Kistestű keverék kutya ivartalanítása után mire kell számítani?
Van egy 7 éves palotapincsi keverék kutyám (5-6 kg) szuka.
Nagyon domináns, és a tüzelés ideje alatt elviselhetetlen, vonyít, rámászik mindenre ami él, és mozog, szinte nem lehet tőle nyugton maradni, főleg ezért szeretném ivartalanítattni.
Igazából minden érdekelne ami ezzel kapcsolatos, az anyagi része is.
Felénk nagyon lehúzós az állatorvos, mindenféle kenőcsöt, meg nála megvásárolható dolgokat felír,ajánlgat, de mint megtapasztaltam az évek alatt ezek 80%-a hatástalan.(viszont cserébe jó drága, 3-8 ezer forint/kenőcs)
Ezen kívül 10 naponta visszarendeli az állatokat, ami önmagában 5 ezer forint, de mindig van egy injekció amit jó drágán be tud adni.
Ettől függetlenül megbízható, és jól bánik az állatokkal, és azt kell mondjam,hogy jó doki.
Valami 13-15 ezres árat mondott mikor pár hónapja kérdeztem, ezt úgy nagyjából reálisnak tartom, csak az utólagos kezeléseit nem szeretném kiperkálni.De nyilván minimum egyszer vissza kell majd vinnem,hogy megnézze.(csak ő majd azt szeretné,hogy 3-4x is vigyem)
Szóval ahogy ismerem mindennel együtt olyan 30-40 ezer lenne a számla vége, az meg már sok egy ivartalanításért.
Az anyagi része nyilván változó, mint ahogy én is leírtam, úgyhogy inkább az érdekelne,hogy aki már ivartalanította a kutyáját mennyibe került, mert hát valószínűleg a többség nem ismeri a mi dokinkat.
Továbbá az érdekelne,hogy milyen lesz a kutya viselkedése?Mennyi ideig lábadozik, mire kell majd külön figyelni?
Lehetséges,hogy a műtétet követően pár hónapon belül kevésbé lesz domináns, és lenyugszik?
Alapból egy nagyon játékos, és "eszelős" kutya, kifejezetten szórakoztató a személyisége, úgyhogy kicsit sajnálnám ha ez elveszne belőle.
Félreértések elkerülése végett, nem fukarkodok, csak ez az orvos tényleg olyan amilyennek leírtam, volt,hogy a másik kutyám bal fülét műtötte gennyesedés miatt.
Mindent a javaslatának megfelelően tettem, ha azt mondta,hogy vigyem, vittem.Végül 100 ezer forintban állt meg az a műtét.(2 hónapig jártunk vissza hozzá)
Később a másik füle is begyulladt, ugyan úgy meg kellett műteni.
Akkor már csak 1-2x vittem vissza, 30 ezerből kijött.(és csúnyább volt a második gyulladása)
Ha a seb nem gyullad be (vigyázni kell rá), akkor nem kell visszajárni a dokihoz, csak varratszedésre, aminek az ára benne van a műtétben.
A kutya személyisége nem fog megváltozni, de jólnevelt sem lesz a műtéttől. Ettől függetlenül érdemes megcsináltatni.
Műtét után varratszedésig legyen bent tartva, és felügyelettel menj csak ki vele vécézni, mozogni egy kicsit. A sebet tisztán, szárazon kell tartani.
Köszönöm, természetesen a fájdalomcsillapító gyógyszert megveszem, de akkor ha jól gondolom mást ne nagyon tukmáljon rám? (ezért is írtam le,hogy milyen orvos, így legalább nem gondolkozom el azon,hogy mennyi fájdalomcsillapító kell neki napi szinten, tehát ha napi 3-at vagy épp 5-öt mond az mg-től függően akkor nem fogok azon gondolkozni,hogy elég lenne egy is egy ekkora kutyának, a három meg azért hogy fizessek minél többet)
A domináns viselkedése sem változhat?Mert gondolom annak köze van ahhoz,hogy ivaros e.(bár most nem vagyok benne biztos,hogy a nőstény kutyáknál is számít e)
1-es
Azt megkérdezhetem,hogy miből gondolod,hogy neveletlen?
Abból,hogy vonyít a tüzelés alatt, vagy,hogy minden állatra rámászik?
Mert a másik kutyám is ugyan ezt a nevelést kapta, és ő nem csinál ilyet.
A tüzelés idejét leszámítva pedig jó kutya, és hallgat a szép szóra, de személyiségéből adódóan olyan mint egy kölyök kutya, minden játék érdekli, és bármivel leköti magát.
Egy fárasztó séta után is bármikor elszórakoztatja magát, és a környezetét, az ember előbb kifárad mint ő.
Ezért furcsálom a következtetésed egy ilyen rövid leírásból.Bár lehet Cesar Millan vagy, akkor megértem.
Leírásodból gondoltam, hogy nem jól nevelt a kutya. (Nálam egy tüzelő szuka sem viselkedett másként, hallgatott a szóra ugyanúgy). De nem akartalak megbántani, inkább azt akartam ezzel mondani, hogy az ivartalanítástól önmagában nem valószínű, hogy bármi változik.
Valamelyest csökkenhet a dominanciája, de ez sem biztos. Ismerek több ivartalan, erősen domináns szukát.
Nálunk fájdalomcsillapítót nem ad a doki, sőt direkt mondja, hogy ne adjunk az állatnak műtét után, mivel ha nem érzi, hogy fáj, akkor nem kíméli magát kellőképpen. A fájdalomnak is megvan a maga oka és haszna, jelen esetben az állatnál az, hogy kímélje magát, ne ugráljon úgy, mintha semmi baja nem lenne.
Nem tudom miért nem bír magával, de roppant idegesítő.Persze ha rászólunk abbahagyja, de rövidesen folytatja, a másik kutyám (aki a testvére, ugyan abból az alomból) nem ilyen...és ő sincs ivartalanítva.
Mondjuk a személyiségüket illetően teljesen eltérőek, szinte ellentétei egymásnak.
Egyébként nem akartam paraszt stílusban válaszolni, csak sajnos sok olyan van, főleg itt az oldalon aki valóban Caesar Millanak hiszi magát, és 1 mondatból negatív képet alkot minden más gazdáról, akinek a kutyája füttyszóra nem hozza be a behűtött sört a hűtőből, ellenben az övével.
A gyógyszeres tanácsot köszönöm, úgy teszek majd ahogy az állatorvos javasolja, mert mint írtam jó doki, ha ő azt mondja,hogy adjunk fájdalomcsillapítót akkor adok, csak ezek alapján nem engedem,hogy 2 hétre valót rám tukmáljon :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!