Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik oldalamon vezessem...

Melyik oldalamon vezessem kutyámat pórázon?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 19:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Rendőrséghez meg a honvédelemhez van köze, azért vezetik a kutyát a baloldalon mert, így jobb kézzel a fegyver van. Amúgy meg csatnak, fa..nak, kutyának, ku..vának, bal oldalt a helye, így van a közmondásban.:))) Remélem nem sért senkit:))
2010. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20:01-nél a pont , nem a csaj van ott hanem a fegyver xD
2010. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Akiteki ***** válasza:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!! Nem hiszem el!!! Itt senki nem járt még kutyaiskolába?

Nem azért kell bal oldalt vezetni, mert a kiállításon az óramutató járásával ellentétesen futunk a ringben. Futhatnánk fordítva is.

Azért van bal oldalon a kutya, mert így jobb kézzel tudjuk irányítani. Ha valaki csak egyszer is volt iskolában, azonnal megérti a póráz keresztben húzásának lényegét.

2010. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Érdekes, mi elég régóta járuk kutyaiskolába, de ott nincs póráz a kutyákon, így ha akarnánk sem tudnánk a pórázzal irányítani!


A fenti közmondást akartam én is írni, de akkor nem ismétlem meg. :) Amúgy valószínűnek tartom, hogy valaha volt jelentősége a fegyver elhelyezkedésének is, mostmár szerintem inkább csak megszokásból van így, na meg általában a férfi vezeti a kutyát és a nő valóban a jobb oldalon van, tehát a kutyának csak a bal marad.

2010. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsó...tök mindegy hogy va-e rajta póráz a bal oldaladon vezeted engedelmesnél nem??? :)

Egébként szerintem is a katonsághoz vezethető vissza. A kutyaiskolában pedig azért alkalmazzák,mert a kiképzés arra alapul. Egyébként mindenhol bal oldalon vezetik a kutyát...kiállítás,kutyaiskola és ha jól tudom agilty versenynél is az ember fut a kutya jobbján :)

2010. máj. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

22:18

Ne haragudj,félre értelmeztem a válaszod :)

Vissza az egész rád vonatkozó részét,bocsánat,mostmár tiszta :)

2010. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!