Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foxi és a hörcsög?

Foxi és a hörcsög?

Figyelt kérdés

Kaptunk még régebben egy Foxi kutyust aki hozzám ragaszkodik legjobban, velem alszik, velem sétál. Eredetileg a hugommal közös kutya lett volna, de inkább engem fogadott el gazdiként, most 1 éves a kutyus és a hugom behisztizett hogy akkor neki kell hörcsög ami csak az övé lesz. Mondtam szüleimnek, hogy de majd lefogja "vadászni" de mintha meg se hallotta volna senki, főleg a tesóm. Már beszereztek mindent, szóval a hörcsög az biztos, de hogy tanítsam meg a Foxinak hogy az tabu?

( A höri velünk egy szobában lesz )


2018. márc. 27. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy megfelelően nevelt kutyát, még terriert is le lehet állítani arról, hogy vadásszon más állatokra.
2018. márc. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Hát jól megszívattak, nehéz dolgod lesz egy foxival, de nem lehetetlen.

Ne hagyjátok egyedül őket soha.

2018. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a höri ketrecben vagy terráriumban lesz, nem szabadon. Tegyétek olyan helyre, ahol a kutya nem éri el, és ha érdeklődik iránta, keményen tiltsd le. Legyen tisztában vele, hogy nem préda és nem játék (és te is legyél tisztában vele, hogy a húgod hörijének élete ugyanolyan értékes, mint a te kutyádé).
2018. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a jack russellem mellé jött egy törpenyúl. Egyedül sose hagyom őket, de ha itthon vagyok, simán megvannak egy légtérben, a jacki tudja, hogy nem szabad őt csesztetni, félig-meddig levegőnek is nézi :)


Minden csak szoktatás kérdése, ha már nagyon szugerálja a hörit, szóllj rá, tiltsd róla.

2018. márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
a foxi kotorék kutya! én nem sok esélyt adok a hörcsönek... (több foxim volt már)
2018. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A ketrec vagy terrárium olyan helyen legyen, ahová a kutya véletlenül sem tud feljutni (pl. asztal és mellette egy szék tabu) se lerántani nem tudja.


Ha lehet, ne is lássa, a hörcsögnek sem kellemes élmény ha valami ott bámulja és ugatja.


Ha ki van engedve a höri (hörcsöglabdában például :D) akkor a kutya ne legyen egy szobában a hörcsöggel.


Húgoddal külön szobátok van? Ha nagyon rossz a helyzet (ugat, szűköl, nem megy a tiltás) akkor lehetne ott a höri, és a kutyának az egy tiltott terület.

2018. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Teljes elkülönítés segít. Én nem engedném össze őket felügyelettel sem, mert elég ha a kutya hirtelen odakap az apró hörcsögnek vége.
2018. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

A hörcsög zsákmányállat és stresszel a ragadozó szaga miatt.


(A többit már leírták)

2018. márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!