Chow chow kutya vasarlas elott allok. Tudnatok tanacsokat adni?
Eszembe jutott meg valami. Ha kutyasuliba akarom vinni oda barmilyen fajta kutya mehet, ugye?
Nagyon sokat kell foglalkozni a szorevel azt olvastam. Egy heten kb hanyszor kell fesulni? Milyen fesuvel? Mennyire hullatja a szoret?
Szia. Ezek nagyon alap dolgok, nem fajtaspecifikus. Ezeknek bárhol utánuk olvashatsz interneten, könyvben. Ezek a kutyatartás alapjai. De azért mégiscsak válaszolok egyenként, de csak mivel unatkozok. Szóval:
-oltások: Az első 2 oltását a tenyésztőnél fogja megkapni, ezek a kölyökkori alapoltások. Ezután Neked 2-3 kombináltat kell beadatni, majd veszettség ellenit, amit fél év múlva ismételni kell. De amint elviszed az állatorvoshoz el fog Neked mondani mindent. Ezzel együttesen kell majd féregteleníteni is.
-szobatisztaság: Az első pár héten 2-4 óránként le kell vinni, hogy elvégezhesse a dolgát, minden evés, ivás, alvás, nagyobb játék után. Eleinte előfordulhatnak balesetek, de ilyenkor nem szabad kiakadni, ez természetes egy kölyökkutyánál. Idővel rá fog érezni, ha elég kitartó vagy, addig is, ha rajtakapod, hogy bent végzi a dolgát, akkor picit megszidod, de ha már megtörtént a baleset, akkor nem szabad, mert nem fogja érteni. A kutyának hiába magyarázod, hogy mit csinált 2 órával ezelőtt, Ők a jelenben élnek. Viszont minden kinti pisilés után alapos dicséret, a nagydolgot pedig el ne felejtsd összeszedni utána;)
-felszerelés: fekhely, tálak, póráz, nyakörv, jutifalatok, természetes rágókák, fésű, kutyatartásról szóló könyv, és bármilyen játék, amivel szeret játszani és nem tesz vele magában kárt.
-etetés: Kölyökkorban kölyöktáp, felnőttkorban felnőtt táp:) Vagy nyers. Ha táp, akkor jó minőségűt válassz, amiben minél több hús és vitamin van, nem tartalmaz tartósítószert és mesterséges adalékokat. Pl: Brit Care, Taste of the Wild, N&D, Josera, Brit Premium, Bosch .. Ha nyers, akkor annak nézz utána, ki is kell tapasztalni, de megéri. Lényege röviden, hogy nyers húst, csontos húst, belsőségeket és egyebeket kell adnom megfelelő arányban, a kutya testtömegének 2-4%-át.
Hogy mennyibe kerül, az attól függ, hogy melyiket választod.
-Sétálni az oltásai után viheted. Kölyökként több mozgás szükséges, mert olyankor mozgékonyabbak, de nem szabad túlerőltetni, mindig csak annyit, amennyi kényelmes neki. Ne csak pórázon sétáltasd majd, hanem engedd szabadjára, veled, s más kutyákkal való játékra. Felnőttként naponta minimum 3 séta kell, amiből legalább 1 legyen hosszabb, 1-2 órás, amikor kitombolhatja magát, többi lehet rövidebb, 20-40perces.
-Felesleges levágni a szőrét, mivel nem folyton növő, hanem egyforma neki, a nyírással csak beleavatkozol a természetbe.
Még egy dolog, jól nézd meg kitől veszed, legyen tk, garancia, számla, kutyák tartási körülményiről tájékozódj, hívd fel a MEOET, hogy valós tenyésztő-e az illető!
Soha ne felejtsd el, hogy a kutyád csak Rád számíthat, nem hagyhatod Őt cserben!
Mindig ki kell vined, akkor is ha beteg vagy, fáradt vagy, esik eső, süt a nap! Ha beteg mindig gondoskodj arról, hogy minél előbb állatorvoshoz jusson a kutya!
Ha problémák lennének vele, tudd elvinni kutyaiskolába!
A kutya akkor is a Te kutyád lesz, ha Te épp bulizni szeretnél kutyasétáltatás helyett, ha férjed, gyerekeid lesznek!
Soha ne feledkezz meg Róla, mindig tisztességesen bánj vele, viselj a gondját, s szeresd Őt!
Hidd el, élete végéig hálás lesz Neked!
Sok sikert és boldog kutyás éveket!
Ezért pedig kérem a zöld mancsocskát, amiért éjjel fél 2-kor itt pötyögök Neked!
Köszi!
Szívesen!
:) ;) :D ♥
Nem vennek csau-csaut lakasba. Csaladi hazba, kinti-benti kutyanak jobb lenne. A lakasban telen a futes miatt szenved, nyaron azert, mert nincs legkondi.
A szinte folyamatos szor-valtas miatt kifejezetten nehez a lakast elfogadhato tisztasagban szinten tartani.
Nem mindegy, honnan veszed a kutyát.
Jófogásról, Facebook adok-veszek csoportokból és hasonló alvilági helyekről nem szabad venni. Nem is biztos, hogy olyan kutyát kapsz, amilyet szerettél volna, lassan előbújnak majd a genetikai betegségei, stb.
Keress egy bejegyzett tenyésztőt (általában van saját weboldaluk, törzskönyvet adnak a kicsikhez, szülők betegségekre szűrve vannak, kiállításokra jár), kérj tőle tanácsokat, neki aztán biztosan van rengeteg tapasztalata, tippeket, tanácsokat biztos, hogy szívesen ad, és a kiskutya megvásárlása után is tartja veled a kapcsolatot, bármikor segít, ha kérdésed van.
Ellentétbeb a jófogásos szaporító nem fog neked segíteni, ő maga sem ért a kutyákhoz.
Először is, nagyon fontos, hogy jó tenyésztőtől vedd (nem lesz olcsó).
8 hetes kora utána, 2 db oltással, oltási könyvvel, chippel, törzskönyvvel, szerződéssel kell megkapnod. A tenyésztő ad mellé egy kis tápot is, amit addig evett. Eleinte ezzel kell etetni, ha más tápra akarsz váltani, akkor fokozatosan 1-2 hét alatt válts a régiről az újra.
Jó minőségű kölyöktápot válassz, a tenyésztő a tápválasztásban is segít, ha kéred. Felnőttkorban (10 hónapos kor körül) válhatsz felnőtt verzióra.
Havi ételre 8-12 ezret számolhatsz.
Oltásokat elmondja az állatorvos, ahova vétel utána elviszed a kutyát, és átíratod a chipet a nevedre. 10,12, 16 hetesen kell még majd kapnia oltásokat, majd egy éves korig még egy veszettség ellenit és egy kombináltat. Utána évente 1-1.
Eleinte kb. 2 óránként kell levinni, alvások, ébredés után rögtön, evés után is érdemes. Így lesz a leghamarabb szobatiszta, de így is hónapok kérdése. Addig sok takarítás, ha kint végzi a dolgát, akkor örömködés, dicséret.
Felszerelés: fekhely, póráz, nyakörv, 2 tál, víznek és kajának. Ez az alap. Játék, ami tetszik. Érdemes erős kötelet venni például, amit haraphat, húzgálhat. Labda is jó ötlet. Ezenkívül rágcsálnivalókat, pl. marhacsont, szárított bőr.
A fajtához magához nem értek, pl. szőréhez, ezért ehhez nem tudok hozzászólni.
"Ellentétbeb a jófogásos szaporító nem fog neked segíteni, ő maga sem ért a kutyákhoz." Mar miert ne ertene, maximum nem erdekli(ami viszont sokszor elofordul). Bezzeg te jobban ertesz hozza, hogy megallapithasd akinek (meg ha szaporit is) jo ha volt csau-csauja.
Csau kemeny fajta, kovetkezetes nevelest kovetel es bar kinezetre egy pluss allat valojaban mi sem all messze a valosagtol.
Szortet azert nem vagjuk mert segiti a ho haztartasanak a fenntartasat(lehulestol/tulmelegedestol). Ezen kivul szagtalan ami pozitiv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!