viszont van egy betegsége a fülatka, amit most kezelünk. Tápot és házikosztot eszik. Fő a változatosság :). És igen, tenéysztünk másik fajtát. Dobermannjaink vannak. Apa foglalkozik velük nagyon. Nekem volt álmaim netováábbja a westie:). vagyis most is az. Én Mollyt 2009 novemberében kaptam, és most Augusztusban lesz egy éves. Nincsen törzskönyve, és nemis hordom kiállitásra, nemáll szándékomban. Viszont Agilityzek és Dogdancingelek vele. Őis szereti csinálni, énis és legalább levagyunk kötve. :D
2010. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon kérlek utolsó, hogy NE pároztass olyan kutyát, aminek nincs törzskönyve!

A dobbermannokat is törzskönyv nélkül szaporítjátok?

2010. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

www.olcsokutya.uw.hu


itt megtalálod a különbséget a szaporító és tenyésztő között.


amőgy a szaporító törzskönyv,kiállítási eredmények nélkül szaporítja a kutyáját,nem szűret,nem ad el szerződéssel kicsiket,nem követi a sorsukat,nem szabályozza a tovább szaporodásukat.

lehet hobbi szaporító is,mint a fent beíró westi tulaj.


aki nemtudni milyen okból de egyszer szeretné,h szüljön a kutyája...

de n incs szűrése stb..

aztán a westi mentők menthetik a leszármazottakat,bőrbetegen stb..


azt is hozzá kell tenni,h jó helyről való westinek van törzskönyve,illetve nem kap el bőrbetegségeket,nem lesz allergiás,mert kiskorában megfelelően megerősödött az immunrendszere.

2010. júl. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Múltkor elkísértem bnőmet kutyakozmetikushoz, ahol a kozmetikusnak is, meg egy másik vendégének is westie van, mind a ketten meséltek a kutyáról és arról hogy bőrbetegek, allergiásak. Az egyiknek a szeme is állandó gyulladásba van. Cipelik rendszeresen dokihoz, de nem tudni mitől van és nincs rá teljesen megfelelő orvosság.

A következő lenne a kérdésem: Ők (nem nevezném meg) magyarország két különböző híres westie tenyészetéből vették a kutyákat, tk-esen stb.... Hogy-hogy bőrbetegek? Akkor lehet hogy a bőrbetegség nem is köthető szaporítóhoz vagy tenyésztőhöz....

Jól gondolom?

2010. júl. 5. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

igazad van.

ez már eldurvult, nem így kéne védeni az állatokat, hogy csakismilliókatkölthetszatenyésztőnéldefőlegcsakottvehetedmeg, különbenmindenkutyávalcsakrosszatteszel.

Nem igaz, hát te vagy maga a bizonyíték!

és aztán,tudod, van egy csomó tenyésztő, aki nem is törődik a kutyákkal, csak a pénz a lényeg. nem csak egyes szaporítók ilyenek!

itt már minden csak a pénzről szól, a kiállítások sem a fajtákról szólnak...szörnyű!

2010. júl. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

elvileg bárki lehet tenyésztő aki kivált kennelnevet.

sejtem,h melyik "híres"tenyészetből vannak a kutyák.


nekem az a tenyészet,ahol egészséges kutyák születnek,vagy ha mégsem akkor a tenyésztő segít a orvoslásban stb,hobbi kutyákat ivartalanítási kötelezettséggel adják el,ha kell a kutyát visszaveszik,külföldre is járnak kiállításra 10nél nincs több kutyájuk,évente 1-2alom van max.,törzskönyvet minden esetben adnak,a kanokkal nem fedeznek no name szukákat,a párosítások átgondoltak,szűrve vannak a kutyák.


ilyenből sajnos elég kevés van.

de az ilyen tenyészetből nem kerül ki ált. beteg kutya...

2010. júl. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!