Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a gond? Mi változhatott?

Mi lehet a gond? Mi változhatott?

Figyelt kérdés

Három éves kaukázusi szuka kutyámmal élünk együtt egy kertes házban.

Pici korától velünk van...

Eddig semmi gond nem volt vele,idegent ugat,őrzi a házat ahogy ez elvárható tőle. A mult héten a lányom(12eves) miután belépett a haz ajtaján visszafordult megsimogatni..ekkor a kutya rámorgott és megharapta picit a kezét...azt hittük hogy véletlen volt ,de ez tegnap újra megismétlődött..

Eddig semmi baj nem.volt vele...pici kora óta együtt jatszottak...mi történhetett?



2019. jan. 24. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fajdalma van? Fülgyulladás, fogproblémák, sántaság vagy bármi egyéb jele nem latható? Csak úgy nem lesz agresszív egyik napról a másikra.
2019. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kis lány nem bántota akár akaratlanul is (pl véletlen farkára lépet) mostanába? Nem volt túl hirtelen a mozdulat esetleg a szeme felé? Ivaros a szuka? A kis lány nincs mensturáiós időszakba? (Általában a hím de néhany nöstény is reagálhat agreaszíven ezekre a női dolgokra több állatfajnál is). Nincs a kutyának sebe, fájdalma, zuzodása vagy bármi ami miatt védeni akarná magát? Falka rangsor rendben van?

A leírádotól ezek a kérdések merültek fel bennem. Mindegyikre lehet morgás, harapás a reakciója. Amúgy ismeretlenül, látatlanul nem tudok pontosabban mit mondani.

2019. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudok arról hogy fájdalma vagy sérülése lenne...

Ma is hatalmasat játszottunk a hóban

Eddig nagyon családcentrikus volt...

Lehet hogy hirtelen volt a mozdulat a feje irányába de eddig nem volt ilyen reackioja.

Árra is gondoltam hogy mivel nem ivartalanitott "dolgoznak a hormonok"

Minden esetre oda figyelünk rá...

Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 24. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mivel nem a leányzót tekinti falkavezérnek,ezért történhetett ez...és igen,a hormonok is lehetnek felelősek.

Éppen jobban elkezdi védeni az ő saját portáját.

Nekünk 10 éves a kaukázusink,teljesen galamb lelkű,úgy mond szelíd.Viszont hiába jól ismeri a szomszédokat,sőt ha én kimegyek,és beengedem őket,be is jöhetnek,de megsimogatni senkinek nem engedem.

Teljesen nyugodtságot követel maga körül,nem tűri a zavart helyzetet.(én ezeket tapasztalatból írom)

2019. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!