Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivel barátkozzon?

Kivel barátkozzon?

Figyelt kérdés
Haliho! Van egy 1 éves kan csivim, jól szocializált nyugodt és barátságos. Embereket és a kutyákat is szereti. Viszont az a problémám, ha kutyások közé megyünk,akkor a vele egyméretű yorkiek,csivavák..stb egyből támadják,meg ok mélkül morognak rá, mutkor egy vele egyidős franciabulldog pofozgatta és feküdt rá, enyémnek nyilván nem tetszett és rá morgott, de egyébként nem szokása.. A nagytestűektől, meg féltem, mert össz-vissz 2,6 kiló és játék közben véletlen megsérülhet. Nem tudom mit tehetnék,hogy legyenek haverjai, egyszerűen mi még nem találkoztunk nem agresszív méretbeli társával :( Mit lehetne tenni? És lenne még egy kérdésem: Elég könnyezős a kutyám. Csipát kiszedem általában a szeméből és törölgetni is szoktam, de mégis megfogja a szőrt(képet tettem be lent). Mivel lehetne eltüntetni? Ti mivel takarítjátok a szem alatti részt? Bocsi, hogy hosszú lett. [link]
2018. nov. 21. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodtan engedd össze nagyobb kutyákkal, nem lesz baja. Óvatosan játszanak a kicsikkel, reflexszerűen kikerülik az ilyen apró kutyákat, nem lépnek rájuk.

Sajnos a legtöbb törpekutya rosszul nevelt és agresszív, ritka a normális közöttük. A gazdák elkényeztetik, csecsemőként kezelik őket, sokuk soha az életben nem volt elengedve a flexiről, mert képtelenek bármit is tanítani a kutyának (értsd: még a saját nevét sem tudja..). Tehát nem engedik el, nem játszanak velük, lefárasztás nulla, pedig egy kistestűben szinte állandóan tombol az energia, iszonyatos mozgásigényük van. Ezt vezetik le agresszió formájában.

A folyásra lehet kapni állatorvosnál speciális folyadékot, amit vattába itatva kell a kiskutya szeme köré felvinni. Olyan, mint egy sminklemosó. :)

2018. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg feleslegesen aggódom túl a dolgot a nagytestüekkel kapcsolatban, megpróbáljuk :) Ők legalább nem akarják egyből megharapni. Ennek a folyadéknak meg utána kérdezek a dokinknál. Köszönöm a hasznos választ
2018. nov. 21. 10:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de szép kiskutya, gratulálok.

Én a szemkörnyék-színeződéshez tudok hozzászólni, Nekünk nagyon bevált egy Angel's Eyes nevű termék. Ezt a kajájába kell keverni, és valóban kb. 3-4 hét alkalmazás után a fehér középuszkáron (amin nagyon látszik) drasztikusan mérséklődtek a könnyfoltok.

2018. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha nem válik be a szemtörölgetős dolog, akkor ezt mimdenképp kipróbálom, ha hozzá jutok. Köszönöm, aranyos vagy:) Büszke is vagyok a kis hülyére :D
2018. nov. 21. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyobbik kutyám 26 kilós. A legjobb barátja egy 4 kilós 6 éves picurka kutya. Annyira óvatosan játszik vele, megvárja ha a kicsi lemarad. Nagyon óvatosan közelít hozzá. Tudja, hogy a pici kutya törékeny.

Nagyobb társaival vele egy súlyú illetve nála nagyobb kutyákkal már nem annyira óvatos (nem durva!) csak más a hozzáállása.

A saját másik kutyámmal meg birkózik folyton.

Szóval szeritem ha megismerkedsz nagyobb kutyákkal, és látod, hogy esze ágába sincs bántani semmi baj nem lehet.

2018. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Ne rettegj a nagy kutyáktól, ha nem akarsz te is ilyen kis agresszív görcsöt. :)

Nagykutyásként az a tapasztalatom, hogy azok a picikék a legvadabbak, ahol a gazdi visít attól is, ha ránéz a kutyám... a kutya nem hülye, megtanulja ő is a gazdától, hogy rettegni kell, még ha az okát nem is tudja. Ha pedig fél, akkor agresszív lesz ugye...

Attól, hogy picike, még tud vigyázni magára, kutyából van ő is. :) Meg a nagyobbak is ösztönösen odafigyelnek. Nyilván nagyon domináns egyedekkel nem lehet összeengedni, de ha játékról van szó, akkor nem kell túlaggódni.

2018. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nagytestűek sokkal szebben játszanak a kicsikkel, mint fordítva. :)

Nekem 2 staffim van, sokszor futunk össze a Duna parton egy kb. 2 kilós törpe pincserrel, aki imád rohangálás közben a nagyok hasa alatt sertepertélni. Az enyéim egyszer nem léptek rá, felkapkodják a lábukat vagy átugorják. :D

Ne aggódj, a nagyok vigyáznak a kicsire. ;)

2018. nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyönyörűséges a kiskutyád :) Az enyém nagyobb darab kutyus, kicsit félek picikkel összeengedni, mert kicsit olyan, mint az elefánt a porcelánboltban, a másik meg nem szeret más kutyákkal játszani, de szoktam látni nagy kutyákat picikkel játszani és olyan ügyesen megoldják egymás között. Amikor annak idején kutyaoviba jártunk, az oktató direkt mem csinált méret szerinti bontást. Egy csoportban volt az egy kilós és a 35 kilós kölyök. Simán játszottak egymással. Csak arra kérlek, hogy ne csináld azt, amit mostanában rengeteg pici kutya gazdijánál látok, hogy ha közeledünk hozzájuk, azonnal felkapják Fifikét, nehogy a csúnya nagy gonosz kutya megegye a kis drágát. Hozzáteszem, hogy az enyémek láb mellett jönnek póráz nélkül és rá sem néznek senkire. Fifikére sem. Veszély esetén persze közbe kell avatkozni, de ezek a túlféltett, mindig ölbe kapott Fifikék lesznek a szocializálatlan agresszív kis görcsök-pont olyanok, amilyenekkel eddig te is találkoztál. Szóval nyugodtan engedd oda nagyobb kutyákhoz, persze a másik gazdival egyeztetve.
2018. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Volt egyszer olyan szitu, mikor a nagytestűt sétáltatták póráz nélkül, egyből odaszaladt a pórázon lévő kutyámhoz és megmorogta, üvöltöttem a gazdinak, h hívja be ő meg mondta, hogy nem bánt..Mondom látom, aztán tizedjére tudta csak behívni. Sajnos nagytestűeknél is látok neveletleneket, de sokkal sokkal ritkább, mint a kisebb fajtársaiknál. Haverkodunk azóta minden fajtával, de csak ha gazdi is rábólint. Goldik és Labik nagy cimbik, ők nagyon finoman közelednek. Kistestűek között pedig szinte csak a tacskók, yorkikhoz és csivikhez már nem merem odaengedni a rossz tapasztalatok miatt. Tehát próbálkozunk a nagyoknál is:))
2018. nov. 25. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!