Mini, extra mini yorki?
Nekem yorkim van, egészséges 3 kg. És persze igaz hogy felesleges ezen a témán lovagolni, de annyira bosszantó hogy az ostoba emberek megvannak róla győződve hogy létezik külön ilyen fajta, és a kérdéseknél még ki is hangsúlyozzák. És hiába írják le nekik 1x, 2x, 3x szépen, egyszerűen nem értik és tovább hajtogatják a butaságot. nem tudom felfogni hogy létezhetnek ilyen buta emberek, és ez nem sima tudatlanság, mert itt felvilágosítják őket de csak azért sem fogadják el...
És bocsi hogy felhoztam újra a témát, már biztos nagyon unjátok, csak kíváncsi vagyok hogy hány ember állítja, ennyi magyarázkodás után, még mindig hogy létezik "mini" yorki...
Mindig lesznek ostoba emberek. Nekem is yorkim van egy 1,5 kg-os 3 hónapos picur. Párom többször megkérdezte tőlem, hogy ő mini yorki e, mondom olyan nincs, de ő váltig állítja, hogy ez nem igaz, ahogyan a barátai is. Sőt az apja a múltkorában lehülyézett, mert azt mondtam fog még nőni. :S
Én már nem is harcolok velük. Értelmetlen, felesleges.
Tudjátok ti mennyi pénzt én energiát tesz egy tenyésztő a kutyáiba?
"Szuka vételár: 100.000,- Ft-tól 2000 Euroig (500.000,- Ft.)De maradjunk csak a 100 ezres kategóriánál.
Szuka felnevelése 2 és fél éves koráig:
- Oltások, féreghajtás, kullancsriasztó, vitaminok 50.000,- Ft.
- Táp (kutya méretétől függő, vegyünk egy közepes termetű, 20 kg súlyú kutyát) 150.000,- Ft. (Ugye, hogy nem is a kutya vételára a sok?)
- Szűrővizsgálatok: 35.000,-
- Kiállítások, tenyészszemle: Na ez egy feneketlen pénznyelő, attól függ, hány kiállításra vittük el a kutyát, hányszor mentünk külföldre vele stb. Átlagosan kiállításonként 10-15 ezer forintot számolhatunk, ha csak itthon megyünk, de külföldre ennek sokszorosa az útiköltség miatt. Vegyünk mondjuk 15 kiállítást és tételezzük fel, hogy nem egy kutyát viszünk, így az útiköltség kevesebb. Így sem jön ki a buli 300.000,- Ft alatt.
- Fedeztetés előtti állatorvosi vizsgálatok: 20.000,-
- Fedeztetési díj: (általában 1 kölyök ára, pl. mint amennyiért a szukát vettük) 100.000,- Ft. - Külföldi fedezés vagy spermabehozatal esetén az utazási-szállítási költség: 100-300 ezer Ft, de lehet ennek többszöröse pl. egy tengerentúli kan esetén. Vegyünk egy kedvező esetet: 100.000,- Ft. Születik mondjuk 6 kölyök komplikációmentesen, tehát nem kell külön orvosra költeni.
- Szülés utáni orvosi vizsgálat: 5.000,- Ft.
- Kölykök oltásai, féreghajtása: (kölykönként 3 oltás, féreghajtás) 30.000,- Ft.
- Kölyöktáp: 40.000,- Ft.
- Törzskönyv, chip, állatorvosi vizsgálatok: (kölykönként 8000 Ft) 48.000,- Ft.
Ez összeadva: 878.000,- Ft.
Egy kutyát a tenyésztő megtart, 5-öt elad (500.000,- Ft bevétel), akkor a végeredmény 378.000,- Ft ráfizetés volt. És persze maradt két szép kutyánk.
Persze, nem egy almot tervezünk, bár egy normális tenyésztő 3-nál többször nem hoz le almot ugyanattól a szukától.
A kutya a hátralévő életében:
- megeszik még 12 év alatt: 720.000,- Ft értékű tápot
- állatorvos, oltások, féreghajtás, vitaminok, kullancsirtó: 150.000,- Ft.
- fedeztetési díj és a kiskutyákkal kapcsolatos kiadások - ha nem számoljuk az inflációt - később sem változnak.
Ezek együtt: 343.000,- Ft, amennyiben ismét 6-os alommal számolunk.
Természetesen ha a szukát érdemesnek tartotta a tenyésztő újra fedeztetni, megint csak megtart kiskutyát, marad 5 eladott kutya.
Tehát a fennmaradó 12 év és még két alomra ráköltünk 1.213.000,- Ft-ot. És eladunk 10 kiskutyát 1.000.000,- Ft-ért.
Így a későbbiekben már "csak" 213.000,- Ft-ot fizettünk rá.
Nem beszélek itt azokról az esetekről, ha a szukától nem kívánunk 3 almot lehozni (mert pl. telített a létszám és nem tudunk új kiskutyát bevállalni), vagy ha komplikációk merülnek fel a vemhességnél, szülésnél, többször kell utazni külföldre, mert első alkalommal nem sikerült a fedeztetés. Esetleg a kutya sok kiállításra jár külföldre is, vagy a fedezésért sokkal többet kérnek, mint itt számoltunk. És persze nem minden fajtánál van 6 kiskutya, egy kisebb testűnél nem ritkaság, hogy csak 1-2 kiskutya születik vagy marad életben. És természetesen nem adtuk hozzá a kutya tartási költségeihez a méltó búcsút. Nem mindenkinek van lehetősége a kertjében eltemetni elhunyt kutyáját.
Egy hamvasztás vagy kisállat-temetőben elhelyezés 60-100 ezer forint. "
És igen a szegény ember nem vehet ilyen kutyát, mint ahogy Audit és Ferrarit sem, hiába szeretné nagyonnagyon. Akinek nincs rá pénze, nem akar se kiállításra járni se tenyészteni, annak mért nem jó a menhelyi? az is ugyanolyan szeretetreméltó kutya.
Miért ne vehetne bárki, ilyen kutyust kedvencnek, ha van rá pénze, amit évek alatt kuporgatott össze esetleg. Nem mindenki akarja tenyészteni.
Igaz,hogy legtöbbszőr, csak a hülye majom pi..áknál látni ilyet, akik már nem tudnak mit kezdeni magukkal, és ha szembe találkoznak 1 másik kutyával, pánikszerűen kapkodják fel őket. Nevetséges.
Akkor neked most az fáj h mini yorki, vagy az hogy szegény ember is akarhat fajtatiszta yorkit?
Kibújt az irigység a zsákból. Joga van hozzá, ne fájjon már ennyire neked könyörgöm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!