Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyakaki árt a fűnek?

A kutyakaki árt a fűnek?

Figyelt kérdés
Van egy nagy füves részünk és a német juhász keverék kutyánk néha oda végzi a nagy dolgát. Apám olyankor nagyon mérges és nagyon durván ordít vele (szerintem ez egy nagyon rossz megoldás, és a kutyának is árt vele). A kérdés tehát az, hogy árt-e a kutya nagy dolga a fűnek? És ha igen,hogyan lehetne elszoktatni onnan úgy hogy már több, mint 1 éve itt lakik és nem mutattuk meg hova lehet neki. És apámmal mit kezdhetnék mert így ordízani nem lehet senkivel és semmivel. A kutya amúgy nagyon boldog életet él és nagyon szeretjük.

2017. nov. 21. 16:49
 1/9 hétangyal válasza:
52%
Árt a fűnek, kiégeti sajnos. A mi kutyusunk is oda intézi a dolgát, leszoktatásra sajnos nem tudok tippet.
2017. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Apukád valszeg azért ordít szerencsétlen kutyával mert elég kellemetlen dolog aknákba lépni amikot sétálsz a fűben.
2017. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi kerttisztává neveltük :D Ugyanaz, mint a szobatisztaságra nevelés. Napi 4× amúgy is sétáltatjuk mert nagyon aktív kutya, így kilépünk a kapun és ott elintézheti.


Egyébként naponta (ha szükséges naponta többször) végig kell menni a kerten és feltakarítani. Nem nagy ügy

2017. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha a dolog elvégzése után eltakarítom az ártalmas vagy az még nem? Tudom nem mindenki fű szakértő de van egy idő, hogy mennyi után égeti a füvet?
2017. nov. 21. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha még aznap összeszeded a produktumot semmi baja nem lesz a fűnek.


Amúgy ezt az "égetést" is kétlem! A vizelet tud kárt okozni a fűben, a széklet egy idő után elporlad.

2017. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 1112 ***** válasza:
28%
Nem táplálja? Szerintem a többi növénynek is jó, mert tápanyag van benne; akkor miért lenne a fű kivétel? Vagy mert túl meleg lesz neki, hogyha közvetlenül odapottyantja, és nem mondjuk pl egy vakondtúrásra, ahol nincs fű? De hát annyira forró nem lehet egy kutyusban, meg a fű a napsütést is kibírja. Szóval szerintem pont, hogy táplálék. Tuti vannak benne tápanyagok, a légy is azért repül rá; meg nálunk az anyakutya is megette a kölykeinek a kakiját, pedig volt ott füves terület, enni kaptak mindig rendesen, szóval nem volt ilyen problémája, egyszerűen csak meg akarta enni. Hát a trágyát is azért szórják szét a földeken, hogy jobban teremjen.
2017. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 22:14

Az anyakutya azért eszi meg bizonyos ideig a kölykök végtermékét, hogy tisztán tartsa az alom környékét. A farkasok és még sok állat odúban neveli a kölykeit, amíg nem képesek a járásra megfelelően. Addig tisztán kell az anyakutyának tartania a helyüket. Ahogy a kicsik kijárnak az odúból, az anyakutya nem eszi már meg a végterméket. Viszont a kölykök nem is piszkolnak oda, ahol alszanak. Ezt a képességet tudjuk kihasználni, amikor szobatisztaságra tanítjuk a kiskutyát.

2017. nov. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. nov. 25. 13:08
 9/9 1112 ***** válasza:
# 7 Áh,kösz 7, ezt nem tudtam
2017. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!