Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik ilyenkor? (...

Mi történik ilyenkor? ( kullancs a kutyában )

Figyelt kérdés
2-3 napja volt a kutyamban ( 4 honapos ) egy kullancs . Az allatrovos azt tanacsolta , hogy probaljam meg kiszedni szemoldok csipeszel , ( o epp nem volt ugyeletben ) . Sikerult is kiszedni nagynehezen , a feje is kijott , de parszor vegig csuszott rajta a csipesz amivel biztos valamennyi nyal es ver vissza jutott a kutyusba . Eszre vettem rajta , hogy maskepp viselkedik . Kicsit faradtabb , bagyadtabb , nem eszik annyit mint eddig es ma hanyt is kicsit . A szeklete rendben van , de az sem olyan surun van mint eddig volt . Lehet, hogy a kullancstol lehet valami baja , vagy csak en reagalom tul . Mondjuk a sok jutalom falat mellett amit egesz nap kap, lehet attol nem eszi meg a tapjat. Gondoltam ra, hogy holnap felhivom az allatorvost es rakerdezek a biztonsag kedveert . Ti jartatok mar ilyen helyzetben?

2017. okt. 4. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kutyából macskákból, lovakból is szedtem már ki kullancsot úgy, hogy beleszakadt néha a feje... elmondjam, mi történt? Hát semmi, kérlek szépen. De ha megdöglik egy kutya, akkor nem mindegy? Fogyóeszköz, veszel másikat.
2017. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Holnaptól nincs jutalomfalat. Csak a megszokott étele. Ha fertőzött volt a kullancs,annak láz, elesettség, netán sötétedő vizelet a jele. Általában nem azonnal jelentkezik egyik tünet sem.

Ha már szívott vért a kullancs és fertőzött volt, mindegy, hogy ti is passzíroztatok még bele egy kis nyálat.

2017. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vidd dokihoz, lehet babéziás.
2017. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már 2-3 napja volt a kutyában, akkor már nyomkodás nélkül is simán fertőz, ha olyan a kullancs. Miért nem szedtétek ki azonnal amikor megláttátok benne a kullancsot?


Hányás, bágyadtság, étvágytalanság utalhat babéziára, ami elég gyakori. Azonnal állatorvos, nem szabad várni, főleg nem egy kölyöknél. Náluk bármilyen ilyesfajta viselkedésváltozás rosszat jelent.


Keressetek egy megbízható ügyeletes állatorvost, legalább felhívni, ha tényleg babézia,mihamarabb el kell kezdeni kezelni, ez nem játék.

2017. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiszedtem egybol belole ahogy meglattam , nem tudom mennyi ideig volt benne , de sokat nem lehetett . 2-3 napja tortenr hogy benne volt , arra gondoltam :) . Holnap felhivom a dokit es meglatom mit mond . Az elso valaszolonak inkabb csak annyit mondanek, hogy olyan inteligens lehet o is mint a valasza ! . A tobbieknek koszonom a valaszokat !
2017. okt. 4. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!