Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egeszsegesen...

Hogyan kell egeszsegesen felhizlalni egy sovany kutyat?

Figyelt kérdés
2018. júl. 20. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Minőségi táppal és kiegészítőkkel, jutifalatokkal.

Ha extrém alultáplált kutyáról van szó, érdemes fokozatosan növelni a kaja mennyiségét. Ajánlott vitaminokat is adni az állatnak ilyen esetben, hogy minél gyorsabban jusson megfelelő mennyiségű tápanyaghoz az állat. Amint nem lesz veszélyeztetett állapotban a kutya, el lehet kezdeni mozgatni egy kicsit, hogy izmosodjon, hozzászokjon a mozgáshoz.

Ha a kutya "csak" egy kicsit sovány, akkor be lehet iktatni +1 etetést, vagy kaphat nagyobb mennyiséget, a szokásos időközönként pl reggel és/vagy este. De az is jó taktika, hogy pl 2 evőkanál halolajjal elkevered a tápját. Az olajban sok az energia, a halolaj pedig az omega 3 és 6 miatt különösen jót tesz a kutyák szőrének. :)

2018. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
egyszer menhelyre hoztak be hozzánk egy 18kilós dán dogot. azt hittük meg se marad, első héten óránként 1marék minőségi magas fehérjetartalmú táp. persze egyik dolgozó megoldotta 2konzervet oda vágott neki benyomta nem maradt meg benne szóval inkább gyakrabban picit. ő kb 2hét alatt elérte az alultáplált szintet a majd éhenhaltról, bár ő olyan szinten ki volt éhezve hogy nem lehetett gyorsabban haladni. 18kilóról 2hónap után jutott oda hogy 40kilóval örökbe merjük adni a nagyfiút de bevált
2018. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vizslám olyan sovány volt, hogy megállítottak az utcán mérgesen, hogy miért nem etetem. Pedig prémium tápot kapott, többet is az előírtnál, de annyit mozgott, hogy képtelenség volt hízlalni. Azt találtam ki, hogy a tápjára rácsorgattam 2 evőkanálnyi felolvasztott disznó zsírt. El kezdett tőle szépen magára szedni és 3 hónap alatt elérte a kívánt súlyt. Persze vigyázni kell az arányokkal, mert hasmenést okoz a sok zsír. Nekem ez vált be :)
2018. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!