Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya vagy felnőtt?

Kiskutya vagy felnőtt?

Figyelt kérdés

Mostanában akartunk kutyat örökbefogadni, de megy itthon az összekoccanás, hogy kiskutyát hozzunk vagy felnőttet.

Én találtam egy gyönyörű szépet, csak már 7 éves. Melyik lenne a legjobb?



2018. máj. 30. 01:10
 1/3 anonim válasza:
100%

Általábán a kiskutyák, mert nincs semmilyen előáletük, te nevelheted, tovább lesz melletted. Valószínűleg rengeteg érvet lehetne felsorolni a kiskutyák mellett.


De az idősebb kutyáknak sokkal nagyobb szükségük van a gazdikra. Egy kiskutyát bárki szívesebben elvisz mint egy idősebbet. Szóval ha hajlandóak vagytok az idősebbet örökbefogadni, akkor szerintem őt kéne. (Ráadásul amiben jobbak az idősebbek mint a kölykök, az az, hogy tele vannak hálával.)

2018. máj. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én időset hoztam el és nem bántam meg.

Az időssel ugyanúgy lehet játszani, mert végtelenül hálás és ezért bármit megtenne a gazdinak, cserébe szeretetért. Az időset ugyanúgy lehet nevelni, képezni, az én kutyámat 6 évesen hoztuk el egy sintértelepről olyan állapotban, hogy a doki a kezét merte volna adni rá, hogy talán el kell altatni. Felépült, azóta pedig 4 év telt el, és bármilyen trükkre meg tudtam tanítani, legyőzte a félelmeit, elfelejtette a régi rossz dolgokat, amit ember tett vele és most már csak a pillanatban él.

Hidd el, megéri.

2018. máj. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi időtök van.

Úgy értem egy kölyköt nevelni kell, különben a fejedre nő, tele van energiával, stb.

Egy felnőtt viszont már nyugisabb lehet, nem lesz fogváltós korszaka, jobb esetben már ivartalanítva kapod meg, és persze foglalkoztak már vele, ismerik a jellemét, esetleg a kórképét.


Nem akarlak lebeszélni a kölyökről, de én személy szerint a jövőben csak 1 év feletti kutyát fogok örökbe fogadni. Szoktam járni menhelyre, és sokkal jobban szeretem a felnőtt kutyákat. Persze a kölykök is cukik, de nem akarnék felnevelni otthon egyet sem. De ez csak én vagyok. :)

2018. máj. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!