Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek vele?

Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
A tacskóm,9 éves múlthét kedden műtötték emlődaganattal, és csak pénteken vihetem vissza varratszedésre. A sebénél a kötszer sajnos lejött ( a kutya nem nyalta,nem is nyúltunk hozzá), állatorvost felhívtam azt mondta hogy hagyjam ha lejött neki mert azt jelenti gyógyul neki a varrat. Viszont féltem így a kutyámat :/ Kicsi kendőt rákötöttem a pocijára hogy védje a sebet de nem tudom mit tehetnék még vele. Valami ötlet vagy tapasztalat?

2018. márc. 5. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass az állatorvosra. Most már nem baj, ha lejött a kötés, lényeg, hogy ne nyalogassa, piszkálja a kutyus a sebet.
2018. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk már az első napon lejött a kötés, mert csak oda volt ragasztva és nem tartotta meg. Nem steril anyagot én nem tennék rá (kendő), de te tudod. Meg mondjuk ha újrakötném, akkor én óvatosan áttörölném betadine-al biztos ami biztos, nehogy elfertőződjön.
2018. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem baj, hogy lejött - nálunk másnap eset le a tapasz ami a kutya műtét gyomrán volt, még szerencse, hogy nálatok ilyen sok ideig bírta -, a lényeg ne nyalogassa a kutya sebet, ezt megelőzendő használatra a gallér, vagy adjatok rá egy tiszta pólót ha elviseli. Varratszedésig még felügyelet nélkül is - éjszaka - ne zaklassa a varratot.
2018. márc. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gallér van rajta,nem nyalogatja a sebét hál égnek. Csak félek nehogy baja legyen a sebének :D
2018. márc. 6. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!