Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutya számára mennyire...

Csicsky kérdése:

Egy kiskutya számára mennyire ártalmas, ha fel-le ugrál a fotelbe?

Figyelt kérdés
Egy 2,5 éves 3 kg-os máltai selyemkutya számára mennyire ártalmas az, ha 35-45 cm magasságra fel-le, ill. olyan 50 cm magasságról meg leugrik és ezt naponta párszor megcsinálja? Ez is árt neki, mint a lépcsőn járás?

2018. febr. 15. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
A nagytestű kutyáknál mondják azt még kisebb korukban hogy árthat a lépcsőzés mert bélcsavarodáshoz vezethet. Persze nem minden esetben, kisebb kutyáknál nem tudom. De azért ne evés után ugrálgasson inkább üres gyomorral.
2018. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem csak a bélcsavarodás az oka, hogy a nagytestű kölykök nem lépcsőzhetnek. (Ezt, amúgy eddig nem is hallottam, a lépcsőzés kapcsán)

Az ízületeik mennek tönkre. Kölyök korban fejlődésben vannak és ez nagy megterhelést jelent nekik. Kistestű kutyáknak pedig felnőtt korban sem ajánlott a lépcsőzés.


Egy felnőtt kutyának az ugrás önmagában szerintem nem olyan ártalmas, sportolni szoktak kutyákkal, akadályokat ugranak át stb...mondjuk a máltai kis termetű, de nem hiszem, hogy az olyan vészes lenne, hogy párszor felugrik a fotelbe.

A lépcsőzésnél az a baj, hogy a lépcsők magassága stb. az emberi járáshoz van beállítva, de a kutyát természetellenes járásra kényszeríti. Egy nagyobb kutya már könnyebben jár a lépcsőn is, de egy kicsi gyakorlatilag fokonként kapaszkodik fel.

Szóval szerintem, a lépcsőzés nem jó, de nem hiszem, hogy egy kis ugrándozásba tönkremenne a kutya. Állatorvost kérdezheted még meg esetleg.


Az pedig, hogy teli hassal nem ugrabugrálhat a kutya, mindegyikre igaz, nem csak a nagyokra.(bár rájuk fokozottan) Evés után minimum fél órát, de ha lehet inkább 45 percet-1 órát pihentetni kell és nem szabad hagyni, hogy fusson, ugráljon, hemperegjen, nehogy bélcsavarodást kapjon.

2018. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves lepontozók!


Gondolom, azért pontoztátok le a válaszokat, mert tudjátok, hogy nem helyesek. Lennétek olyan szívesek, hogy ideírjátok a helyest választ, hogy én is tudjam?


Köszönöm!

2018. febr. 21. 10:33
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Ha a könyv szerinti válaszra vagy kíváncsi, akkor igen, ártalmas. A kutya végtagjai nem arra lettek kitalálva, hogy fotelbe ugráljon és lépcsőzzön. Egyébként a lepontozással ne törődj, ezen az oldalon még azt is képesek a sárga földig lehúzni, aki helyes választ írt.


Én azt tanácsolom, hogy ha az ugrálás így marad, akkor megelőzésképpen időnként adjatok neki valamilyen _természetes_ porcvédő készítményt, pl. zöldkagyló kivonatot és akkor öregségére nem robbannak le annyira az ízületei.

2018. febr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!