Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ha a kutyámnak...

Mit tehetek ha a kutyámnak túl lassú a párom sétája?

Figyelt kérdés
8 hónapos kutya, közepes testű. Én mindig normál tempóban sétálok vele ill kicsit gyorsabban. Nekem ilyen a gyaloglás. Szépen jön mellettem a kutya. Pàrom viszont eléggé lassan sétál (betegség miatt nem tud gyorsan) és olyankor a kutya nagyon húz. Egyszerűen nem tud olyankor szépen menni, max 1 óra futkàrozás utàn. Mit lehet tenni?
2017. máj. 29. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha elég jól nevelt, engedje el a párod és úgy mindenki mehet a saját tempójában. (én is ezt csinálom. ha pedig már messzebb van, szólok neki és ő megkerül engem és megy tovább. valamikor már magától is megkerül. de lehet, hogy csak simán arra kéri meg, hogy álljon meg és várja be.)

A másik meg, hogy idővel megszokja a kutya a lassabb sétát. :)

2017. máj. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd el külön a kutyát, olyan tempóban, ahogy nektek jó. Vagy a párod menjen mellettetek biciklivel. Vagy valami hasonló.
2017. máj. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani, hogy lassan sétálva is tudjon szépen menni. Nem nehéz.
2017. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8 hónaposan simán meg lehet még neki tanítani hogy ne húzza a pórázt, laza pórázon sétáljon. Ha megrántja akkor erélyesen rá kell szólni hogy NEM, és egy időután meg fogja tanulni.
2017. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 hónapja van nálunk. én az "lassan" szót használom, és rántok a pórázon ha nagyon húz. de nem tudja megtanulni. ha meg véletlenül szépen megy, gyorsan megdicsérem, de akkor meg rögtön elkezd megint húzni. de ez mindennel így van. ha rosszat csinál, rászólok, szépen csinálja, rögtön megdicsérem, de dícséret után rögtön folytatja a rosszat.
2017. máj. 29. 17:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg módszer van, nézz utána és kísérletezz, hogy mi válik be. Ha ennyit nem megy a dolog, kutyasuli, mert ez alap lenne.
2017. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá vezényszó. A pórázfegyelemnek automatikusan működnie kell, nem csak akkor, amikor mondod neki, hogy lassan.

Ha nem megy, vegyetek egy-két különórát kiképzőnél, nem egy nagy kaland ez a pórázfegyelem.

2017. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak neveld meg a kutyát, hogy ne húzzon a párodnál sem. Azért az nem igazán a jó út a megfelelően nevelt kutyához, hogy a gazda igazodik az ebhez, és nem fordítva.
2017. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!