Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Show kutyások, ti hogy tanítto...

Show kutyások, ti hogy taníttottátok meg a kutyának hogyan kell viselkedni a ringben?

Figyelt kérdés
Hogy reagált a kutya, mikor először mentetek kiállításra? Mennyi idős volt akkor? A beállást, felvezetést milyen módszerekkel tanítottátok, hogy gyakoroltatok? Az én kutyám 7 hónapos, néha még kicsit húz pórázon, hazafelé mikor már elfáradt akkor viszont már egész ügyes. A felvezető pórázra néha ráharap, ez ugye elég vékony, és valamiért ez érdekesebb neki. A sima pórázzal sosem csinálta. Már sokat fejlődött, de mind a ketten totál kezdők vagyunk, bőven van hová fejlődni. Fiatal-növendék osztályban mennyire elnézőek a bírók, ha esetleg rosszabb napunk van akkor ez nagyban befolyásolhatja az eredményt?

2018. márc. 15. 14:15
 1/10 anonim válasza:
100%
Ez mind mind nagyon függ a kutya temperamentumàtòl. Nekem amerikai akitàm volt. 5 hònapos koràtòl vittük versenyre. Virsli volt a legjobb jutalomfalat neki, arra figyelt beàllàskor. Azt szoktàk mondani hogy a versenyen 50% a kutya 50% a gazdija. Sokszok kaptunk ki màstòl azèrt mert nem futott szèpen a ringben ès ezt a bírò meg is mondta. Nàlunk az volt a legnagyobb baj hogy èn nő vagyok a kutyàm pedig kan ès ha fèrfi volt a bíra morgott rà meg vissza-vissza nèzett futàs közben mivel fèltett. Ha a pàrom vitte be a ringbe akkor okè volt. Azt nagyon jól csinálod hogy kifàrasztod ès utàna gyakorolsz. Sok sikert :)
2018. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Jó lenne, ha el tudnánk menni nézőként, hogy szokja a helyzetet, de sajnos minden verseny messze van. A figyelmén is lenne még mit javítani, a sok szag, kutyák, emberek könnyen kizökkentik. A bíróval való interakció közben én inkább azt tudom elképzelni, hogy farokcsóvalva oda akar menni hízelegni, ahelyett, hogy nyugton maradna és figyelne. De hát ez is gyakorlás kérdése, remélem hamar belejövünk, és kitapasztaljuk a dolgokat :)
2018. márc. 15. 14:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

kedves első, lehet inkább tartott a férfiaktol azért morgott, meg nézegetett:)))


Kérdező: a ringdresszura egy ugyanolyan feladat a kutyának, mint az ül-áll-fekszik. ha még bizonytalan vagy a tanitást illetően, javaslom az Arion Dogshow Room-ot, ahol nagyszerüen megtanitanak arra, hogyan készitsd fel a kutyád kiállitásra.

2018. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hú, ez jól hangzik :) ilyenkor mindig bánom, hogy nem a fővárosban lakunk :/ Videókat néztem eddig, hogy miként lehetne tanítani, eddig az a tapasztalatom, hogy ahogy idősödik egyre könnyebb vele, meg ugye a gyakorlás ami nagyon kell. De persze jó lenne hozzáértőkkel is találkozni.
2018. márc. 15. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Már vannak kutyasulik is ahol tanítják a ringdresszúrát.Érdemes lenne körbe nézni.


Arion dogshowroom nagyon jó több kutyás barátom jár oda. Nem olcsó,de nagyon profik!!


Sokat segítene egyébként ha eltudnál menni egy két kiállításra vinnéd a kutyusodat is és akkor megfigyelheted hogy állítják be azt a fajtát amid van stb.


Vidéken is szoktak lenni kiállítások,klub kiállítások csak utána kell nézni.

Merre laksz?

2018. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De egyébként,hogy akarsz kiállításra járni ha "messze vannak" a kiállítások.


Több kutyás barátom van, van aki 500-1000 km utazik kocsival,kutyástul,hogy kiállításra menjen.


Ha nincs kocsid akkor viszont felejtős a show kutyázás.

2018. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de csak nézőként nem fogok tudni elmenni 500 km-ekre. Vannak a környéken is persze, de a közeljövőben csak azok, amikre már nevezni is szeretnék. Így is nagy szervezést fog igényelni, mert sajnos egyelőre még nincs se kocsim, de jogosítványom. De ismerőssel, családdal meg fogom tudni oldani az első időkben. Voltam már sok kiállításon, de csak kutya nélkül, fotózni, nézőnek. Versenyzőként viszont nem ugyanaz azért :)
2018. márc. 15. 17:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tenyésztő segített, sőt fel is vezette a kutyát. Én a ringen kívül voltam, és abban segítettem, hogy rám figyeljen, szépen álljon.

7 hónaposan vagy efelett már elvárják a bírák, hogy be tudd állítani. Mi 6 hónapos korában voltunk először, világkiállításon. Igaz ott nem értünk el helyezést, de az állítás már ment. 3 hónapos korától gyakoroltuk vele.

2018. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A beállás talán menni fog, de majd még extrán rágyúrunk show előtt. Ha a bíró végigtapogatja, akkor viszont nem tudom mennyire fog nyugodtan állni. Eddig annyit csináltam, hogy mikor állt végigsimítottam mindenhol, megnéztem a fogát stb. Nekem hagyta, de majd megkérek embereket, hogy szokja másoktól is.

Egyébként a beállással is nagyon megszenvedtünk. Kb azóta gyakoroljuk mióta nálam van (12 hetes kora óta). Sokszor látok képeket nagyon kis kutyákról, akik gyönyörűen állnak, mindig azt hittem bennem van a hiba, de végül összejött :) A nyugton maradás nem az erőssége, na :D

2018. márc. 15. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
csak egyszer próbálj meg elmenni az Arion-ba, és ott megtanulod, hogyan tudsz vele otthon gyakorolni.
2018. márc. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!