A kutyanyálnak az emberre is van gyógyító hatása, vagy csak az állatnak?
Én pedig arra kérlek, hogy ne adj olyat a számba, amit nem mondtam. Azt írtam, hogy a nyálban lévő LIZOZIM fertőtlenítő hatású. Ezt pedig nem vélemény kérdés, hanem tény. De ha így jobban tetszik: antibakteriális. A fertőtlenítő hatás egyébként sem gyógyítást jelent, hanem a kórokozók számának csökkentése, legjobb esetben a kórokozók mindegyikének elpusztítása, azaz a fertőzés elkerülése. Egy nagy, nyílt seb esetén az utóbbira gyakorlatilag nincs esély, mivel a fertőző ágensek szinte azonnal bejutnak a véráramba. Arról nem is beszélve, hogy a kutya nyálában azért nem hypo van, hanem egy fehérje (ráadásul nem túl nagy koncentrációban). Nem is az az eredeti célja, hogy a sebbe kerüljön, hanem hogy a falatot valamennyire "fertőtlenítse", az orálisan bejutó kórokozókat elpusztítsa. A bekövetkezett betegség esetén a nyál annyit ér kb. mintha egy kalapáccsal próbálnál írni. Ezt (ha bakteriális) antibiotikummal lehet kezelni.
De ha valakit mégis megtévesztett volna az előző hozzászólásom: Kedves gazdi! Ha a kutyádon egy nyílt seb van, akkor kérlek vidd el állatorvoshoz, és ne várd meg, míg lehorad a lába. Köszönöm!
Annyira gyógyít mint a saját nyálad kérdező! Semennyire!
Fertőtlenítőnek sem fertőtlenít, még a kutyát sem, tele van bacilussal. Mint ahogy az emberi száj. Az sem fertőtlenít, sem gyógyít, gondolom egy sebed sem gyógyult meg még a nyáladtól. Milyen egyszerű is lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!