Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok?

Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje már, hogy jár ide a házunk elé egy aranyos, szép (nagy) kutyus. Nagyon megsajnáltuk, mert mikor először láttuk elég soványka volt, és az egyik lábára sántított. Szépen rendbe jött neki, de azóta megint megsérült a másik lába, de úgy látom, most már az is kezd helyrejönni. Adtunk neki enni, azóta elég gyakran jön, van olyan is, hogy naponta. Nem tudom sajnos befogadni, mert van egy cicám, akit éppen tegnap, mikor kiengedtem, rárontott, és majdnem elkapta szegényt. Nem tehet róla, nem szereti a cicákat. Nagyon sok kajával etetjük, de még ez is sokszor kevés neki, hiszen nagy kutya. Írtam már a helyi egyesületnek, illetve külön annak is, aki ott dolgozik, és segít az állatokon, de nem igazán voltak segítőkészek. Azt írták van a kutyusnak gazdája, az egyik szerint itt lakik, a másik szerint amott. Többször felszólították, hogy ne engedje ki, illetve sok bejelentést is kapnak a kutyával kapcsolatban. Lehet, én ezt nyilván nem tudhatom. De tény, hogy mikor megosztottam az oldalukon a kutyust, hogy valamit tenni kellene, törölték, hogy kéretlen tartalom, aztán meg azt állították, hogy nem ők törölték. Meg nem ők írták ki, hogy hol lakik, miközben az ő nevük alatt szerepelt a kiírás, aztán írta a másik, hogy tényleg azt ők írták ki. A két hölgy egymásnak ellentmondóan írt nekem, néhány dologban. Az ott dolgozó hölgy, akinek írtam priviben, először nem is válaszolt, csak mikor ezek után kérdőre vontam, hogy miért nem lehet segíteni ennek a kutyusnak, hiszen látom, hogy az oldala tele van mentett állatokkal, na meg az adomány gyűjtéssel. Hiába van gazdája, lehet nem valami jól bánik vele. Azt állították nem tudnak minden állaton segíteni, vagy segítsek befogni én. Meg egyébként is hová helyezze, széttépesse a többi kutyával, ha berakja közéjük. Szóval volt néhány vitás levélváltásunk, de ezzel már nem is foglalkozom. Sajnos mi lassan elköltözünk, és sajnálom itthagyni a kutyust. Arra gondoltam, hogy feltenném hirdetésbe, mit szóltok hozzá? Csak nem tudom, hogyan szűrjem ki, hogy ki lenne számára a megfelelő gazdi, nehogy megint egy felelőtlen gazdihoz kerüljön. Hogyan kell ezt helyesen csinálni? Mik a javaslatok? Nem vagyok ebben járatos.
2017. okt. 27. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ez a legjobb megoldás. Csinálj róla egy.fotót írd le pár tulajdonságát és tedd fel minél több helyre. Ne aggódj érezni fogod ki a jó hazdi és a jó gazdi azt is meg.fogja engedni neked, hogyeglátogasd az új otthonába. Így látni is fogod hogyancél.
2017. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Na most, ha a kutyának van gazdája, akkor te nem adhatod örökbe másnak. Sajnos akkor sem, ha nem jól bánik vele.

Chipet olvastattál, van benne?

Így pl. kiderül az is, hogy ki a gazdája (ha van chipje).

Egyébként a jegyzőnél lehet írásban bejelentést tenni a szökős, kóborló kutyáról.

2017. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

"Azt állították nem tudnak minden állaton segíteni, vagy segítsek befogni én."


Ez így van. A menhelyek állami támogatás nélkül, adományokból tartja fenn magát, sokszoros teltház van a legtöbb menhelyen. És naponta kapnak levelet, hogy de akkor is mentsék meg, vigyék el, követelőznek, mert ők a menhely, tehát biztosan kötelességük. Pedig hát fenét kötelességük.

Más kutyáját nem adhatod örökbe. Először el kell koboztatni, pl jegyző segítségével.

2017. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem tudom van-e gazdája, ők ezt állították! Mindig az utcán van, és nagyon éhes. Egyébként meg, akár örökbe akarom adni, akár nem, bárki elvihetné, mert simán befoghatja.
2017. okt. 27. 13:29
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Chipet kell nézetni állatorvossal. Akkor tudni fogjátok, hogy van-e gazdája. Amúgy attól, hogy bárki be tudja fogni, még nem fogadhatja bárki örökbe. Az lopás lenne. Ha nem kötöm ki a biciklimet, el szabad lopni? Vagy hogy van ez?

Chip alapján meg lehet keresni a gazdáját és lehet vele tárgyalni, hogy kell-e neki a kutya.

2017. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésben ki kell deríteni, valóban van e gazdája az állatnak. Legközelebb ha jön, vidd el az állatorvoshoz, mondd el neki, hogy találtad, az utcán kóborol. Ő megnézi, chippes-e a kutya. Ha nincs benne chip, akkor örökbe fogadhatod/adhatod. Amennyiben van, fel kell keresni a "gazdáját".
2017. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!