Kullancs elleni csepp mellett tehetek fel pluszba egy nyakörvet is ha erősen fertőzött (kullancs által) helyre megyünk? Vagy túladagolnám?
Kimásolva:
Marad a rendszeres kullancsirtás. Nem korrekt dolog valamely készítményt favorizálni, de a praktikum kedvéért leírom azokat a készítményeket, amelyekkel tapasztalatom van: Nem elég hatékonyak egymagukban a nyakra-hátra adható cseppek (Promeris Duo, Duowin Contact, Practic, Advantix, Exspot, Frontline Combo). Mindenképpen egészítsük ki nyakörvvel (Scalibor, Kiltix, Preventic), vagy a hosszan hatékony spray (Frontline) is megfelelő. Azt tudni kell, hogy a spray, vagy cseppek sem hatékonyak egy hónapnál tovább, a nyakörvek, bármi áll a használati utasításukban, 3 hónapig jók. Tehát a martájékra tehető csepp, a nyakörv és a spray közül kettő is szükséges kullanccsal fertőzött erdőn. Figyeljünk meg a készítmény leírásában, hogy együtt használható-e több gyógyszer! Ha kifejezetten nem tilt el egymástól két hatóanyagot, akkor igen! Leírok egy példát az egyik hatékony kombinációnkról: Scalibor nyakörv, Promeris csepp és Exspot csepp. A nyakörvet és a cseppet pár nap különbséggel tesszük fel, a másik csepp 2 hét múlva kerül az ebre. Kéthetente hol egyik, hol másik cseppet használjuk, így mindkettő egy hónapig lesz rajta. A nyakörvet pedig háromhavonta cseréljük. Ha véletlenül csíp egy kullancs, akkor be kell adatni az Imizol injekciót: az esetleges bekerült Babesia parazitákat megöli és egy hónapos védelmet is nyújt, mert a szervezetben raktározódik. Lehetséges megoldás az is, hogy nagyon agresszíven kullancsos erdőben a gyógyszeres nyakörvből duplán teszünk az ebre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!