Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani táplálékkieg...

Tudnátok ajánlani táplálékkiegészítőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék a kutyámnak (3-hónapos,Sheltie) valamilyen vitamint venni, hogy a növekedése, a szőre, az immunrendszere igazán egészséges maradjon. Megelőzés céljából szeretném, nincs semmilyen betegsége.

Hiába keresgéltem a neten, nem találtam olyat ami igazán tetszene, amiről meg jókat hallottam (zöldkagyló) idősödő kutyáknak ajánlják.

Tudnátok nekem segíteni?

Most az N&D puppy prémium táppal etetjük, mert neki még érzékeny a gyomra, de erről 1-éves korában átszeretnénk állni az Orijen six fishre vagy valamelyik Orijen, esetleg Acana tápra.

Nem tudom ez fontos, vagy kötődik a kérdésemhez, csak gondoltam leírom, hátha.

Tudnátok ajánlani valamilyen (kizárólag szuperprémium, vagy nagyon minőségi) vitamint, táplálékkiegészítőt? Az ára lehet bármennyi, a lényeg az, hogy nagyon jó legyen a kutyámnak.


Köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 5. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A táplálékkiegészítők nevében benne van, hogy akkor adjuk, ha valami hiányzik az etetett táplálékból.

Megfelelő tápot adsz a kölyöknek, akkor nem fog hiány fellépni semmilyen formában.

A feleslegesen bevitt vitamin, miegymás több kárt okoz, mint ami hasznot vár tőle az ember.

2018. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia 1-es!


Azt hallottam, hogy kölyök - növendék korban érdemes valamilyen kiegészítést adni a kutyusnak.

Túltolni semmilyen esetre se szeretném, de szerintem nem ártana neki most, hogy majd megyünk oviba, suliba, sokkal több kutyussal fog találkozni,növekedik, plusz ugye nem sokára itt a fogváltás ideje. Vagy akkor hagyjam? :) elég simán a táp?

Immunerősítőt azért jó volna ha tudnék adni neki, nyugodtabb lennék.

2018. szept. 5. 14:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Kúraszerűen sok mindent lehet adni, attól függetlenül,hogy jó minőségű táplálékot kap.

Én a farkaskonyhától szoktam rendelni,így őket tudom ajánlani.

Ha sokat mozog a kutya, akkor ízület/porcvédőt érdemes beiktatni. Pl. sprint mix, joint aid,msm,kollagén,zöldkagyló

Ha a szőr/bőr minőségét akarjuk megtámogatni, akkor pl. kókuszolaj,sörélesztő,lenmagolaj,lazacolaj

Ha nexgardot/ bravectot kap kullancs védepemnek,akkor érdemes májvédőt adni pl. máriatövis olaj

Álltalános immunerősítésre pl. csipkebogyó por.

Ami még eszembe jutott mivel írtad,hogy érzékeny a gyomra a pocak-mix. Erről viszont saját tapasztalatom nincs,hogy hatásos e, szerencsére a mienkkel nincs ilyen probléma.


[link]

2018. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ma 14:17

A farkaskonyha BARF etetéshez ajánl kiegészítőket.

2018. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet alkalmazni őket táp mellett is :)
2018. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

A kölyök tápok azért KÖLYÖK tápok, mert az összetevői pontosan a növekedésre, fogváltásra, stb megfelelők.

Ha megnyugtat, adjál neki immunerősítőt.

2018. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Legyetek szívesek elsősorban típusokat, márkaneveket ajánlani, mindenképp fogunk a kutyusnak valamilyen kiegészítőt adni, ami lehet hogy nem kell, ártani a vitamin nem fog.


Köszönöm 3.as,utána nézek ennek.


Erről mi a véleményed?


[link]


[link]


Nekem az első, a páromnak az utolsó tetszik jobban. :)

2018. szept. 5. 15:51
 8/10 Maxitabi ***** válasza:

Csatlakozva az előttem szólókhoz: nagyon óvatosan a kiegészítésekkel!!

Kizárólag természetes kiegészítőt adnék, semmi művi vitamint a táp mellé!! Főleg, ha orijen/acanára váltotok-nem szükséges.

Mi a BC-nknek adtuk orijen mellé: kaukázusi kefír a tápra, alma-imádja, vagy más gyümi,zöldség-amit megeszik, kókuszreszelék a kullancsok ellen -rászórva a tápra,

a GRAU cég HOKAMIX pora kúraszerűen - van bőr-szőr-anyagcsere,(mert érzékeny a gyomra), vagy a HOKAMIX grünlippmuschelpulver-izületek, de többféle van nekik.

Mikor tönkrement a szőre az autoimmun betegség következtében, a BRIT lazacolajból adtunk neki kúrát, -rendbe tette.

Vagy jók még a Luposan termékek is- azt hiszem zooplus-on is vannak(ezt még nem próbáltuk, de többen ajánlották.

Szóval természetes dolgokat adj (pl csirkefarhát nyersen néha- aznap természetesen táp helyett-mert barnul a foga-lepedékes- és csak ez viszi le, vagy marhagége,marhafül, nyúlfül szárítva-hogy régjon. Sajna a tápot nemigen rágja, csak porszívózza).

Amiket írtál, azok számomra nemm szimpik, ilyenre egy kölyöknek -a mellé a táp mellé, amit kap-nincs szüksége.

2018. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia utolsó válaszoló!


Köszi. Ezek közül a Luposanról hallottam jó értékeléseket, örülök hogy rendbe jött a kutyusod! :)

Amúgy abban a vitaminban amit belinkeltem, nincsen semmi olyasmi, ami káros a kutya szervezetére.

Mindenesetre ma megyünk az állatorvoshoz, megkérdezzük azokról amiket belinkeltetek, meg arról is ami nekem tetszik. Köszi. :)

2018. szept. 7. 11:37
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Hátha valaki követi a kérdést, leírom mitörtént az állatorvosnál. :)


Ő kifejezetten jónak tartja a kölykök - növendék kutyák táplálékkiegészítését, az energyvet tetszik neki, de ő kifejezetten mást ajánlott. Imunovet vagy valami ilyesmi a neve, majd rákeresek erre is. :) szóval a kettő közül lesz valamelyik, azt mondta ártani biztos hogy nem fog egyik vitamin se.


További szép estét mindenkinek!

2018. szept. 7. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!