Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen törvény/rendelet/szabál...

Milyen törvény/rendelet/szabályozás van arra hogy szállíthatunk kutyát autóban?

Figyelt kérdés

Ha pl. igazoltat a rendőr és mondjuk az anyósülésen utazónak a lábánál a padlón fekszik és meglátja, akkor szólhat/büntethet érte?

Vagy szigorúan csak szállító boxban lehet a kutya?

Ha igen akkor azt milyen formában lehet rögzíteni, és azt nézik-e?

Mennyire veszik komolyan ezeket a dolgokat?


2018. márc. 30. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha jól tudom vagy autóba való szállítóboxban, vagy speciális hám-biztonsági öv csatlakozással lehet kutyát szállítani.

Régen amikor még nem voltunk ezzel annyira tisztában a két öt kilós kutyát anyósülésnél lábnál vittük dokihoz, pont megállított a rendőr de nem szólt semmit, viszont szerintem egy háklis büntetni akaró rendőr simán szabálysértésnek veheti.


Mindenesetre a kutyák azóta becsatolva utaznak teljesen szabályosan a hátsó ülésen.

2018. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
A biztonsági övhöz csatolható hám azért jó, mert egy esetleges balesetnél Bodri nem fog 60al kirepülni a szélvédőn.
2018. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
2018. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Szállítódoboz vagy hám-biztonsági öv, ami állatnak van kialakítva.

Vagy pedig a hátsó ülésen szállíthatod, szigorúan úgy, hogy ne tudjon zavarni a vezetés közben (azaz pl. leválasztott hátsó ülés).

2018. márc. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

A linkelt cikk egy hülyeség. Kifejti szubjektív módon, hogy a kutya rakomány és utána beidézi a rakományokra vonatkozó jogszabályt, amivel több problémák is vannak:


1) A beidézett jogszabály sehol nem írja, hogy a kutya vagy akár bármilyen állat rakomány lenne


2) A kutya nem rakomány, ezért aztán nem is tudom hova tenni, hogy beidézték a rakományokról szóló jogszabályt.


Mielőtt vakon linkelgetünk kétes cikkeket, legalább értelmezzük a leírtakat!


Hogyan lehet szállítani a kutyát? A legbiztonságosabb módja nyilván az, ha veszel egy övhöz csatolható hámot, akkor az megvédi ütközés esetén. De egyébként azért sem büntetnek meg, ha szabadon van az ülésen. Bár nekünk pl. a személyautóba be sem fér a nagytestű kutyánk kényelmesen, így mindig a csomagtartóban utaztatjuk.

2018. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A szabály szerint: vagy zárt szállító-boxban vagy sepciális kutyabiztonsági övvel "bekötve".


Ha fontos a biztonsága, akkor az utóbbit válaszd. Mi is így csináljuk. Hámot raksz rá, és ahhoz kapcsolod a kutya biztonsági övet, aminek a másik végét bekapcsolod.

Nekünk ilyen van: [link]


Nagyon szuper, önállóan hámként is használhatod pl. sétáltatáshoz.

2018. márc. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár ez nem a kérdésre válaszol. De letesztelték a lehető legtöbb szállítási módot és a legbiztonságosabb a fémketrec volt. Egy esetleges balesetnél a műanyag szállítódoboz is darabokra törik, a hámos biztonságiövek pedig annyi érnek, hogy a kutya ne repüljön ki (bár sok magától is kioldott) viszont így is halálos sérüléseket szerezhetnek az állatok. Sajnos nem emlekszem, hogy ezt hol láttam, pedig szépen felsorolták az alkalmatlan rögzítőeszközöket.
2018. márc. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

"A KRESZ szabályainak egy része – jellegéből adódóan – úgynevezett gumijogszabály, melynek tartalma más jogszabályoktól és jogalkalmazói mérlegeléstől is függ. Ebből kiindulva a közlekedés általános szabályainak megtartása mellett külön speciális rendelkezéseket is be kell tartani – így az állatszállítás kapcsán is. A KRESZ mellett az Állategészségügyi Szabályzat kiadásáról szóló rendelet is rendelkezik az állatszállításról. E jogszabály kimondja, hogy „állatokat csak idegen és veszélyforrást jelentő anyagtól mentes, tiszta járművön, vasúton, gépkocsin, repülőgépen, hajón, illetőleg ketrecben, tartályban, konténerben stb. szabad szállítani”. Vagyis ezen szabályok alapján a kutyát gépjárműben elvileg csak ketrecben szabad szállítani. A gondossági kötelezettségek közül kiemelendő, hogy az állat a jármű vezetőjét a szabad kilátásban és a vezetésben, a forgalom többi résztvevőjét pedig a jármű fényjelző berendezéseinek észlelésében nem akadályozhatja. A ketrec pedig úgy legyen rögzítve, hogy el ne csússzék, le ne essék. A szabályok megsértése a „Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése” nevű szabálysértésnek minősül, melynek szankciója helyszíni bírság lehet 5 ezer forinttól 20 ezer forintig. Ennek meg nem fizetése esetén az összeg minimum 40 ezer forint, maximum 150 ezer forint lehet. "


Még nincs kutyára vonatkozó szabály az autóban utazáshoz. Ezzel nem foglalkoztak a T. törvényhozók. Pedig az ÁVT-ben elvárható lett volna erre is kitérni.

2018. márc. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Mert mi a kutya az autóban, ha nem rakomány, talán utas? Bármilyen "dolog" az autóban, ami nem annak része, rakomány, aminek az elhelyezésére az említett szabályok vonatkoznak.
2018. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

#9-es: Nem definiált. A háziállat se nem rakomány, se nem utas. Nem véletlen, hogy ha a rendőrök a hátsó ülésen kutyát látnak, akkor nem büntetnek érte, mert erről nincs jogszabály, gondolom azért, mert olyan kevés baleset történt ebből kifolyólag, hogy a jogalkotók figyelmét ez nem keltette még fel. Amiért a rendőrök büntethetnek az maximum az, hogy baleset veszélyesen szállítod a kutyát, pl. szabadon mászkál az utastérben (kistestű kutya simán tudna) vagy erősen kitakarja a sofőr látómezejét ha nagytestűről van szó.


De az, hogy önkényes módon rakománynak kiáltja ki és beidézi a rá vonatkozó jogszabályt... Rakományként maximum akkor fogható fel a kutya szállítása, ha pl. megrendelésre viszik őket és egyszerre sokat szállítanak. Remélem érzed a különbséget a "kutya, mint családtag" és az üzleti érdekből történő szállítás között?

2018. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!