Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján kiáltotok ki...

Mi alapján kiáltotok ki valakit szaporítónak?

Figyelt kérdés
Ha konkurrens, vagy ha nem szimpatikus, akkor szaporító, ha barát akkor meg tenyésztő?
2017. okt. 3. 22:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Szép leírás. Egy bibije van csak. Van még a MEOESZ-en kívül más egyesület is , ahol , igaz, nem az FCI szabályok szerint törzskönyveznek, de törzskönyveznek.
2017. okt. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
10%

# 10.: Bocs, miért elvárás, hogy hobbi célból, egyéni vállalkozó nem lehet?

(Lassan Magyarországon az evést is hobbi célból tesszük, nem? valamiből élni kell, ez nem szégyen, ha tisztességes, törvényes az út.)

Én laikusként azt látom, hogy pl. egyéves Border Collie, törzskönyves, fajtatiszta kutyákat 180 - 200 000 Ft-ért árulnak, magyarországi Border Collie tenyésztő szövetségnél is bejegyzett kennelek. Egy kiskutya meg sem mondják mennyibe kerül, gondolom 60 000 Ft körül, vagy fölött... És egy szukának kb. 4-6 almot csinálnak egész életében, úgy látom. Ezeket az almokat betűkkel jelölik (A, B, C...).


A szaporítók árulják 30 - 35 000 Ft-ért a nem törzskönyves kölyköket. Jó kérdés, fajtatiszta-e? Másik jó kérdés, beteg lesz-e a jószág (pl. a németjuhász kutyáknak van a közismert bénulásos genetikai betegsége)? További jó kérdés, hogy ez a fajta elvileg terelőkutya, azaz fog-e terelni, jól tanítható lesz-e? Mert juhnyáj, csak kevés kennel közelében van. Van kennel, ahol csak ezért tartanak 5-6 birkát állandóan és rajtuk, tesztelik, szoktatják a kutyákat.

2017. okt. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki szaporító aki törzskönyv nélkül árul kiskutyát, úgy hogy a szülőknek semmilyen fajtára kötelező szűrése és papírjai nincsenek meg.

Én az olyan "tenyészőt " sem nevezem annak aki úgy is árul kutyát, hogy törzskönyvel, ennyi, törzskönyv nélkül annyi..... nem egy tenyésztő CSAK törzskönyvel ad kutyát, max a szerződésben kiköti, hogy ivartalanítani kell a kutyát, mert tovább tenyésztésre valamiért nem alkalmas.

De persze sokan másképpen gondolják.

Az előzőekhez hozzászólva, igen a kutyának lehet nem magyar származási lapja is. Volt pár évig komoly kavarodás az itthoni törzskönyvezésben, sok tenyésztő külföldön regisztrált, a lényeg hogy FCI által hitelesített legyen a törzskönyv.

2017. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy nem, egy kölyök nem 60.000 Ft-be kerül. A tenyésztő megszámlálhatatlan órányi munkája fekszik benne, oktatás, nevezés, regisztrációs költségek, orvosi szűrések, vemhesség alatti szűrések, ultrahang, papírozás, nem beszélve a rengeteg utána járásról, a minőségi táplálásról, a kiegészítőkről. Egy minőségi vérvonalnál a fedeztetés költsége sokszor meghaladja a 200.000-300.000 Ft-ot, és van, hogy külföldre több száz kilométerre utaztatják a szukát. Ha ezeket a költségeket, és megfizethetetlen szakmai hozzáértést hozzátesszük, akkor nem sok az az összeg. Ha valaki jót/minőséget akar fizesse meg.

Van olyan tenyésztő aki tenyéssz szukáért több ezer kilométert utazik és 500.000-100.0000 Ft-ot fizet....

Egy otthoni kontár „tenyésztő” átmegy a szomszédba fedeztetni, mert az a kan/szuka milyen szép.... :(

2017. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
33%
Most nagyon le leszek pontozva, de lényegtelen mert nem ezért vagyok az oldalon. Előre leszögezném, hogy nincsen szaporító rokonom, sem közeli barátom, a vélemény nem elfogultságon alapul. Igen, léteznek aljas mocskos emberek is szép számmal a világon, akik ketrecben, ólban, udvarban tákolt építményekben stb. tartja a kutyáit és kizárólag a nyereség céljából. Az ilyenek miatt van az, hogy manapság már csak tenyésztőtől vásárolt kutya az elfogadott, különben mit képzel magáról az illető, hogy nem menhelyi keveréket hozott ki, valamint az is javarészt nekik köszönhető, hogy a menhelyek dugig vannak szerencsétlen sorsú kutyákkal. Az én kutyám nem menhelyről van, hanem szaporítótól. Egy nagyon kedves és törődő pártól, akik együtt laknak bent a kutyáikkal, ellátják őket és nem tartanak több fajtát egyszerre. A kutyának az ég világon semmi baja, a szüleinek sem, nem hoznak le egy évben több almot, sőt nem is láttam azóta egy hirdetést sem tőlük. A második kutyám is egy családtól lesz. Egy jómódú család, a sok-sok év során eddig nem adtak el sok kutyát, mivel nem elletik megállás nélkül a szukát. Megtekinthető szülők, teljes mértékben hozzák a fajta vonásait, szépek, tiszták, remekül vannak tartva. Ehhez még hozzájött, hogy a férj nem adta volna oda csak úgy lutrira, kikérdezett mennyire ismerem a fajtát, miért pont ilyen kutyát szeretnék és hova vinném, ivartalanítás lesz-e. Oltási könyvet is kapunk hozzá, a következő oltása két hét múlva esedékes. Nem sürgeti egyáltalán az eladását. Elmúlt 8 hetes a kölyök, igazából minden korrekt. Mégsem nyerészkedik rajta. Tehát léteznek úgymond "normális" szaporítók is. Csak mindenkinek az a kép él a fejében erről a fogalomról, hogy bezárt beteg kutyák. Elég szomorú, hogy itt tart a világ, az alja "gazdikat" én is meghurcolnám az biztos. Egyébként rengeteg befogadott mentett állatunk volt már az évek során amikor a szüleimmel éltem. Menhelyes kutyát szerettem volna, olyat, akit eddig még senki meg sem nézett. Egy 3 lábú félig vak kutyát választottam. Sajnos akkoriban felülbírálhatták a döntésem a szüleim és féltettek az allergiám miatt. Így vették meg az első kutyusom. Nem bánom, szeretem. A nemsokára érkező kutyus pedig már egész kicsi korom óta nagy álmom, ez a rajongás azóta sem csökkent. Szerintem, ha az ember tényleg nem engedhet meg magának, vagy csak egyszerűen nem szeretne tenyésztőtől származó kutyát, de van egy életviteléhez nagyon passzoló álom fajtája, nem kell egyből elküldeni. Ha gondosan megválogatja, honnan hozza a kutyát szerintem nem feltétlen alja mocskos szaporítót támogat. Én is megválogattam, többet is felhívtam és igen,azért egy bizonyos ár alatt már én sem vennék kutyát, mert az már túl gyanús. A menhelyekért pedig azok az emberek is bőven felelősek, akik elhoznak egy kutyát legyen az az áhitott tenyésztőktől, vagy szaporítóktól, egy idő után megunják/megunja a gyerek/mégsincs pénz rá/nem tudják megnevelni/nem passzol hozzájuk/nem gondoltak arra, hogy mivan ha költözni kell stb. ezer oka lehet ennek is. Eladják akár a törzskönyves kutyát olcsón és így kerül egy alja szaporítóhoz tovább. Másik eset, mehet a menhelyre. Rosszabb esetben az utcára. Az ilyenektől a hányinger kerülget és szerintem a törvény sem foglalkozik eléggé az ilyesmivel. Sok kidobott állatot vittem már haza, köztük egy vemhes kutyát,akit elvittek végül de vissza is hozták, hogy nekik nem kell ennyi kutya. Szépen el lettek ajándékozva jó helyekre. Attól még, hogy valaki szaporítótól vesz kutyát, ugyanúgy aggódhat a többi sanyarú sorsú állat miatt és segíthet is nekik. Tenyésztők között is vannak szép számmal, akiknek bezáratnám az úgymond tenyészetét. Na, mehet az észosztás, nem állok le senkivel veszekedni.
2017. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
Kedvesem, ha olyan fantasztikus szaporítóktól veszed a kutyád akkor felmerül a kérdés miért nem váltanak ki egy kennelnevet...?
2017. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
49%
Attól, hogy valaki kivált egy kennel nevet, még nem lesz több és lehet ugyanolyan felelőtlen pénzhajhász. Szerintem teljesen mindegy, hogy mit mondok egyébként, úgyis rám fognak morogni az ilyenek, akik szerint csak kettő véglet létezik a világon. Én sem gúnyos hangvétellel írtam egyébként, a te gúnyolódásodat sem fogom viszonozni.
2017. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
3%

# 14.: Köszönöm a válaszod, látom lepontoztatok (12. hsz.), én laikus vagyok, pl. Border Collie kutyát szeretnék, de "meg vagyok lőve", nézegettem a kennelek honlapjait. Ezek szerint egy törzskönyves kiskutya 100 000 Ft körül kezdődik?


És a 60 000 Ft körüli az is csak szaporítótól van, akkor is, ha valamiféle törzskönyvet mellékel állítólag hozzá?


Én azt látom, hogy a szaporítók, 30-35000 Ft-ot kérnek egy szerintük "fajtatiszta" Border Collie kölyökért, viszont relatíve sok 1 éves kutyának keresnek gazdát (sok esetben szinte ingyen), ami fura. Ezek beteg jószágok lehetnek?

Mi azon gondolkodunk, hogy pl. előfordulhat, hogy a saját testvérével, közeli rokonával befedeztetik... Némelyik esetben gyanús, hogy szinte évente produkáltatnak velük új almot. Magyarországon évente 150 - 200 000 Ft jó pénz, sokan nem keresnek ennyit tisztán havonta.


Van aki 20 000-ért adná a kölyköt, de ez már egyértelműen a korcs kutya kategória általában. Nekünk nincs pénzünk a 100 000 Ft-os jószágra. De még a 60 000 Ft-os kölyökre sem. Eddig is sok korcs kutyánk volt (teljesen keverék), sokuk igen jó kutya lett. Szerintem egy 30 000 Ft-os nem bizonyíthatóan fajtatiszta is jó kutya lehet, ha jól terel. Szeretni, pedig egy keveréket is ugyanúgy lehet, mint egy törzskönyvezettet.

2017. okt. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó! Minden hónapban tegyétek félre azt az összeget amit a kutyára költenétek, GYŰJTSETEK. Mikor megvan 120-150 ezer forint, akkor kerestek normális tenyésztőt és hoztok egy egészséges kutyát.
2017. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
# 19.: Ez is megoldás, ugyanakkor a magyar keresetekhez képest 120 - 150 000 Ft nagyon sok pénz, Nyugaton mennyi egy törzskönyves kölyök?
2017. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!