Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek epilepsziás kutyájuk...

Akiknek epilepsziás kutyájuk van, mesélnének a dolgról?

Figyelt kérdés

Hogy kezdődött, mennyi idősen, mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

Sajnos ma volt egy kisebb roham-szerűsége a 8 éves keverékünknek, felhívtuk a dokinkat telefonon, elmondtuk neki a dolog lefolyását, illetve hogy mit gondol, mit tegyünk, és ő epilepsziára gyanakodik. Azt mondta nem kell túlreagálni, sok kutyánál csak nagyon ritkán, fél/1 évente jön elő, szóval addig gyógyszerezni sem szeretné ameddig nem muszáj, de mindenképp figyeljük, és ha előjönnek még a rángások a mai nap folyamán, mindenképp vigyük be a rendelőbe.

Persze nekem hiába mondta az orvos, sikerült túlreagálnom még így is a témát, szóval most minden érdekelne ezzel kapcsolatban. Szeretnék felkészült lenni, ne álljak lecövekelve a kutya mellett, ha megvan a baj...


2018. máj. 13. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk 2-3 havonta van roham, szintén nem kap gyógyszert. Keresgélj a neten, mi átálltunk emiatt Barf etetésre, állítólag segíthet (mint emberi epilepsziásoknak a ketogén diéta). Nekünk pl a túl nagy meleg is veszélyes, azaz akkor előjöhet a roham, így arra is kiemelten vigyázunk. Érdemes egyszer mobillal lefilmezni a rohamot, ha sikerül, nem mindegy, hogy hogy viselkedik a kutya roham közben, pl rángatózik vagy lefagy, és nem mozdul, pontosan hány perces a roham, hogy jön ki belőle, stb. Aztán a filmet meg tudod mutatni a dokinakm
2018. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is pár havonta, nyári időben sajnos havonta néhányszor elő jön az epilepsziája, a doki szintén nem javasolta a gyógyszert. Kistestű keverék, 12 éves. Ő megmerevedik, befeszül és homorít, emelgeti a lábait és remeg, általában 1-2 perc a lezajlása. Borzasztó így látni, általában vagy lefektetni próbáljuk vagy ölbe vesszük, úgy hamarabb elmúlik neki.
2018. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nálunk rángások voltak a lábaiban. Nem tudott megállni rajtuk, először fenékre ült, aztán orrabukott, közben meg olyan fejjel nézett rám mint aki azt mondja "Jól vagyok, semmi bajom, csak épp nem értem miért nem működnek velem együtt a lábaim." Kint volt az udvaron, szeret napozni, így meglehet, hogy belőle is a meleg hozta elő.

Mikor mindezt észrevettem behívtam, megtapogattam. Az egész nem tartott két percig sem, picit még remegett a végén, de végig magánál volt.

2018. máj. 13. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém idős volt már, egész életében nem volt epije, roham, semmi ilyesmi. Hirtelen jött, váratlanul, idős kutyáknál állítólag gyakori. A családom két-tagja leblokkolt, kiabáltak, hogy menjek. Nem telt el sok idő, de nekem egy örökké valóságnak tűnt akkor ez az egész, visszagondolva megcsalt akkor az időérzékem is, hamar ott voltunk vele az orvosnál, de nem lehetett segíteni már rajta. Még egy napig küzdöttünk, elkellett engednem.
2018. máj. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!