Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak bennem bízik a kutyám?

Miért csak bennem bízik a kutyám?

Figyelt kérdés

Még itthon lakom a családommal. 2 éves a kutyám. Én foglalkozom vele a legtöbbet, én viszem sétálni, én etetem, én csinálok vele mindent. Kölyökkora óta nálunk van. Senki másban nem bízik a családban. Fülét farkát behúzza, ha elmegyek itthonról. Először nem hittem el, aztán levideózták, és valóbban így van. Fél mindenkitől. Soha nem bántotta senki. Imádja mindenki a kutyát. Egészségesen etetem, és 100%os húsos jutalomfalatot kap. Én veszek mindent a kutyának, én adok a család többi tagjának jutalomfalatot, hogy ezt adják, amikor nem vagyok itthon. Jutalomfalatért odamegy, de amúgy nem szeret nagyon velük lenni, inkább elvonul. Hiába hívják játszani, hiába próbálnak foglalkozni vele, a kutyám nem akarja. Amikor hazaérek iszonyatosan felpörög, és hozza a játékait, ugrál. Azt látom rajta, hogy kifejezetten BOLDOG! De a videók alapján meg nem az. Legalább játszana, amíg dolgozom, vagy valami a többiekkel, de nem. "Mintha más kutya lenne, mikor hazaérsz" - ezt mondja a családom. Szívesen játszanának vele ők is, szívesen tanítgatnák, de nem engedi. Amikor rászólnak, hogy nem szabad arra figyel. Ha dicsérik, annak örül. És ennyiben kifújt a családtagjaimmal a kommunikációja.

Szerintetek miért van ez?


2018. máj. 29. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nam vagyok szakértő a témában, de véleményem szerint leírtad a választ a kérdésre:

"Én foglalkozom vele a legtöbbet, én viszem sétálni, én etetem, én csinálok vele mindent. Kölyökkora óta nálunk van." Szerintem ebből evidens, hogy miért.

2018. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek, hogy a többiek, olyan szinten nem foglalkoztak vele, hogy gyakorlatilag idegeneknek tekinti őket.

Nekem gyanús ez a "senki nem bántotta dolog" is. Lehet, hogy a családtagok nem is emlékeznek, de valamikor kölyökkorában mondjuk felpofozták, erősebben arrébb lökték, nyagatták, rákiabáltak vagy bármi, amit a kutya traumaként élt meg és ezzel egyfajta bizalmatlanságot alakítottak ki maguk felé, amit nem oldottak fel, mivel nem foglalkoztak a kutyával, tehát rögzült. Valamint a kutyák nem szeretik a kiszámíthatatlan embereket se, szóval ha nem viselkednek következetesen ez is kiválthat bizalmatlanságot. Van olyan fajta is, amelyik kifejezetten nem szereti, ha kiabálnak körülötte, mert attól szorong stb. Bármi lehet...

Bár lehet, hogy egyszerűen csak "egygazdás" kutya, aki kipécéz magának 1 embert akire hallgat, mindenki más meg teljesen közömbös, megtűrt személy neki, bár ez még nem magyarázza miért fél mindenkitől, szóval szerintem mégis csak lehet ott valami.


Ha enyhíteni akarod a helyzetet, szerintem vedd rá a családtagokat, hogy foglalkozzanak többet a kutyával. Úgy is hogy ott vagy és úgy is, hogy nem vagy ott. Időnként ők is etessék, sétáltassák stb.

2018. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen rákiabálás volt, de azonnal leállítottam őket, hogy nem így neveljük szobatisztaságra. Lehet valóbban ez az oka :(

Sétál velük is szívesen, és hallgat rájuk lent az utcán is, de nagyon nem úgy viselkedik, mint nálam. Nálam felszabadult, és kiegyensúlyozott.

Az is lehet, tényleg egygazdás.

Szót fogad, de másokat inkább kerül a családból.

Megpróbáltuk már, hogy akkor játszanak vele, mikor én is ott vagyok, úgy ment a dolog, szívesen visszahozta a játékát, és odaadta nekik. De nélkülem nem teszi :/

2018. máj. 29. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!