Más is járt már így "hűsítő" matraccal?
Most vettem a kutyámnak, amíg rá nem feküdt, addig viszonylag hűvös is volt. Aztán miután rajta feküdt kb. fél órát, azt vettem észre, hogy a matrac teljesen átvette a testhőjét, és sugárzott belőle a meleg. Ez gyakran előfordul? Mi lehet a gond? Hibás a termék, visszaküldjem? A kutya nem volt túlhevülve pedig.
Ez az a termék: [link]
A leírtak alapján úgy kellene működnie, hogy a kutya amikor ráfekszik, a testsúlyával aktiválja a matracban lévő gélt, és az elkezdi hűteni. Nem vad hideg, a környezetnél kb. 10 fokkal hidegebb csak. Direkt azért hogy ne legyen baja a kutyának tőle.
Véleményeket is olvastam, és másoknak bevált. Más márkájú matracokkal is meg voltak elégedve.
Nekünk miért nem működik akkor? :(
Ezt a márkát is mindenki úgy dicsérte...
De miért gondoljátok hogy baromság? Másoknak bevált, akkor csak jó az ötlet.
Sziasztok!
Hát nem tudom milyen anyag az, ami attól, hogy ráülök a súlyommal, hideg lesz. Én már láttam ilyet embereknek szánt matracnál.
Az elv az, hogy a benne lévő gél nagyon jó hőtartó képességgel rendelkezik. Amikor ráfekszel, akkor ezt érzed hűvösnek, viszont idővel tényleg átveszi a tested hőmérsékletét is. Az, hogy mennyi időbe tellik függ az anyagtól is, illetve annak mennyiségétől is
Szerintem meg az elv az, hogy a benne levő cucc halmazállapotot vagy legalábbis fázist vált, ami egy konstans hőmérsékleten történik és elég sok hőt von el közben. Ezt az adott hőmérsékletet az anyag pontos összetételével állítják be.
A környezeti hőmérsékletnek nyilván ez alatt kell lennie. A kutya ráfekszik, elkezdi melegíteni a magasabb testhőmérsékletével, az anyag szépen eléri a fázisátmenet hőmérsékletét és ekkor addig von el hőt ezen a hőmérsékleten, amíg a teljes mennyiség fázisváltása meg nem történt, onnantól melegszik tovább. Ha a kutya leszáll róla, akkor elkezd kihűlni és visszafelé is megtörténik a fázisátmenet, úgymond "magától feltöltődik" a cucc.
Nekem gyanús, hogy ezeknél a termékeknél ezzel nem variálnak, de gondolom az egész folyamatot a nyomás is befolyásolhatja, mert az eltolhatja az átalakulás és a visszaalakulás hőmérsékletét, vannak érdekes anyagok. Ha ráfekszik a kutya, akkor megnő a nyomás, ha leszáll, akkor lecsökken.
Ettől függetlenül szerintem a dolgot a magas környezeti hőmérséklet úgymond "el tudja rontani" azzal, hogy a cucc a kettes fázisban marad végig. Vagy ha tényleg számít a nyomás, akkor lehet esetleg "lyukas" is valahol és azért nem működik. De ha azt mondom, hogy mondjuk 30°C-on vált fázist ez a cucc, akkor ennél hűvösebb környezeti hőmérséklet kell ahhoz, hogy ne váltson fázist kutya nélkül is, illetve vissza tudjon alakulni.
Egyébként a dolog nem varázslat és egyértelműen működik, kiterjedt ipari alkalmazása van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!