Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hetes kiskutyáknak milyen...

5 hetes kiskutyáknak milyen tápot vegyek és naponta hányszor kéne etetni őket?

Figyelt kérdés

Márkákat írjatok, azt tudom, hogy kölyöktáp kell.

Eddig tejet kaptak kenyérrel vagy darával, illetve tesco alutasakos junior kutyakaját. De már elég nagy és éles a foguk, szerintem már tudnának száraz tápot is enni.


2018. máj. 30. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Se a tej, se a kenyér, se az olcsó tescos táp rohadtul nem kellett volna....

Most meg majd a tápváltással lesznek gondok.


Soha nem szaporítottam, mert nem értek hozzá, így azt sem tudom, melyik táp lenne jó, mert nincs tapasztalatom.

Ha én felértem ezt ésszel, akkor te minek szaporítottál hozzáértél nélkül??

2018. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ne itélkezzünk lehet talált.
2018. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Tejet kenyérrel és Tescos kaját. Most kapsz tőlem egy virtuális vállveregetést. Pont abban az időszakban amikor a legtöbb vitamint kellene kapniuk akkor tömitek őket hulladékkal ami ráadásul jól meg is fosatja őket és semmi tápértéke nincs.


Az anyakutyával mi van? Egyébként érdemes állatorvos tanácsát kérni (feltételezem látta őket orvos), aztán bemész egy állatosba (Fressnapf,Alpha Zoo, bármi) és kérsz tanácsot a kölyöktápokat illetően.

2018. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Találtam őket, ki voltak dobva, még mikor cumiztak. Utána azért ezeket kapták, mert így próbáltam őket átszoktatni. Volt nálunk a doki és nem mondott semmit az etetésükkel. Azt mondta egészségesek meg féreghajtót adott nekik.
2018. máj. 30. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell a legdrágább szárazeledel, de azért ne Tescost, meg ne tejet kenyérrel. Tejet adhatsz nekik, de csak laktózmenteset.Szárazeledelt is eleinte beáztatva.

e ne csak szárazeledellel etesd őket, csontmentes főtt darált húst is adjál nekik. Én úgy csináltam, vettem fél kg pulyka darálthúst, és picit sózva,megfőztem rizzsel, fele-fele arányban, és belefőztem reszelt répát.Vagy vettem junior 400g-os kutyakonzervet, kevertem hozzá junior száraztápot meg vizet, amikor a táp megpuhult, akkor adtam oda.

Fantázia kérdése, és ki lehet találni olcsó, de mégis nekik finom és laktató ételeket.De kutyaboltban is tudsz venni lehet nekik való húst, amiben nincs csont.

2018. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Royal Startert adj nekik.
2018. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És hányszor adjak nekik?
2018. máj. 30. 12:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom a Royal Canin startert, csak a márka miatt elterjedt. A tenyésztő, akitől vettük a kutyánkat (nem, nem szaporító volt, tk-s) is ezzel etetett eleinte, fosott az alomból mindenki (már bocs a szóért) , aztán átállt Taste of the wild puppy tápjára.


Valami jó minőségű táp puppy tápjára állj át.


Taste of the wild puppy, Carnilove puppy, Brit Care puppy, N&D puppy, Real Nature puppy...


Összetételt figyeld, első helyen hús legyen, sok lehetőleg. Kevés rizs,burgonya. Gabona, kukorica egyáltalán ne legyen benne. Vitaminok, gyümölcsök, zöldségek.


Naponta kb 5x etesd őket, mindegyik kutyus a tápon feltüntetett mennyiséget kapja, annyi részre osztva, ahányszor esznek.

6 hetes kortól 12 hetes korig napi 4x kapjanak enni.

A tápot az elején langyos VÍZBEN beáztathatod, így megpuhul és kicsit csábítóbb lesz a kölyköknek is az illata.

2018. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

Puppyknak tnelyeg nem jó, de egy 5 hetes kölyöknek 3 hónapos koráig ez a legjobb :(


Egész nap légyen előtte kaja.

2018. máj. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Kedves 9-es. Ne beszélj sületlenségeket. A saját kijelentésedben is egy szép kis ellentét van. Ezt minden lekezelés nélkül mondom, de a puppy, kölyköz jelent angolul. Erre írod, hogy puppyknak tényleg nem jó, de kölyköknek igen. Na akkor szépen fordítsd le azt az egy angol szót magyarra és már nincs értelme annak amit mondasz.


A tápok életkor szerint így jönnek sorba:

Puppy (kölyök) , Junior (növendék), Adult (felnőtt) , Senior (idős)


Egy 5 hetes kölyöknek tökéletes a Puppy táp, a "Starter" tápokkal csak az embereket hülyítik. Főleg a Royal Caninosok. Az a táp tele van kukoricával (semmi szüksége rá egy kutyának, kölyöknek meg főleg) , csirke származékok (legjobban allergizál és nem is hús, amire a kutyának legjobban szüksége van) , meg valami növényi fehérje izolátum vagy mi, na erre meg végképp SEMMI SZÜKSÉGE A KÖLYÖKNEK.

Könnyen, gyorsan el lehet ezzel a táppal rontani egy kölyök emésztését.

Ezzel szemben itt van mondjuk a Carnilove puppy tápja (kérdező, nem tudom mekkorák lesznek a kölykök, ez a large):

[link]


70% húst és állati összetevőt (pl lazacolaj, a szép szőr kialakulásában nagyon fontos) tartalmaz.

Szemben a Royal Caninnal , ami még ettől is több gabonát, és SEMMI HÚST NEM TARTALMAZ, csak valami fehérje kivonatot, ami NEM HÚS.



És ne, ne legyen előttük mindig a kaja. Semmiképp. Napi 5x kapjanak, mint már írtam.

2018. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!