Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy első kutyát. Olyanra gondoltam ami kicsit nagyobb méretű, játékos, barátságos, nem agresszív fajta. Kertes házban élünk lenne helye , de naponta játszanék vele és sétáltatnám. Elsőre boxerre gondoltam de néztem hogy nem bírja a meleget mivel kinti kutya lenne, nincs neki sajnos klimatizált helység, úgy gondolom hogy inkább valami más fajta kéne.

2017. jún. 13. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Na először is olvass utána a kutyáknak, igényeknek és megfelelő tartásuknak. 1. nincs agreszív fajta, csak agresszív egyed, ez pedig főleg nevelés kérdése. Játékos barátságos, ez is egyedfüggő zömmel pl az én beaglem egyáltalán nem játékos, pedig általában a beaglek azok. A boxer nem a meleget nem bírja, hanem inkább a hideget, mivel iszonyat rövid a szőre, emiatt télen mindenképp fűtött helyet kell neki biztosítani, emellett kint hőszigetelt kutyaházat. Amik szóbajöhetnek, berni pásztor, golden retriever (nagyon sok foglalkozás mellett), németjuhász, nagyobb testű keverék kutya a menhelyről.
2017. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A boxerek a hideget nem bírják. Télen bent kell tartani. Nyáron elvan kint, ha árnyékos helyen tud pihenni, mindig friss vízzel.
2017. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Boxert, illetve semmilyen rövid szőrű kutyát nem lehet kint tartani télen.

Ha mindössze ennyi az elvárás a kutyussal kapcsolatban, akkor tökéletesen megfelel egy keverék is, csak ne legyen rövid szőrű. Kb. olyan bundája legyen, mint egy német juhásznak például.

Nincs olyan, hogy agresszív fajta. Olyan van, amelyik a nevelés hiánya vagy elrontása miatt lesz agresszív.

2017. jún. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!