Hogyan működik a szívféreg teszt? Mit kell mondanom a dokinak? Kérjek teljes vérvizsgálatot?
Mostanában sok szívférges kutyával találkoztunk és nagyon megijedtem, mert eddig nem is hallottam erről a betegségről. Arra lennék kíváncsi, hogy mit kérjek az állatorvostól, szívféreg tesztet vagy vérvizsgálatot? És mennyi idő míg kiderül, hogy az-e vagy ez hogyan van?
A kutyus 9 éves, 4 éve van nálunk és eddig nem védekeztünk szívférgesség ellen😞
Állatorvos szerint ez a betegség a mi éghajlatunkon (mediterrán) nem jellemző betegség, inkább nálunk délebbre, az egyenlítőhöz közelebbi éghajlaton terjed el. Ha szükséges lenne, akkor már kis korban kötelező lenne megelőző oltás.
Ha esetleg voltatok olyan kutyusok társaságában, amelyik ilyennel fertőzött volt, akkor könnyen elkaphatta a te kutyád is.
Discovewry, egyéb tv csatornákon látottak szerint, ennek megállapításához röntgen-vizsgálatot szoktak végezni.
Kérj egy általános felülvizsgálatot, és említsd meg, hogy nézzék meg ezt is. Legalább (ha van) az egyéb lappangó bármi baj is időben kiderül.
Most már nálunk is gyakori ez a betegség, főleg nagyobb vizek mentén (Duna, Tisza mentén elsősorban Dél-Magyarországon, de Budapest környékén is, Balaton menti településeken)
Itthon vérvizsgálattal szűrnek.
ma 08:00
Fals infókat írsz, de nagyon.
Elterjedt már a lepkeszúnyog, ami terjeszti.
Nincs ellene védőoltás.
nem egymást fertőzik meg a kutyák.
Sőt.... A bőrféreg emberben is előfordulhat. Amit szintén a szúnyog terjeszt.
A szívférgesség vérvizsgálattal mutatható ki. Nem elég azonban egyetlen teszt elvégeztetése, hogy mindent tudjunk - a megbízható eredményhez a következőkre van szükség:
- Gyorsteszt ( ún. ELISA teszt): a felnőtt, nőstény férgek kimutatására alkalmas
- Knott teszt: a vérben keringő lárvák kimutatására alkalmas (ezek lehetnek bőrférgek vagy szívféreg lárvák is)- tehát, ha pozitív, akkor további vizsgálatok szükségesek.
Ha mindkettő negatív, akkor a megelőzésre kell a hangsúlyt fektetni. Fél-egy év múlva érdemes a gyorstesztet megismételni. Egy újbóli negatív eredmény esetén mondható ki, hogy biztosan nem fertőzött az állat (amennyiben az első teszt után folyamatosan használunk védelmet).
Ha mindkét teszt pozitív,akkor nagy valószínűséggel szívférgességgel állunk szemben. Ebben az esetben további kiegészítő vizsgálatok végzése ( ultrahang, mellkasröntgen) szükséges a beteg állat állapotának felmérésére.
Köszönöm szépen a válaszokat. A teljes kivizsgálást úgy értettem, hogy egyéb ilyen lappangó betegségek, amik amúgy nem mutatnak tüneteket vagy ilyesmi, ami vérvizsgálattal kimutatható. Nem tudom ez pontosan hogyan működik.
Idős már és eléggé kezdek aggódni, gondoltam, ha kiszűrik, időben észreveszik a bajt. Vmi ilyesmi vizsgálatra gondoltam.
Köszönöm még egyszer!
81-es! Nem bőrféregről, szívféregről van szó!
És a tv-ben amit láttam nem is olyan régen, hogy a röntgen monitorján látszódott, ahogy a férgek (azok a rusnya dögök) a szívben, és a hozzá kapcsolódó erekben mozogtak!
Nem a bőrférgekről, a szívben élősködő férgekről szól a kérdező!!!
Létezik olyan vizsgálatsor, amit öreg kutyáknál elvégeznek orvosok az állapotuk felmérésére.
Ez itt csak egy, a sok közül:
A szívféregre általában külön szoktak vizsgálatot kérni a gazdák. De egy ilyen átfogó vizsgálat mellé lehet kérni szívféreg tesztet is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!