Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyümölcseket nem lehet...

Milyen gyümölcseket nem lehet adni kutyának?

Figyelt kérdés
2018. máj. 13. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
A kertünkben nagyon sokféle gyümölcs van. Gyakorlatilag minden, amit ebben az országbán háznál megtalálni. Az állatorvos úgy négy-öt éve egyszer elsorolta, hogy jó lenne, ha kutya nem férne hozzá ehhez meg ehhez. (Egész nap legel.) Nem emlékszem már, pontosan melyik gyümölcsök voltak, az egyik biztosan a szőlő. Utána egy ideig lelkiismeretesen elkerítettük a mondott gyümölcsfákat érésben. De ez nem nagyon állította meg a kutyát, és mára már 10 éves. És kutya baja. Szóval nem hinném, hogy valamelyik is ártana neki.
2018. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Általában csonthéjasokat nem javasolt. A dió, a mandula különösen veszélyesek. A pisztáciát viszont szeretik a kutyák, azt lehet egyszer-kétszer (de azt sem kilószámra). A citrusféléket rühellik, azt csak azért ne adjál, mert úgyis otthagyják.
2018. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyéim is imádják a szőlőt, és kutya bajuk. Nyilván nem esznek meg akkora mennyiségben. Tiszafát ne ültess, és egyéb mérgező növényeket. Bár az állatok tudják mi kell nekik és mi jó nekik.
2018. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Csonthéjasokat nem? A mudim legeli a mogyorót...az állatorvos konondora is. Nincs bajuk tőle. Bár a héjat ők kiköpik,értelmes,magyar fajták :)
2018. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Még keresgélhetsz ilyen listákat a neten, de ami így eszembe jut az a szőlő, mazsola, makadámdió, avokádó, csokoládé, kávé, tea, alkohol,+ xilit. A hagymát és a fokhagymát szoktak még mérgezőnek mondani.

A paradicsomot én már olvastam mérgezőnek, meg nem annyira, szóval nem vagyok biztos benne ezért én nem adok a biztonság kedvéért. A cseresznyével is ez a helyzet, bár szerintem ott a magja miatt teszik tiltóra.

A diót is a héja miatt tiltják, de tapasztalatból mondom, hogy nincs bajuk tőle. A kutyáim imádják a diót és mivel fel is tudják törni, így nincs gond vele.

Babot, borsót, ehetnek a kutyák, de csak kis mennyiségben, nehogy felfújódjanak tőle, mert az veszélyes lehet.

2018. máj. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!