1 éves szálkás szőrü tacskó, sehogy sem akar szobatiszta lenni, mit lehet tenni?
Februárban 1 éves szálkás tacskonk az istennek nem akar, sehogy sem
szoba tiszta lenni. 6 hetes kora óta van nálunk lakótelepi lakásban. A kezdeti időszakban pelenkára végezte a dolgát, aztán kb 3 honaposan, amikor az oltások után le lehetett vinni, elvettük tőle a pelenkát. Kapta a jutalom falatot mindig, amikor lent végezte a dolgát, kérte is gyakorlatilag, de ettől független ha rájön, nem jelez semmit hanem mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, oda pisil/kakil bárhová a lakásban. A nagy dolog vegtermékét, pedig rendszeresen megeszi. Hétköznap viszonylag sokat van egyedül, sokszor akár 8 órát is, ebben az időszakban, akár még meg is értem, hogy nem bírja ki, de akkor is ez a helyzet ha vele vagyunk egész nap. Sőt olyan is sokszor előfordul, hogy leviszem sétálni lent vagyunk egy fel órát, pisil lent, majd haza jövünk és 5 percre rá megint bepisil a lakásban. Most az év végén gyakorlatilag 1 hónapig minden nap 4-5 alkalommal le vittük, itt voltunk vele, de ahogy, picit egyedül hagyjuk valahova oda piszkít. Tudtok valamit javasolni? Esetleg szakembert ajánlani? Vagy lehet hogy ez valamilyen egészségügyi probléma? Köszi!
Szia!
Nekünk két kutyánk van házban az egyik 5éve, a másik kb 8hónapja.
Az első kutyánkkal szenvedtünk eleget mi is, de mindig kivittük és végül megtanulta.
A második kutyánk az nekünk is tacskó.
Nos ő eredetileg nem lett volna benti kutya, de a sors úgy hozta mert sokszor fázott. Nála kb 3-4baleset volt és azóta semmi. Lehet, hogy a másik hatására de a lényeg, hogy neki nem is kellett külön tanítani.
Mi úgy szoktuk, hogy próbáljuk nem megvárni, hogy jelezzenek, hanem bizonyos időnkként kiengedjük őket és olyankor elvégzik a dolgukat.
Például este meg 11-12fele kiengedjük aztán az idősebbiket reggel 6körül kell újra. A tacsi az bírja akár 8-ig is alvással.
A másik dolog amitől nekünk esetleg könnyebb, hogy az első kutyánk az szól ha kicsit sokat vártunk volna két kiengedés között, így megy vele a tacsi is.
Első körben vizsgáltasd meg, hogy egészséges-e.
Ha igen, akkor:
- legyen rendszer az életében, a séták, evés stb. mindennap ugyanakkor legyenek. Legalább napi 5 levitel legyen.
- ha még nincs, ivartalanítás.
- kezdd el szobakennelbe szoktatni, fokozatosan. A kennelbe kisebb eséllyel fog becsinálni, egészséges kutya nem csinál a helyére. Max. 6 órát legyen egyszerre majd bezárva.
- ezekkel egyidejűleg kezdj el vele dolgozni, neveld, feladatoztasd. Ez segíti a gazdi iránti tisztelet kialakítását.
Nagyon korán hoztad el, 6 hetesen még törvény szerint is tilos lett volna elválasztani. Alapvető tanulnivalók maradtak ki így az életéből, melyek nem bepótolhatóak.
Pelenkát eleve nem kellett volna használni, ez volt a második hiba. A kutyát ezzel arra tanítottad, hogy helyénvaló a lakásban üríteni. Nyilván nem bírta volna még ki, de akkor sem jó megerősíteni. Rosszul rögzült benne.
Hogyan reagálsz, ha becsinál? A végtermék evésről sürgősen le kellene szoktatni! Ez történhet esetleg azért, mert meg van szidva, ha becsinál, és ezt ő úgy próbálja megoldani, hogy eltünteti a bűnjelet. Vagy okozhatja etetési/emésztési probléma is.
Víz permetező dolgot meg nem próbáltam, kipróbálhatom de nem
Sok reményt fűzök hozza. :(
Mostanában már kb sehogy nem reagálunk arra hogy bécsinál. Korábban megszídtuk, és látni rajta hogy tudja hogy rosszat csinált.
A végtermék megevésről nyilván tudom hogy le kellene szoktatni de azt sem tudjuk hogy hogyan kellene..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!