Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullterrier beteges fajta?

A bullterrier beteges fajta?

Figyelt kérdés
Azért rakom ki ezt a kérdést mert mindenhol mást irnak! Egyiknél nem beteges,másiknál meg annyira beteges hogy állatorvos többe kerül mint a kutya, egyébként tenyésztőnél választanám ki!!

2018. aug. 26. 00:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hajlamos szívfejlődési rendellenességre, veseelégtelenségre, bőrallergiára, térdkalácsficamra. Hajlamos még süketségre és előfordulhat cinkhiány, mely végezetes lehet.
2018. aug. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a nem beteges és a beteges között lehet valahol, átlagos, mert ezeknek a zöme tudatos tenyésztéssel megelőzhető.
2018. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

A szaporítós szinte biztosan beteges.

Megfelelő tenyésztőtől kevesebb rá az esély.

Nekünk a fajtamentéstől van, allergiás, ekcémás, ízületi gyulladása van, sokat járunk orvoshoz, de még működik, 13-14 év körül van, ez ritka náluk.

2018. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Dehogy beteges!Viszont fehéreknél 10 ből 8 allergiás tápra stb...szóval nem! :) Összességében a miénk 3 év alatt nem volt betegség miatt orvosnál!
2018. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egyetértek, viszont nem a te egy szem kutyád alapján kéne fajtajellemzést írni.
2018. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem csak a sajátoméről nyilatkozok, de volt eg bullos csoportban egy felmérés amiben megkérdezték a gazdikat, hogy hányszor voltak orvosnál...16 százaléknál jött ki, hogy 5 év alatt legalább 3x a többinek meg 5 év alatt 0-3 ig....de igazad van...ezt nem mondtam :D
2018. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom, az milyen csoport lehet, de az biztos, hogy undorító emberek... Egy évben minimum 4-szer kell orvoshoz járni, az alap kötelező oltások miatt...
2018. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Persze a kötelező oltásokat kivéve gondoltam :D
2018. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

#8-as

Szerintem ezt hagyjuk is, mert már messziről kamu szaga van a dolognak!


A bullterrier egy érzékeny fajta, ám igen egészséges. Természetesen előfordul náluk is néhány fajta betegség, de ha tenyésztőktől veszed a kutyust ezeknek a betegségeknek a java elkerülhető. Hajlamosak szívfejlődési rendellenésségre, veseelégtelenségre, bőrallergiára, térdkalácsficamra. Hajlamosak még süketségre és előfordulhat cinkhiány, mely végezetes lehet. De ahogy írtam ezek elkerülhetőek, ha tenyésztőktől veszed. Ha viszont az egyik szülő valamelyikben szenved vagy szenvedett, akkor nagy a valószínűsége, hogy a kölyök is megörökli.

2018. szept. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pontosan. A legtöbb kutyát a kötelezőn kívül szinte soha nem kell vinni, ez gondolom, alap. Az, hogy érzékeny, nem tudom, hogy neked hogy egyenlő azzal, hogy a Bullterrierek felével orvoshoz kell rohangálni. Ugyanis nem, ilyen fajta nem létezik.
2018. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!