Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az én kutyámnak miért van...

Az én kutyámnak miért van mindig bűzmirigye?

Figyelt kérdés

Többször vittem állatorvoshoz, s azok csak kinyomják, másnap megint fenekén szánkózik. Egyik orvos azt mondta hogy adjam neki joghurtot zabpehellyel, azt szívesen ette de nem láttam a javulást.

Van-e más módszer?



2019. jan. 17. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Ja, a nyers, csontos etetés. Nekem eddig három kutyám volt, életükben egyszer sem volt gond a bűzmiriggyel. Elég csontos kaját kaptak - kellően kemény volt a székletük, így a bűzmirigy magától ürült.
2019. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Jól megfőzött csontos etetés beválhat. Sokáig kell a csontokat főzni, hogy le tudjon rágni belőle a kutya.
2019. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2

Te nem tudod, hogy a nyer csont a puhább? Ha főzöd keményedik és veszélyes!

Kérdező!

Adj NYERS csirkemellcsontot rendszeresen az ételéhez egy pár darabor, vagy rágcsáljon NYERS marhacsontot!

Sertéscsontot nem szabad neki adni, mert a nyers sertésben van olyan baktérium, ami a kutyára veszélyes.

Egyébként nem csak a bűzmirigy miatt csúszkálhat a fenekén. Lehet férges is, vagy valamiért száraz a feneke lyuka és viszket neki.

De az enyém minden kakálás után így törli meg a fenekét, soha nem nyalogatja.

2019. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha előző nap volt kinyomva a bűzmirigye, akkor nem amiatt csúszkál a földön, mert egy nap alatt az nem telik meg!

Kérdezd ki a dokit, hogy mik lehetnek még az okok!

2019. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
2019. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vannak kutyák, akiknek anatómiailag távolabb helyezkedik el a bűzmirigy a végbélnyílástól, ezért nem ürül egyáltalán a széklettel, hiába is kemény. Nekik folyamatosan ki kell nyomni, hogy ne okozzon problémát.

Ha a doki kinyomja, akkor utána otthon letisztogatjátok és bekenitek neki valamivel? Ha nem akkor érdemes kipróbálni. Az egyik kutyámnak mindíg meg kell csinálni különben kipirosodik és felmaródik a bőr a végbélnyíláson, ami viszket is neki.

2019. jan. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Akkor szerencsém volt, hogy három kutyából, egynél sem kellett nyomkodni. Jól helyezkedtek el :)


Amúgy kérdező, ha egyszer már kinyomták a kutyának, utána állítólag egész életében nyomkodni kell, mert újból megtelik. Olvass utána!

2019. jan. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Pl a szomszédom kutyájának tényleg segített a keményebb széklet. Ki kell próbálni.

Viszont a váladék ígyis úgyis termelődik folyamatosan. Normálisan a széklettel kéne ürülnie. Ha ez nem történik meg akkor felgyülemlik. Mindenképp ki kell nyomni, ha ez elmarad akkor kezdetben elszaporodnak benne a baktériumok, azok toxinokat termelnek amitől viszkedni fog a kutya füle és a csípő tájéka. Később begyulladhat, súlyos esetben tályog is képződhet, ami megnyílhat kifelé és ez nagyon fáj a kutyának, valamint komolyabb kezelést is igényel.

2019. jan. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden kutyának mindig van bűzmirigye. :)

Szerintem te arra gondolsz, hogy megtelt neki váladékkal.

Ha kinyomta az állatorvos, akkor olyan gyorsan nem telik meg újra, hogy már másnap észrevedd. Valószínűleg más okokból szánkázik a fenekén, lehet gond a székletével, lehet élősködő, allergia, stb.

Vizsgáltasd meg alaposabban a kutyádat.

2019. jan. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet adni sertéscsontot is, csak jól megfőzve!Ezt a legkönnyebb szerezni, csirkemellcsont sokkal rosszabb.Nagy marhacsontot lehet nyersen is.

Rostdús étkezés, szilárdabb táplálék, sok mozgás javíthat rajta, de ha rendszeresen ez a gond, akkor már gyógyszeresen is kezelni kéne, mert baktériumos fertőzés is lehet nála.Féregirtás se ártana.

A zabpehely joghurttal nem egyszer hoz változást, mindennap kéne adni.Meg főzzél neki húst, sok zöldséggel/répa, stb./főzzél bele teljes kiőrlésű tésztát.

2019. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!