Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért napi 1 vagy 2 a helyes...

Miért napi 1 vagy 2 a helyes etetés?

Figyelt kérdés

Én is betartom a kutyáimnál, csak az okára lennék kiváncsi.

Én pl éhenhalnék, ha napi 1x ehetnék.

Én kétszer etetem őket, reggel, és este szétosztva a napi adagot. Emellett vevő a nap bármely szakaszában ételre, vagyis jutalomfalatra. Ez természetes szerintem.


2018. júl. 20. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a ragadozó állatok emésztőrendszere kb. erre van "beállva". Egy vadállat, pl. farkas sem tud napi többször enni, egyszer (jó esetben) sikerül zsákmányt ejtenie, akkor jól bekajál, és azzal elvan 1-2 napig (vagy tovább is, ha muszáj).

Tehát, nekik ez így jó, így egészséges. Ha napi sokszor esznek, az nem tesz jót az emésztésüknek.

2018. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutya még mindig nem ember hanem állat. Pl. Nem hal éhen 7-8 nnap után. Drasztikusan változik, fogy, megvannak a tipikus tünetek de az emernél 2-4 biztosan továb bírják.


Illetve etetés utàn a gyomorcsavarodás elkerülése érdekében 1 óráig nem szabad mozognia. Ez 4-5 óra szabad foglalkozás kiesését jelentené. Amúgy se lehetne kivitelezni 8-12 órás munkaidő mellett

2018. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-4 napig. Bocs az elütésekért
2018. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Teljesen érthető,köszönöm!
2018. júl. 20. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Már nálam is csak vacsorát kapnak, de akkor bőségesen. Régebben kaptak reggel egy kis száraz tápot, de rájöttem, hogy csak a szemük kívánja, mert látták, hogy a cica kap és irigykedtek. A cicák ugyebár gyakrabban esznek keveset. Aztán mindig az volt, hogy csak ott maradt a tálban, szóval leszoktunk a reggeliről. Ráadásul most már a cicák bent esznek, így sokkal könnyebb az élet. Kutyák sem sóvárognak, és a cicák adagjára is jobban tudok figyelni. S ahogy már fent is írták, az emésztési rendszerük valóban így lett "kitalálva", tehát őket nem gyötri az éhség ha nem esznek nap közben. Viszont ha megszoknak egy időzítést, akkor azt érdemes betartani, mert ha eljön az idő, akkor már kínlódnak. Lehet akkor sem igazán az éhség, hanem a tudat, hogy "jaj most jön a kaja". Az állatoknak jó időérzékük van. Én igyekszem nagyjából mindig ugyanabban az órában adni nekik.
2018. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!