Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmondanátok a gyereknek,...

Elmondanátok a gyereknek, hogy meg fog halni a kiskutyája?

Figyelt kérdés

Túl korán vették el az anyjától ezért gyenge, fosos, rossz ránézni 4 napja van náluk, kapott oltást, de csoda, hogy eddig kibírta.

Az unokahúgomé a kutya, de en max 2 napot adok neki, a szülei biztatják, hogy hátha, de egyértelműen látszik, hogy kampo.

Ti elmondanátok ezt egy 10évesnek?


2017. jún. 28. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is elvinném állatorvoshoz. Ugyanis attól hogy "fosos" ha már ilyen szépen fejezted ki magad, még nem biztos hogy menthetetlen. Hasmenést sok minden okozhat, a nem megfelelő ételtől a férgességig.
2017. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem engedtem volna korán elszakítani az anyjától!

Azért egy 10 évesnek el kell mondani az igazat, nem szabad már hazudni neki. Nem tudom ki volt az aki túl korán adta neki oda a kiskutyát gondolom a szülei nyilván de a hely ahonnan szerezték ezt ott miért engedték.

2017. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A hely ahol szerezték ha nem viszik el elaltatják... a tesóival ez lett.

6 hetesen el kellett hozniuk. Voltak vele állatorvosnál kapja is az injekciót, de ezen már csak az ima segít... vagy az se.

2017. jún. 28. 19:18
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mikor gyerek voltam keresztszüleim Bernáthegyit tenyésztettek... Az anyakutya a szülés után elpusztult a gondos állatorvosi beavatkozás ellenére (kb 30 éve volt) a kiskutyákat viszont mind fel tudták nevelni anyakutya nélkül! Egyet kaptunk tőlük. 11 évet élt! Szal megoldható, ha gondosan nevelik stb stb
2017. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutyáról van szó?

Nyákosra főtt rizs-főtt sárgarépa-főtt csirkemell diéta. Sok víz. Óránként kínálgassátok.

Milyen betegsége van, mire kap gyógyszert?

2017. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Hát öregem, ahogy beszélsz szegény állatról meg amilyen a hozzáállásod az egészhez, talán még jobb is lesz neki odafent, mintha te lennél a "gazdája"...

A gyereknek meg el kell mondani, egy 10 éves már megérti, azt viszont nem igazán fogja, ha hazudsz neki és kiderül. Bár ami itt a stílusodból lejön, lehet jobb, ha hallgatsz...a gyerekednek a "figyu fiam, meg fog dögleni a kutya, me' fosos" valószínűleg nem a legjobb közlési forma.

2017. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

"6 hetesen el kellett hozniuk. "

Tévedsz. Gondolom senki nem köteleztő őket, hogy szaporítótól vegyenek kutyát. Ha pedig már elhozták és ezt az egészet támogatják akkor legyen bennük annyi, hogy mindent megtesznek azért a kutyáért nem adják fel az életét azért mert "fosos". Volt választásuk, ők ezt választották akkor mostmár tartsanak is ki mellette. Ez nem egy cserepes virág, hogy csak úgy eldobálhatod ha nem tetszik.

2017. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kb 10 éves voltam, a kutyánk kiszökött és elütötte egy autó. Az állatorvos nem tudta megmenteni. A szüleim elmondták, én is mentem velük az orvoshoz, ott voltam, mikor a kutyám elment. Igaz, hogy sokat sírtam, és nagyon szomorú voltam, viszont akkor is, és most is hálás vagyok a szüleimnek, hogy elmondták, és hogy elbúcsúzhattam a kutyámtól.

Viszont ilyen esetben nem állítanám kész tények elé a gyereket, hogy el fog pusztulni a kutyája, a hasmenést sok minden okozhatja, diétáztatni kell, sok vizet kell neki adni, hordani állatorvoshoz, nem szabad még ilyenkor feladni.

2017. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tacskó. Nem tudom milyen baja van.
2017. jún. 28. 19:49
 10/18 A kérdező kommentje:
Kapja minden nap az oltást de az allatorvos sem sok jot josol.
2017. jún. 28. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!