Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtákat ajánlanátok...

Milyen fajtákat ajánlanátok kisgyerekek mellé? Labradoron, bernin kívül.

Figyelt kérdés

Labrador, és goldenen kívül.

Illetve a Berni pásztorral vannak rossz tapasztalataim.

Ez a három kizárva.

A 3 éves gyerkőc ADHD-s tehát egy türelmes kutyust keresünk, mindenképpen jó helyről, esetleg a fajtákhoz kenelt is írhattok.


2017. jún. 10. 10:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

Érdemes körülnézni menhelyeken. A fajtatiszta, törzskönyves kutyák között sok a beteg, "túltenyésztett" egyed. Volt 2 törzskönyves, fajtatiszta kutyám, világelső, többszöri díjnyertes szülőktől. Mégis rossz volt a csontozatuk, 3 évesen tönkrementek az ízületeik, az orvos szerint rossz volt a genetikájuk. (nem szaporítótól vettük őket, a tenyésztő is csodálkozott, amikor 2 éven belül az egész alom meghalt különböző betegségekben) Tehát az egészségesnek mondott szülőkre nem szabad bedőlni...

Sokat önkénteskedtem menhelyen, és el kell ismernem, megbántam, hogy törzskönyves kutyákat vettem régebben. 200 kutya közül 10-15 volt, aki morgós, bizalmatlan maradt egész életére, de a többi kutya imádnivaló volt. Nagyon sok bekerült kutyának voltak törött csontjai, bordái, stb, mégis 85%-uk teljesen felépült! Eleinte csak ámultam, hiszen megszoktam, hogy az én springer spánieleim játék közben megsérülnek...


Menhelyen sok kölyök, fajtatiszta kutya van, esetleg fajtamentőknél is nézelőhetsz.

Gyerek mellé inkább közepes/nagytestű kutyát ajánlanék, a kicsik általában idegbetegek. A pitbull pl dajkakutyának lett kitenyésztve, csak később kezdték el őket harci kutyának alakítgatni.

Nincs olyan, hogy rossz, gonosz kutya, max neveletlen, és olyankor a gazdi a hibás.

Bármilyen kutyát veszel/fogadsz örökbe, szocializálni kell, minél kisebb korában.

2017. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nézd, minden kutyát nevelni kell és foglalkozni vele de van ami hamarabb odakap, harap, stb.

Ez tapasztalat.

A Berni pásztor amivel rossz tapasztalatom volt, fajtamentős volt. Évekig eltünk együtt és egyszer egy kis apróság miatt (gondolom a múltja miatt) nekem támadt. Szép dolog örökbe fogadni, de a menhelyes, fajtamentős kutyáknak már van egy múltja ami lehet soha nem tör elő lehet egyszer csak bekattan. Én kisgyerekek mellett már nem kísérletezhezek, hogy előjön-e vagy sem.

2017. jún. 10. 12:04
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és pl az unokatesómnak van 3 tacsija, 1 tenyésztőtől (ugye genetikailag szűrt) 2 jófogásos szapis (2-3 éves az egyik a másik 7-8), a 2 szapisnak műtötték a gerincét mert mind a kettőnek lebénult a hátsó lába, a fajtatisztának nem volt ilyen baja.
2017. jún. 10. 12:06
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
Beagle, szerintem az egyik legtürelmesebb fajta, köztük nagyon ritka aki odakapna bárkinek is.
2017. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez kellene tudni, hogy hol lesz tartva (csak udvar? kint-bent? csak lakás?), illetve, hogy te mint felnőtt mennyi időt tudsz szánni a napi sétáltatásra, nevelésre. Kutyaiskolába mennél-e vele például?

Mennyi pénzt szánnál a vételárra?

2017. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Vételár kb 2-300 ezer.

Napi 1,5 óra séta, futás kb.

Kinti kutya lenne, télen fűtött garázs.

2017. jún. 10. 16:20
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek az elsővel, nem értem, miért lett lepontozva.


Kérdező! A legtöbb tacskónak élete során legalább egyszer porckorong sérve van. Az, hogy ez éppen a szapis kutyákkal történt meg és nem a tenyésztőtől származó kutyával, az puszta véletlennek, szerencsének mondható.

Ez ugyanis nem csak genetikai eredetű betegség, hanem sokszor szerzett, egy ilyen hosszú testű- rövid lábú kutyafajtánál egy rossz mozdulat is elég ahhoz hogy lebénuljon.


Egyébként menhelyeken és fajtamentőknél is találsz kölyök kutyákat, fajtatisztát és keveréket egyaránt.

Őket még kedvedre formálhatod, nevelheted, nem a korábbi rossz tapasztalataik fogják kialakítani a viselkedésüket.

2017. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Tenyésztőtől szeretnénk!!

Miért baj ez? Miért nem lehet a kérdésre válaszolni?

Ha szeretnél fogadj örökbe nyugodtan, én tisztelem és becsülöm aki örökbe fogad, mi is fogadtunk már be, nekünk nem jött be. Ennyi!

2017. jún. 10. 18:20
 9/17 anonim ***** válasza:
5%

Nem mondtad, hogy alapból megveted a nem tenyésztőtől származó kutyákat.

Arra hivatkoztál csupán, hogy azoknak már van egy bizonyos múltjuk, és azért nem szeretnéd. Meg hogy betegek lehetnek.

Mind a két gondolatodra válaszoltam.


És írtam, hogy egyetértek az elsővel, vagyis bármilyen fajtát választhattok, csak következetesen kell nevelni őt, és nem lesz gond vele.

2017. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen gyerek mellé legfeljebb plüss kutyát javasolok. A kutya érdekében nem javasolok sem fajtát, sem kennelt. Kerti díszt akartok gondolom, mert beteg gyerek mellett biztos nem lesz sok idő a kutyára. Már eleve a max napi 1,5 óra séta is ezt sugallja.
2017. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!