Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tenyesztes feltetelei?

Kutya tenyesztes feltetelei?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jelenleg 15/F vagyok es ha nagyobb leszek lesz rendes munkab stb. Akkor szeretnek kutyakat tenyeszteni.

A kivalasztott kutyafajtak a Bullmasztiff.

Nagyon szeretem oket ezert en is szeretnek tenyeszto lenni.

Vannak a tenyesztesnek feltetelei?

Mi kell hozza?

Stb dolgok amik a tenyesztessel kapcsolatosan tudtok mondani mind johetnek.

Koszi



2018. febr. 15. 14:01
 1/10 anonim válasza:
68%
Kutya az kell hozzá.
2018. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pénz, pénz, pénz, hozzáértés, tanulni vágyás és tanulás, odaadás, idő.
2018. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Rengeteg pénz, és nagyon sok tapasztalat a kutyákkal szemben.

Tenyészeti vizsga/engedély kell, hogy tudj állatot tenyészteni, mert ez nem csak úgy megy, hogy csettintesz egyet, és elleteted szegény állatokat..

Rengeteg orvosi vizsgálat/szűrés.

Kutyáknak tenyész szemle, és még sorolhatnám..

De ez egyáltalán nem így megy! Meg egy kutya nem tud élete végéig elleni, megvan határozva, hogy hány évig (vagy ellésig) szabad.

2018. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, tudom h nagyon sok prnz, meg azt is h ez nem csak igy mrgy. Ja meg azt is h a kutya csak meghatarozott szamban tud rllrne
2018. febr. 15. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Először is azt kell felfogni, hogy a tenyésztés nem kifejezetten az anyagi javakról szól. Hanem mert a fajta szerelmese vagy, mindent (!!) tudsz róla, és szeretnéd a lehető legjobb genetikájú kutyákat kitenyészteni, és tovább örökíteni. Sosem szólhat a mennyiségről, csakis a minőségről. Rengeteg energiát kell belefektetned. A tenyésztés gazdag, és viszonylag sok szabadidővel (amit majd úgyis a kutyákra kell fordítani) rendelkező embereknek való.
2018. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert szerinted ezt en nem igy gondolom. Bullmasztiff az a fajta amit majd tenyeszteni szeretnek. En azt gondolom h ebbol nem fogok meggazdagodni de nem is szeretnek. Amugy meg tudom milyen koltsegekkel jar egy egy kiskutya szuletese. Sokkal tobbet kell ra kolteni ha komolyan gondolom mint egy szaporitos kutyanal.
2018. febr. 15. 14:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok tenyésztő, nincs tenyésztő ismerősöm, úgyhogy bárki kijavíthat, ha valamit rosszul írok, de én úgy tudom, hogy ha megvan a fajta, meg is tanultál róla kb. mindent, a fajta standardtól kezdve a tipikus betegségekig, és értesz a genetikához, akkor lehet menni a MEOESZ-hez (Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége) és nekik kell elfogadniuk téged, mint új tag, kiváltasz egy kennelnevet, csinálsz róla weboldalt (bemutatkozol, kutyáidat bemutatod, eredményeiket, eü szűréseiket felsorolod, stb).

Szerzel egy kutyát, gondolom inkább szuka kéne, nem fedezőkan először, de igazából mindegy. Egészségügyi szűrést megcsináltatod, kiállításokra jársz, ahol elbírálják a kutyádat, másokkal megismerkedsz, akik kutyájával majd fedezteted a tiédet, engedélyt kapsz a tenyésztésére. Ha sok pénzed van, vehetsz fedezőkant is, vele is végigcsinálod az előzőeket.

Elkezded tervezni az első almot, a te kutyádhoz passzoló kannal, végiggondolod a lehetséges betegségeket, játszadozol a genetikával. Fedezteted a kutyádat, előtte, közben, utána felkészülsz a kölykökre. Bevásárolsz felszerelésből, minden lehetséges esetre gondolsz, állatorvoshoz mész a szukáddal, ultrahangra viszed, dokival beszélsz, ott tud-e lenni az ellésnél.

Nem részletezem a szuka vemhességét, úgyis neked kell tudni, meg dióhéjban magyarázok, tehát jönnek a kicsik, doki ott van, ha baj van segítetek a szukának, kicsiknek. Kicsiket leméritek, átnézitek, ha sok van, szalagozzátok, és elkezditek követni az életüket. Rendszeres vizsgálat, féreghajtás, idővel oltások, szocializáció, tápra szoktatás, MEOESZ-től kiváltod számukra a törzskönyvet. Weboldalra is rakhatod fel őket, törzskönyves nevüket feltünteted, várod a jelentkező gazdikat, megírod a szerződést, alaposan megnézed kinek adod oda a kicsiket, akár helyszíni szemlét tartasz. Ha van olyan kicsi, amelyiket szívesen bevonnád a tenyésztésbe, megtartod. A többi kölyök életét nyomon követed, a gazdival tartod a kapcsolatot, ha probléma van, rendelkezésükre állsz.

Ha mindent jól csinálsz, kb. 0-ra fogsz kijönni a végén, de ez egy borzasztó drága hobbi.

2018. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod!
2018. febr. 15. 17:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
rengeteget tanulás, fajta iránti szeretet, és alázat
2018. febr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tatagami ***** válasza:
100%

Én úgy emlékeztem, hogy a kutyatenyésztésnek nincsenek feltételei, a hivatalos elismeréshez kellenek engedélyek de mivel hobbiállat tenyésztésről van szó csak a körülmények kell megfelelőek legyenek az engedélyhez végzettség vagy egyéb nem szükséges. Ezért szoktak itt gyakorin is írni sokan a törzskönyves szaporítóról, hiába van engedélyük és adnak törzskönyvet, a fajtához nem értenek es nem törődnek a betegségek megelőzésével. Ha van időd olvasd át itt részletesebben le van írva milyen jogai vannak voltak meoe-nak és mit is csinálnak

[link]

2018. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!