A kutyámnak májgyulladása van, szombaton derült ki, azóta javult az állapota de tegnap sokat hányt. Ma megint nem hallottam hányni?
7 éves! Az állatorvos este vért vesz tőle. Reggel óta iszik, már a víz is megmarad benne. Adtam neki pár db kekszet, nem hányta azt sem ki, de azt mondta az állatorvos hogy többet ne adjak, mert diéta van.
Most az árnyékban pihen, nem néz ki olyan rosszul, melege van.
Azt vettem észre, ha oldalra fekszik akkor egyből hány. Tegnap este is emiatt hányt szerintem. Azóta ő se fekszik tudatosan oldalra én azt figyeltem meg... mindig csak hasra, pedig általában oldalra szokott. Ez is a májgyulladás miatt van vagy ezt más okozza?
Este lesz a vérvétel, de eddig még nem vettek tőle vért csak lázat mértek (lázas volt) az orvos ultrahangot is csinált. Kapott gyógyszereket de már elfogytak, az antibiotikum is. Elvileg már gyógyulnia kéne, ehelyett tegnap negyed óránként hányt.
Tudom, hogy meg kéne várni a vérvétel eredményét de addig megesz az ideg. A környéken még egy állatorvos lenne, de ő már félrediagnosztiáta egyszer a kutyámat + házhoz jönne. Azzal mit érek? Semmit. De a másik csak este tud fogadni mert dolga van, azt mondta addig pihenjen a kutya.
Nagyon félek!!! :(
Még csak este veszi a vért, furcsáltam hogy múlthéten nem vette le, szerintem alapnak kellett volna lennie.
Nem tudom mennyi idő mire megvan, remélem minél hamarabb mert már idegölő ez. Annyi jó dolog van, hogy ma még nem hányt pedig issza a vizet rendesen.
Nem pesti vagyok, vidéki vagyok és még így is a szomszédos országba hordom át a kutyát, a hozzánk közelebb lévő állatorvossal nem vagyok megelégedve.
Most nem néz ki olyan elesettnek, éhes szerintem nagyon, de nem adhatok neki semmit. Nagyon félek, hogy nem fog meggyógyulni :(
Ez is egy jó cikk:
" Fertőző májgyulladás kutyáknál / Rubarth-kór
A kutyák fertőző májgyulladását (hepatitis contagiosa) szintén vírusok okozzák. 4-9 nappal a kórokozó felvételét követően egy-két napig tartó magas láz (< 41 °C), továbbá hányás, hasmenés figyelhető meg. Fő tünetként máj- és lépduzzanat, valamint hasi fájdalmak jelentkeznek. A körfolyamat előrehaladásával sárgaság, a szaruhártya, valamint a szem egyéb részeinek gyulladása, szaru-hártyahomály alakul ki. A beteg kutya nyálkahártyáin vérzések láthatók. Kezelése megegyezik a szopornyicánál leírtakkal, szemkenőcsökkel és vérzéscsillapító készítményekkel (K-vitamin, vérátömlesztés) kiegészítve.
A kutyában és rokon fajaiban heveny lefolyású, gyorsan terjedő, sárgasággal és a vérerek károsodásával járó betegség.
A kutyában és rokon fajaiban heveny lefolyású, gyorsan terjedő, sárgasággal és a vérerek károsodásával járó betegség. Világszerte előfordul, hazánkban is ismert. A kutyák jelentős része észrevétlenül vészeli át a fertőzést, vakcinázás folytán egyre ritkább a klinikai tünet. Ha mégis előfordul, általában egyévesnél fiatalabb kutyákon jelentkezik.
Tünetei: Súlyos elesettség, láz, hányás, vérzés a nyálkahártyákon, néha szaruhártyahomály formájában jelentkezik. A máj-gyulladásra hasi fájdalmasság, sárgaság illetve a vérben májenzim-emelkedés utal. Heveny esetben 40-41°C fokos láz mellett az állatok levertek, étvágytalanok, szomjasak és ismételten hánynak. Tulajdonosuk többnyire mérgezésre gondol.
A kutyát ilyenkor ajánlatos állatorvoshoz vinni, ahol folyadékterápiával segítik a gyógyulást. Kutyákon kívül azok rokon fajaira és a medvékre veszélyes, emberre nem terjed át. Főként a nyál és a vizelet, valamint közvetlen érintkezés és ragályfogók (eszközök, tárgyak) útján fertőz.
A máj a szervezet első számú méregtelenítő szerve. Itt zajlik a kívülről bejutott, illetve a szervezetben képződött méreganyagok lebontása. Májgyulladást okozhatnak különböző fertőző ágensek (vírusok, baktériumok), de előidézhetik vegyi anyagok, gyógyszerek is. A májgyulladás jellemző tünete a sárgaság. A szem kötőhártyáján, a száj nyálkahártyán, sőt előrehaladottabb esetekben a bőrön is észlelhető a sárgás elszíneződés. Ez azonban nem mindig kíséri a betegséget, gyakran csak bágyadtság, levertség, étvágytalanság, láz és hasi fájdalom jelentkezik. A betegség kezelésének gyógyszeres megoldása mellett nagyon fontos szerepe van a diétának is. Könnyen emészthető, kevés zsírt, valamint nagy biológiai értékű fehérjéket tartalmazó ételek javallottak, kiegészítve vitaminokkal.
Kategória: Fertőzések"
Megnéztem a kiskönyvét és kapott kombinált oltást. De csak egyet :( 2010-ben.....
Csak veszettség ellen kapott minden évben.
A láz megvolt neki múltkor (szombat reggel) de vasárnap már nem volt lázas. Szerintem most sem. Figyelni szoktam a szemét, néha megtapintom a hasát. Nem tűnik most olyan bágyadtnak, de szerintem az éhezés miatt nagyon gyenge. :(
Telhetne gyorsabban az idő, hogy elvihessem végre az orvoshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!