Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam nem nez a szemembe....

A kutyam nem nez a szemembe. Ez gond?

Figyelt kérdés
A kutyam sohasem nez a szemembe ez miert lehet?

2017. szept. 3. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Ha közvetlenül a szemébe nézel az kutyáknál az agresszió jele.
2017. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1: Mar miert lenne CSAK az agresszio jele? Ahogy a farokcsovalas sem csak az orom jele ez sem ilyen egyszeru.


Kerdezo: Minek nezne a szemedbe alapbol? Megtanitod ra es fog (az enyemek is igy kapnak kajat, ha tudnak velem szemezni egy darabig es kozben nem nezhetnek mashova).

2017. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem gond. Nekem egyik eddigi kutyám sem nézett a szemembe, csak a mostani.
2017. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutyák nem farkasok, az, hogy a kutyám nagyon gyakran és hosszan a szemembe néz, nem agresszió, hanem ugyanaz, mint emberek között: nonverbális kommunikáció. Rájött, hogy így kommunikálni tud velem, mert az érzelmeimet le tudja olvasni az arcomról, én meg az ő érzelmeit az övéről.
2017. szept. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hosszan, mereven a másik szemébe nézés az agresszív gesztus kutyáknál. Az alárendeltségüket pedig úgy is kifejezik, hogy félre néznek, tehát nem néznek a másik szemébe, legyen az kutya, vagy ember.

Ugyanakkor szemkontaktus szükséges lehet pl. ha trükkökre akarod tanítani és rád kell figyelnie. Ha alapból kerüli a szemkontaktust, pl. klikker tréninggel nagyon gyorsan meg lehet tanítani rá.

2017. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapjáraton kár a farkashoz hasonlítani ezt a viselkedést. Magyar tanulmány is kimutatta, hogy a farkasok nem, ellenben a kutyák nagyon is keresik a szemkontaktust. Így kommunikálnak, figyelnek. Agressziónak is csak egy része a szemkontaktus (vicsorgás, morgás, testtartás, stb sokkal többet mondanak, illetve játék során is hosszasan egymás szemébe szoktak nézni). Az olyan fajtáknál, amik az emberrel való munkára lettek szelektálva, még erõsebben jelentkezik a tekintet fürkészése, hiszen várják a további utasítást, segítséget, stb... Amúgy meg ha magától nem keresi a szemkontaktust (ami szerintem tanításnál, nevelésnél kötelezõ), akkor meg kell tanítani neki jutalommal.
2017. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!