Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről le kell nevelni, vagy...

Erről le kell nevelni, vagy majd "kinövi"?

Figyelt kérdés

A 3 hónapos kutyám jól elvan egyedül alszik vagy rágcsál valamit, kevés dolog van más helyen amikor hazaérek.

De amikor elmegyek nagyon hisztizik, ugat utánam úgy 5 percig.

Valamilyen módszerrel megpróbáljam leszoktatni erről vagy majd megtanulja, hogy nem megyek vissza ha ugat?


2019. jan. 21. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A mienk egy ido utan rajott, hogy ugyis mindig visszajovunk
2019. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Hagy hisztizzen, ilyenkor nem szabad visszamenni babusgatni. Le fog szokni róla, megérti, hogy vissza fogtok jönni. Határozottan köszönjetek el tőle minden nap.
2019. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne engedj a hisztinek.
2019. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem azért zavar, mert "jaj szegény meg kell ölelgetnem" hanem a szomszédok miatt. Eleinte olyan 3x visszamentünk, mert féltünk, hogy vasvillákkal várnak majd minket. Azóta sikerült elérni azt a szintet hogy "hát így jártak". Amúgy a mellettünk lévő szomszédok azt mondták nem zavaró, de fel-le jobban áthallatszanak a dolgok, őket nem mertem megkérdezni.

Szóval ezért kérdeztem, hogy felgyorsítható-e, hogy elfogadja ha elmegyünk? Vagy mennyi idő volt nektek amíg megszokta a kutyátok?

2019. jan. 21. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Megprobaltatok szepen lassan szoktatni? Ha nem akkor lehet hogy az segitene, mert azzal megtanulna hogy ha el is mentek, utana ugyis mindig visszajosztok, es panikra semmi ok. Eloszor csak menjetek ki az ajton, es rogton menjetek is vissza. Majd menjetek ki par perce, es utana menjetek is vissza, folyamatosan novelve az idot. Az fontos hogy mindenkepp csak akkor menjetek be, ha eppen nem ugat es nyugton van (ha folyamatosan ugat akkor abban a pillanatban amikor eppen par mp-re abba hagyja). Illetve elmenesnel mar ne simogassatok es ne foglalkozzatok vele, es erkezesnel se az legyen az elso hogy a nyakaba ugrtottok. Az ekezetek hianya miatt bocsanat! :)
2019. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kapcsolj be neki rádiót. Ne zenét, valami emberi beszéd legyen. Így nem érzi magát olyan magányosnak.
2019. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem az a gond, csak nem tetszik neki, hogy elmegyek. Egyébként beszoktam neki kapcsolni a tv-t, leteszem a tegnapi pólóm, és rakok le neki jutalom falatos labdát. Nem búcsúzkodok, rá se nézek és eljövök. Ha visszatérünk akkor is csak akkor nézünk rá/simogatjuk ha már le/ki pakoltunk és levetkőztünk.

Az elején amikor elaludt akkor elmentünk 1-2 órára, mikor ébren volt 10-20 percekre, nem ugatott csak elvonult aludni/rágcsálni. Ez az ugatás akkor kezdődőtt amikor egy hétig karácsonyra a szüleimnél voltunk, de nemtudom miért, mert ott is volt, hogy elmentünk. Nem tudom mit ronthattam el. Csak azért lenne jó, ha hamar megoldódna, mert ha nekem is 5-6 körül kell majd munkába járnom az egy kicsit neccesebb ha akkor veri fel a szomszédokat :/

2019. jan. 22. 06:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Én mielőtt elmegyek azt csinálom, hogy elviszem egy nagyot játszani szaladgálni, sétálni, szóval amit csak el tudsz képzelni. Aztán felmegyünk és kap reggelit, kb fél óra múlva(meló előtt közvetlen) még leviszem egy gyors dologelvégzős körre. Ezután adok neki rágójátékot, snacklabdát, nagyobb plüsst, csörgős-sípolós játékot és egy ruhát, ami rajtam volt és bekapcsolom neki halkra a rádiót.

Így kifáradt, jóllakik, van elfoglaltsága, olyan mintha ott lennék és vki beszél hozzá. Első alkalomtól kezdve sose sírt, kérdeztem a szomszédokat.

2019. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!