Ha a legjobb tenyésztőtől veszek angol bulldog fajtájú kutyát, akkor mennyire fognak megszólni az emberek, hogy állatkinzó vagyok?
Nem vagy állatkínzó. Ha ez a fajta a vágyad, akkor nyugodtan vegyél. A felelősségteljes, tisztességes tenyésztőkkel nincsen semmi baj, de figyelj oda kit választasz. Legyenek egészségügyi szűrések, a kutyák kapjanak levegőt, legyenek nyitottak az orrlyukak. Egy jó helyről származó bulldog és egy szapis között nagyon nagy különbség tud lenni. Egyik ismerősömnek francia van, gyönyörű, egészséges kutya, csak akkor "röfög" ha sokat fut és kifullad. Más bucisok mindig kérdezgetik, hogy milyen fura, hogy ilyen halk a kutya... pedig az alap lenne, hogy kap levegőt szerencsétlen :/
Beszólogatók mindig lesznek, én is mindig megkapom az okosoktól, hogy az izmos, atletikus sportkutyám éheztetve van.. nemrég pont egy labrador gazdájától, akinek a kutyája 2x olyan széles volt, mint magas. Ne foglalkozz ezekkel.
Én is megkaptam már ugyanazt, mint amit az első válaszoló; egy TK-s staffim és egy putriból kikanalazott pitem van. Előbbi masszív, erős felépítésű, de izmos és gyors, nem a disznóra hajazó típus. Őt mindenki dicséri, hogy micsoda teste van, milyen stram, satöbbi. A pitre pedig sokan néztek sajnálkozva, hogy "szegényke, még a bordái is látszanak, keveset eszik?"... Ez a szegény, éhező pára 34 kiló kőkemény izom és ínköteg. Sportkutya, kitartó és szívós.
Aki a fajta miatt ítél el, azzal ne foglalkozz. Ha bulldogot szeretnél, bulldogot veszel. Kész. Senkinek semmi köze ahhoz, ki milyen kutyát tart.
Egyet vegyél figyelembe: csúcskategóriás kutyust válassz, a létező legjobb kennelből, ami elérhető közelségben van. Ezeket a kutyákat alaposan tönkretette az idő, de szerencsére kezd javulni a helyzet. :)
Jó kutyázást, idegenek ostoba fecsegésével pedig nem kell foglalkozni.
Mi annó átutaztuk az országot, hogy egy jó kennelből hozzunk el egy TK-es angol bulldogot. De szegénnyel így is rengeteg probléma volt. Prémium tapot kapott, abból is hypoallergént (csirkére volt allergiás) de így is gyakran volt gyomor és bélgyulladása.
A nyarakat csak klímával vészelte át ezért be kellett szerezni egyet otthonra. Az orrán alig kapott levegőt, mindíg lihegett így viszont hideg időben rendszeresen volt légúti gyulladása (torok, légcső, hörgő, tüdő). Ha izgatott lett akkor elájult mert nem kapott levegőt. Inni nem ivott magától, folyamatosan figyelni és erőltetni kellett nála az ivást, különben nem ivott volna egész nap. Néha evés közben is befulladt és elájult, nem szabadott magára hagyni ilyenkor sem.
Sétálni nem lehetett vele, az utcából nem volt hajlandó kisétálni, így napi 4x50 métert sétált (plusz amit a kertben sétált de ez minimális volt, csak néha akart kimenni). A többi kutya nem érdekelte. Szüleim vitték magukkal munkába, így nem volt sokat egyedül, de így is végigaludta a napokat.
6 évesen pusztult el, amikor egy klíma nélküli lakásba kellett költöznünk, egy meleg nyári napon megfulladt evés közben. Tohantunk vele az ügyeletre de már nem tudtak mit tenni. Egy igazi egyéniség volt és imádtuk őt. Pont ezért volt borzasztó azt nézni, hogy az egész életét végigküzi a levegővételért. Mekem biztosan nem lesz soha többet rövid orrú kutyám.
A következő kutyánk egy menhelyi keverék és bár az ő allergiájával rengeteget szívunk (főleg szegeny kutya) de össze se lehet hasonlítani a bulldoggal. Évekig bennem volt a para amikor az új kutya köhógött vagy öklendezett mert azt hittem ő is el fog ájulni. (Persze ez nem így lett)
Köszi a válaszokat! 4. Azért ez elég dúrva, én felületesen ismerek kettő bulldogot és állitólag semmi nem igaz rájuk a sztereotípiákból. Bár igaz Ők olyan szépek eleve, hogy neten is nehéz hasonlót találni...
Én akkor szoktam velük találkozni amikor sétáltatják Őket, s napi 4x jönnek le (panelban laknak) egyszer hajnalban, csak wc-re. Egyszer délelőtt sétálnak egyet a tömb körül. Egyszer késő délután sétálnak kb. 1-1.5 KM-ert... Egyszer pedig este szintén csak a háztömb körül.
De állítólag néha még erdelyi túrára is mennek a gazdival.
Légkondicionáló berendezés az van náluk, de szerintem az nem csak ennél a kutyafajtánák alap.
1-1,5 km az konkrétan 15 perc, ilyen messze van a park ahova járunk sétálni a mostani kutyukkal. Egyébkent nem akarlak lebeszélni csak gondoltam leírom, hogy az is benne van a pakliban, hogy egy problémásabb kutyát fogsz ki. Csak ne hidd azt, hogy te egy bulldogal majd mész kirándulgatni mert nem fog kibírni egy rendes túrát és nem is igényli a hosszú sétákat.
Valamint kalkuláld bele, hogy nem csak a kutya ára lesz sok, hanem VALÓSZÍNŰLEG az állatorvosi költségei is, bár ha ezen a fajtán gondolkodsz akkor a pénz gondolom nem számít.
(Klíma pedig nem létszükséges a legtöbb kutyának, nekünk azóta nincs és mindkét kutya elvan nyáron, semmi bajuk.)
Rövid orrúaknál is vannak extrémebb verziók, és viszonylag szolidabb megjelenésűek. Ha biztosra akarsz menni keress egy ilyen régebbi típusú, viszonylag hosszabb orrú kutyát. De egy durván nyomott orrú sem 100%, hogy beteges lesz. Nem szabad elhizlalni, és egy megbízható helyről hozott kutyának már alapból sokkal jobbak az esélyei. Ismerek gyönyörű, fitt, nyerses bulldogot, össze sem hasonlítható a guruló malacokkal. Sokkal egészségesebb is számára, szerintem ez is rengeteget számít. A lehetőségeihez mérten ajánlott nekik is a megfelelő mozgatás, hiszen fontos a jó kondíció.
A természetben amúgy a kutyafajták nagy része nem maradna életben, vegyünk csak egy spánielt, 1 hónap alatt gondozás nélkül egy nagy kóc lesz szerencsétlen.
Személy szerint úgy gondolom, hogy maga a fajta létezése is állatkínzás a jelenlegi formájában, hiszen nem kap normálisan levegőt szerencsétlen kutya.
De, ha te bulldogot szeretnél, akkor tényleg nézd meg, honnan veszed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!