Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hirtelen visszaálltunk a régi...

Hirtelen visszaálltunk a régi tápra, és a tegnap esti adagját ma reggel egy az egyben kihányta, ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 3 hónapos kölyökről van szó. Először N&D pumpkinos tápot kapott, de nem a méreténrk megfelelőt, így fokozatosan átálltunk Real Nature. Kb egy hete kapta ezt, és folyamatosan, borzasztó mennyiségben és állagban ment tőle a hasa. Én azt egy nappal sem akartam tovább adni neki, így visszaálltam a régire. Tegnap este már megint a N&D-t kapta. Ma reggel viszont úgy ahogy volt, kijött belőle, sok tápszem még egészben. Ma akarom megrendelni az új tápját (Taste of the wild, halas) , de addig akkor melyiket egye. Amitől konkréten vizeset fosik (már bocsánat a szóhasználatért) , vagy amelyiket ma kihányta. És ha megjön az új táp,azt melyikkel keverjem?



Mielőtt valaki nekem esne, tuti, hogy nem beteg, 100% , hogy a táptól van. Kedve jó, eszik,játszik, le se lehet lőni.


2017. aug. 5. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen méretű lesz a kutyád? Nekem mikor 3 hónapos volt giardia fertőzése volt, és attól még jó volt a kedve nekem is.De ha a doki mondta hogy egészséges, akkor lehet hogy ezeket a tápokat nem bírja. Mi rengeteg tápot kipróbáltunk az acanától kezdve minden hiper szuper tápot, és egyik se vált be.Viszont a közép kategóriás josera nagyon megfelelt a blökink számára széklet és minden téren.
2017. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek elég erős tápok, sok bennük a fehérje. Jó eséllyel ezt nem bírja, a hasmenés az egyik fő jele. Viszont akkor az új halas tápot sem fogja bírni. Nézz valami kevésbé fehérjedús, de prémium tápot pl Brit Care.


Adj neki kenyeret, az megfogja valamennyire a székletet.

2017. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kistermetű lesz, tuti egészséges, doki mondta. Igazából a N&D jó volt, szép volt tőle a szőre, a széklete is nagyon jó volt, csak nagytermetűeknek valót kapott, én meg mindenképp neki valót akartam, így ajánlásra átálltunk Real Nature halas, csirkésre, de attól nagyon ment a hasa, így szoktatás nélkül visszaálltam tegnap a N&D-re, amíg meg nem jön az új táp (hétfőn jön) . Taste of the wild pacific stream puppyt fog kapni, szerintem ezzel nem lesz semmi gond.


2-es:

A N&D-t bírta, nem volt vele semmi bajunk, illetve csak az, hogy a kölyök kistermetű, de nagytermetűeknek valót kapott, ezért váltottam. A Real Natureben meg aránytalanul magas a fehérje 39% , szerintem ez túl sok, hogy mind állati eredetű legyen. Na mindegy, előttem egy életre leírta magát a Real Nature. Taste of the wild halasat fog kapni, 27% fehérjével, ez nem magas. Már meg van rendelve, szóval biztos, hogy kipróbáljuk.

Ezt fogja majd kapni: [link]

Ha nem jó, akkor kipróbáljuk a Brit Care lazacosat is esetleg.

2017. aug. 5. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Rendben, remélem beválik.


Igen, ez a baj ezekkel (Real Nature, Orijen, Acana) hogy annyira hiper-szuper az összetételük, hogy az egekben a fehérjetartalma és szétfosatja a kutyát. Ja és 2000ft kilója, hát szerintem ennyit nem érnek.

2017. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mehet neki nyákos rizs addig, az kicsit megfogja a hasát. Esetleg bele egy kevés csirkemell. Nekem egyszer tápváltásnál volt egy elég kemény hasmenés, én azt csináltam, hogy főztem ki rizst, és a tetejére raktam a tápból. Mindennap egyre kevesebb rizs, és több táp, és pár nap alatt szépen átváltottunk így.


A TOTW jó választás, nekem a tenyésztő ajánlotta, én is ezzel etetek, és szuper. :)

2017. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!