Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, miből építsek házat a...

Hogyan, miből építsek házat a kutyusnak?

Figyelt kérdés
Milyen fából csináljak házat a kutyának, mivel szigetljem kívül, belül? Ezeket honnan tudnám beszerezni? Kb. mennyibe kerülnének az anyagok?
2010. jún. 5. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a Vizslánknak téglából építettünk és szalmát raktunk belülre :).
2010. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én téglaházat építettem neki, alul körberaktam tetőléccel, majd hungarocelt tettem bele, és leparkettártam.

A lambéria lényegesen tovább tart kint, mint az osb lap, ha megfelelően kezelve van, szal csinálsz egy dobozt osb lapból, majd hungarocelt vagy közetgyapottal leszigeteled kívülről, úgy hogy tetőléceket használsz távtartónak, ami 5cm így 5cms hungarocellt tudsz használni, majd kívülről lambériával bevonod, nyeregtetőt alakítasz ki, és linóleummal tudod szigetelni. Alul legyen négy lába 10cm magassággal.

2010. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! (:
2010. jún. 5. 11:37
 4/8 anonim ***** válasza:
2010. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi OSB-ből csináltuk és tulképpen két kutyaházat. A kettő közé ment az 5 cm-es hungarocell. A teteje szintén OSB és bitumenes zsindely van a tetején. Az OSB-t minden évben lekezelem, már 5 éves a ház, és tökéletes állapotban van. Nagy a ház, mert egy cane corsónak és egy tacsinak készült, kb 30000 ft volt. Akkora legyen, hogy a kutya fekve ki tudja nyújtani a lábait, tehát fekve széltében-hosszában pont beférjen, a bejárat a lehető legkisebb legyen, és ne középre, hanem szélére rakd a "falnak".
2010. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a válaszokat, a link és az utolsó válaszoló is sokat segített! ((: Na megpersze az első kettő is (:
2010. jún. 5. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Én bramac cseréplécből csináltam a keretet és a merevítést, két OSB az alja, köztük 5 cm hungarocell. Az oldala belül szinén OSB, 5 cm hungarocell, kívül lambériával borítva. A teteje megint 2 réteg OSB 5 cm hungarocellel és végül bitumenes zsindely legfelül. Az egészet reiser csavarokkal csavaroztam össze. Az aljára keményfa (tölgy) lábakat szereltem, hogy ne rohadjon szét. A külső fa részeket Sadolinnal festettem le, mert az nem mérgező. Ez egy baromi nagy ház baromi nagy kutyának, kb. 1,9 m2 az alapterülete, ami akár 2 németjuhásznak is elég lenne. Ja, még hőfüggöny is van rajta! :) Kb. 45.000 volt az anyagköltség. Még akkor is megéri házilag elkészíteni, ha esetleg venni kell hozzá pár szerszámot. (Akkus csavarhúzó, dekopir fűrész, párhuzamszorító, stb...) Ha érdekel, privátban tudok küldeni képeket az összeszerelésről. Én ezelőtt utoljára általánosban technika órán csináltam fából bármit is, de ez a kutyaház ahhoz képest egész jól sikerült.
2010. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2010. jún. 9. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!