Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belemehetett a toklász vagy...

Belemehetett a toklász vagy csak megszúrta?

Figyelt kérdés
Ma este megyünk orvoshoz, de érdekelne volt-e már ilyen tapasztalatotok toklásszal. Tegnap este vágtam ki a kutyám mancsa és ujjai közül a szőrt, amikor észrevettem, hogy két ujja között véres és kicsit gennyes. Ott volt egy toklász, de nem volt befúródva. Ahogy tisztítottam, a kutyám nem jelezte hogy fájna neki, még akkor sem mikor bekentem neki (kék kenőccsel). Nem sántít, nem nyalogatja. Viszont van ott egy lyuk, amin keresztül ma reggelre távozott még egy pici genny. Megnyomogattam a mancsát, lábát, de semmire nem jelzett fájdalmat. Ha belefúródott volna a toklász akkor nem kéne, hogy fájjon neki? Megyünk orvoshoz, de nem tudom ő hogyan tudja megállapítani hogy tényleg felcsúszott-e a toklász. Ja a seb nem piros, és különösebben nem duzzadt. Nem szeretném ha feleslegesen felvagdosnák :( Akinek volt már a kutya mancsában toklász segítene a tapasztalatokkal? Előre is köszönöm.

2018. jún. 4. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a bánat az a toklász?
2018. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont az... érdekes hogy kutyásként még sosem hallottál róla.
2018. jún. 4. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nekem volt vele tapasztalatom.

Egy Yorkshire terrier kutyám van és sikerült találkoznia toklásszal.

Ugye mivel hosszú szőrű a kutyus, nem vettük észre csak másnap, de nálunk bele is ment a lábába. Begennyesedett, feldagadt és sántitott a kutya.

Én mindenképpen ajánlom az orvos, ő majd tudja mit kell vele csinálni.

A miénknél szerencsére sikerült csipesszel kiszedni így csak gyulladáscsökkentő injekciót kapott. Pár nap mulva már semmi baja nem volt.

Továnbbi szép napot és Jobbulást a kutyusodnak :)

2018. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A doki egy idegentestfogóval be fog nyúlni a kis lyukon és ha van benne toklász akkor kiszedi. Ha nagyon pici a lyuk akkor helyi érzéstelenítés után fel fogja vágni szikével de csak annyira, hogy hozzáférjen. Plusz nyilván átfertőtleníti az egészet
2018. jún. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a nyavalyás toklász nem más, mint az egérárpa (Hordeum murinum) nevű gyom (fű) termése. Kemény, szúrós, se mancsba,se fülbe nem kerülhet bele. Egyes kutyák persze belemennek, mint az enyém is, nem is értem, mit keres benne.
2018. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem a doki ügyesen megtalálja és kiszedi. Már ha benne van, annyira furcsa hogy nem fájlalja.
2018. jún. 4. 10:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Valóban toklász volt. Sikerült kiszedni, kapott gyulladáscsökkentő injekciót meg itthonra antibiotikumot.
2018. jún. 4. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!