Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem pisil a kutyam a...

Miert nem pisil a kutyam a helyere mostanaba?

Figyelt kérdés

Van egy csivava kiskutyam 5 honapos.

Eddig megtanulta hogy a pelenkara kell pisilnie/kakalnia oda is tette. De most 1 hete kb mashova pisil... nem vegzi oda a dolgat...

mi lehet a baja? Nagyon idegesito. Pisibe kakaba lepni ... a pelenka meg ures...



2017. nov. 14. 15:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
A pelenka nem egyenlő a szobatisztasággal. És lehet, hogy sokan használnak ilyet, akik lusták levinni a kutyájukat, de ettől még ez nem lesz sem normális, sem egészséges. Azt írod egy hónapja viheted le a kutyát. Azóta miért nem kezdted el a szobatisztaságra szoktatást?
2017. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

A pellenka azoknak a kutyáknak an kitalálva, akik túl fiatalok, vagy túl idősek a szobatisztasághoz, esetleg műtét miatt nem tudnak kimenni.

Az már más dolog, hogy valaki lustaságból pelenkára neveli a kutyát, aki csak azt tanulja meg, hogy valamire rá kell pisilni...az már mindegy neki, hogy az a pulcsid, vagy a szőnyeged, vagy csak a parketta. A kutya nem macska, hogy alomra járjon.

2017. nov. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 EvaSz86 ***** válasza:
78%
Az én első kutyusom is nagyon beteges volt, mandulagyulladással került hozzám. De ettől függetlenül, ha hideg van felöltöztetem, és akkor is leviszem. Ha, ahogy írod, beteges, attól függetlenül is le kell vinni, persze nem órahosszás sétákra gondolok, de egy kis levegőzés nem árt neki, még akkor sem ha beteg...nyilván nem arról beszélek, ha be van lázasodva...de ha meg beteg, akkor vidd el állatorvoshoz, hogy kezeljék. Nem csak a pisi-kaki miatt visszük a kutyát sétálni. Ha folyton be van zárva, akkor ingerszegény környezetben van, szüksége van arra, hogy szaglásszon, szaladgáljon, felfedezzen új helyeket, legyen együtt más kutyákkal...ez a szocializálása szempontjából is kell neki. Meg ugye le kell mozgatni. És ezt nem azért írom, hogy "belepofázzak" a te dolgodba, de ez a kutyád érdeke is. A kutya nem tesz különbséget a pelenka/szőnyeg/fekvőhelye között, csak annyi rögzül neki, hogy bent is szabad. Ha nem szoktatod szobatisztaságra, akkor később csak rosszabb lesz. Az én környezetemben rengeteg csivavás gazdi él, mindig találkozunk velük a parkban...mivel jól szocializált kiskutyák, az én két yorkimmal együtt kiszaladgálják magukat, játszanak. Még azokat a nagytestű kutyákat is hordják sétálni, amik kertben tartózkodnak folyamatosan, mert csak kinti kutyák. Kell a kutya jó közérzetéhez, hogy mozogjon, és ne legyen folyton ugyanabban az ingerszegény környezetben.
2017. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
nemtudom mi baja volt. abba a par napba. már minden a régi oda pisil csak :)
2017. nov. 20. 15:04
 15/16 anonim ***** válasza:
70%
Tehát nem sikerült felfognod hogy az a kutya nem szobatiszta amelyik pelenkára végzi a dolgát, és hogy egy egészséges, kiegyensúlyozott kutya kint végzi a dolgát a kertben illetve séta közben. Akkor további szép életet kívánok neked a kutyahugyos lakásban ha szerinted ez normális, csak a kutyádat sajnálom...
2017. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
látom neked se sikerült felfognod hogy lefosom magasrol az ész osztásodat :D sétáltunk és elértük a kinti kaka pisit. de en a pelenkat nem fogom tőle elvenni ;) és hagy dontsem már én el hol és mibe élek. ha disznokkal élnék se lenne hozzá semmi közöd :D puszi. törlöm a kérdést magamnál. osszátok az észt ez már nem az én kérdésem innestől és látni se fogom miket okoskodsz. :P
2017. nov. 20. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!